תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: ה"כוכב" העולה בעולם המוזיקה הרה"צ מענדל ראטה

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

אנא עבדא כתב:הוא אברך יקר אציל ועדין נפש, בעל רגש מאוד חם, ואם ינותב בדרך הנכונה ויתייעץ עם רבנים, אזי עדיו לגדולות, ונכון לו עתיד גדול בעזרת השי"ת.
אבל כעת הוא עדיין צוציק שמסופקני אם כבר מילא כריסו בש"ס ופוסקים, בספרי מוסר ובספרי חסידות (מלבד איזביצא), והוא בוחר לעצמו דרך מאוד מסוכנת כלפי עצמו, ועאכו"כ כלפי אחרים, וד"ל.
מבלי להשוות בתוכן ובאיכות, אבל גם ליפא שמעלצער הלך בדרך זו. ואחרי שנהיה 'משפיע' נהיה 'רב' והקים ביהמ"ד, והיום הוא כבר 'פוסק' גדול (יו"ט שני בא"י...), ובשבוע האחרון אפילו התיר לעצמו לשיר בליווי זמרת ... השם ירחם. ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה.
ליפא התחיל עם כל השטיות האלו אחרי שהחרימו אותו וכוונתו היתה רחוקה מלהיות לשם שמים אלא בשביל לפרוק עול, כמאמר " לא עבדו עבו"ז בסתר אלא להתיר להם ג"ע בגלוי" וד"ל
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

חור בגרב

נושא שלא נקרא על ידי חור בגרב »

אנא עבדא כתב:הוא אברך יקר אציל ועדין נפש, בעל רגש מאוד חם, ואם ינותב בדרך הנכונה ויתייעץ עם רבנים, אזי עדיו לגדולות, ונכון לו עתיד גדול בעזרת השי"ת.
אבל כעת הוא עדיין צוציק שמסופקני אם כבר מילא כריסו בש"ס ופוסקים, בספרי מוסר ובספרי חסידות (מלבד איזביצא), והוא בוחר לעצמו דרך מאוד מסוכנת כלפי עצמו, ועאכו"כ כלפי אחרים, וד"ל.
מבלי להשוות בתוכן ובאיכות, אבל גם ליפא שמעלצער הלך בדרך זו. ואחרי שנהיה 'משפיע' נהיה 'רב' והקים ביהמ"ד, והיום הוא כבר 'פוסק' גדול (יו"ט שני בא"י...), ובשבוע האחרון אפילו התיר לעצמו לשיר בליווי זמרת ... השם ירחם. ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה.
כל מילה פנינה

תאני

נושא שלא נקרא על ידי תאני »

כמי שמכיר היטיב את הענין וחקר רבות אחרי האיש ומעשיו, שבטוח לי נובעים מכוונות טובות, אבל בכל זאת לעת עתה הכל אצלו הוא חיקוי מדוייק של קרליבך שבזמנו היו שכינוי אותו "הרבי המרקיד". אולי זה הצליח לקירוב רחוקים אבל אצל הקרובים זה גרם לריחוק גדול וניתוב רגשות למקומות שלא שיערום אבותינו - מניני קרליבך צצות אצל אנ"ש כפטריות אחרי הגשם, סליחות עם כלי זמר נהיו למשהו קבוע בכל הריכוזי החרדים, ומאז ימות עולם לא לזה התכוון המשורר ולעולם לא יתכוון לזה, ודי למבין...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אני גם חושב שהוא יהודי טוב ויקר, ובוודאי שכוונותיו הם טובים ואולי אפילו נעלים.. אבל לא צריך מייד להתרגש ולהתבהל מכאלו דברים, בקושי הוא צץ כשהוא מצטט את האיז'ביצער, ומייד כבר הכתירו אותו כמחזק רבבות מישראל, רבותי, אסור לקנות בנ"א למשפיע כ"כ מהר, בדקת אותו מכל הצדדים ?? אתה מכיר אותו אישית חוץ מדרך הקליפ שהוא פרסם ?? לענ"ד זה רדידות במקרה הכי טוב...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אדוק
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אדוק »

המשפיע הרב מנדל ראטה מגיש לכם, גולשי "בחדרי חרדים", בלוג אישי חדש ומרגש, בו הוא חולק תובנות, הרגשות, רצונות והמון תחושות אישיות • מומלץ בחום
קובי הר צבי יום שני כ"ט תשרי תשע"ז
הקשקושים של מענדל \ טורו השבועי של מענדל ראטה

״הקשקושים של מענדל״, זה שמו של המדור החדש שלי. למה "הקשקושים של מענדל"? כי מאז ימי ילדותי אני מקשקש ומתקשקש. על הקירות, על המחברות, ועל היומנים האישיים. יום אחד גיליתי שאפשר לקשקש גם באתרים ואנשים רואים וקוראים, ולפעמים אפילו נהנים. אמרתי למישהו שאני רוצה לכתוב ב"בחדרי", והמישהו אמר לי שאשלח לו דף מיומן הקשקושים שלי. שוין, אז הנה, כתבתי.

היכרות קצרה: קוראים לי מענדל ראטה (בעברית קוראים את זה "רוט"), ואבא שלי הוא האדמו״ר משומרי אמונים אשדוד. אני הולך לי בדרך משלי. מי שמכיר או מי שלא, אני מנגן על גיטרה, מלחין שירים, עורך קומזיצים, אוהב לכתוב יומנים, וגם מחליף מצבי רוח כמו גרביים. לפעמים שקט וביישן, לפעמים עצוב ומתוסכל ולפעמים ממש מלא אנרגיה ורוח נעורים שובבה.

לגבי המדור, לא יודע לומר במדויק מה יהא תוכנו השבועי, אבל כנראה יהיה קצת מחוויות החיים שלי ביומיום, חוויות המשאירות בי איזה מסר ומלמדות אותי משהו מעניין בחיים, וכן, חוויות החיים שלי הם לפעמים די מעניינות. לא בגלל שקורים לי דברים יותר מעניינים מאנשים אחרים, מה פתאום.. אלא רק בגלל שאני מסתכל על החיים שלי כמו סרט, ובסרט - הכל מעניין שם. גם סתם עלים שנופלים בשקט מהעץ, או איזה מישהו שמדבר עם חבר שלו.

אז על מה אספר לכם השבוע? אולי באמת על השבת האחרונה, שבת חול המועד, שבילינו בצפת, העיר והאגדה. סתם נשארתי שם לשבת, אחרי איזה קומזיץ רציני של ליל שישי שנגמר כמעט בבוקר. שם התאכסנתי אצל יהודי יקר שקוראים לו ר׳ נחום קרלינסקי, גם כן, איש ואגדה. יש לו מפעל של יין, כיפה כחולה גדולה וזקן ג׳ינג׳י ארוך. בחבורה המעניינת הזו לומדים 'רמ״ד וואלי' בעומק ושותים כל סעודה ארבעים סוגי יינות בערך. טוב, זה לא ממש בשביל לכתוב את זה בשתי שורות.

בשבת בלילה הלכנו להתפלל בביהכנ״ס ברדיטשוב. וואלה, איזה בית כנסת מעניין. אתה נכנס שם, והאור שם - אין מקורו בחשמל. יש רק נרות משעווה התלויים על עמודונים מחוטבי עץ קטנים ויפים, שקועים בקיר. נחום, מהמייסדים הוותיקים של המקום, אומר לי שהנרות האלו בכלל רעיון שלו, ושהוא הלך לחפש בכל צפת את מחזיקי העץ היפים הללו. וואו, איזה תפילה מרוממת הייתה שם. איזה אוירה מיוחדת. תפילת קרליבך בטהרתה. אבל איזה קרליבך. אנשים מכל הסוגים, מלא עד אפס מקום ואווירה מלאת השראה, אהבת הזולת וקבלת השונה כפי שהוא. כל התפילה רק שירים. עצמו לשנייה עיניים ודמיינו את זה: בית כנסת חשוך, נרות יפים ומאירים, שירי קרליבך הנוגעים ללב, וצעירים נחמדים מכל גווני הקשת השרים באהבה ובאחדות, מרומם נפש. זה בברדיטשוב כל ליל שבת, בצפת העתיקה ומלאת ההשראה.

למחרת התפללתי שם שחרית לבדי, בגלל שבעל האכסניה שלי הלך מוקדם ל׳שול׳ של ברסלב. בבוקר זה כבר קצת אחרת שם. הם התחילו את התפילה בסביבות השעה 11:15. בערך לפני 'ברכו' ואחרי ישתבח מוציאים הערינג וקרקרים, ואז אוכלים הערינג. מי כעמך ישראל.. דברים כאלו זה רק אצל הברדיטשובע׳ר. אפילו באמצע 'שחרית' עושים סעודה שלישית. זה הכל אחד, נו, אמרתי לכם פעם. טוב, לא ממש, כי זה מאמר ראשון, אבל אמרתי באישי.

לידי ישבו שני ליטאים מודרניים, בעל׳בתים כאלו שהתפוצצו כל שניה מצחוק עם הילדים החמודים שלהם. עוד לפני שנכנסו שמעתי אחד אומר לחברו: "זה בית כנסת, נשבע לך לא ראית דבר כזה: אין מזגנים ויש שם רק נרות". צפת, כבר אמרתי?

אחרי תפילת 'הלל' היה שם קצת אקשן. מישהו התרגז שהתחילו את התפילה כל כך מוקדם ונהייתה מריבה גדולה. אחרי קריאת התורה עשה שם מישהו ׳מי שברך׳ לכל ארבעת המינים, והסביר בניגון - לכל מי שבגדר אתרוג, לכל מי שבגדר לולב וגם ליהודים הפשוטים שהם הערבות הקדושות שלנו. בכלל, היה שם ששון ושמחה עם המי שברך׳ס: לחיילים, לשוטרים, לגנבים, למסכנים, לרווקים, לאסירים, לגרושים, ואולי גם לאנשי המאפיה, כבר לא זוכר. זה מה זה מתאים לברדיטשובע׳ר, כל החפלה הזאת. אבל הם היו כל כך מתוקים. קיבלתי אפילו מפטיר בגלל שמישהו שם הכיר אותי מהקומזיצים.

ורגע, השבוע בכלל היה היארצייט של ההייליגער ברדיטשובע׳ר זי״ע. אז ממש תודה לך, ׳הייליגע רבי׳, שנתת לנו מהשראתך, ושבזכותך יש בתי כנסיות מתוקים ומעניינים כאלו בצפת. רק רציתי לעדכן אותך שמאז נפטרת עברו כבר כמה שנים והתפתחנו קצת, יש לנו היום גם את בני ברק וירושלים, וכן, הרבה יהודים גרים שם. אנחנו מה זה צריכים שם כל מיני "ברדיטשובע׳ר בתי כנסיות" כאלו. אז אנא בבקשה, האם אתה יכול לדאוג לנו לעוד כמה כאלו?

סמל אישי של משתמש
אדוק

פרק שני: המשפיע הרב מנדל ראטה בבלוג אישי
הרב מנדל ראטה ממשיך בפרק השני של הבלוג האישי שלו "הבלוג של המשפיע", וחולק עמכם הגולשים את התגובות שקיבל לפרק הראשון, ואת תחושותיו כלפיהן • מרתק
קובי הר צבי יום שלישי ז' חשון תשע"ז 07:10 08/11/2016

אז ככה, קיבלתי הרבה ביקורת על המדור שלי, "הקשקושים של מענדל". מה זה חטפתי על הראש, קיתונות של רותחין. אמרו לי שזה לא מתאים. ,"מה לא מתאים", ניסיתי לברר. "הכל ביחד לא מתאים". "למה לא מתאים" - כי אני צריך לשמור על תדמית של משפיע". שמעתם את החדשות?? לשמור על התדמית. ניסיתי להסביר להם שאין לי שום תדמית ומה שאני עושה זו בדיוק התדמית, אבל אמרו לי "ס'פאסט נישט". ואני עומד ושואל, כמו ילד קטן שזה עתה נולד, מה, מי לא מתאים למה, מו, איך, מה זה, באיזה עולם אני.

אמרו לי שלא מתאים לבן של אדמו"ר לכתוב בסגנון כזה. שאלתי אותם מה צריך לכתוב "בן של אדמו"ר", והם עונים לי שבן אדמו"ר צריך לכתוב מכובד. "מה זה בדיוק מכובד" אני שואל, והם אומרים שאני צריך לכתוב תורהלע'ך על הפרשה, כמו שיש בעלונים של קבלת שבת. אמרתי להם שאני רוצה לכתוב דיבור אמיתי מהלב, אבל הם אומרים שבן של אדמו"ר לא ממש כותב דיבורים מהלב. זה לא נהוג ככה.

אמרו לי שאני כותב כמו ילד. מה זה "כותב כמו ילד"? הם אומרים שילד כותב כל קשקוש שבא לו, בלי לעצב אותו בצורה תרבותית ומכובדת. אמרתי להם שזה בדיוק חלום הילדות שלי, לכתוב תמיד כמו ילד ולהישאר ילד לעולמי עולמים. הלוואי ואוכל תמיד לכתוב בדיוק כמו שעולה לי בראש, עם אותה מתיקות כמו שהייתי כותב בהיותי ילד ביומנים שלי. הם אומרים לי שסופרים אמתיים לא חושפים ממש את החוויות האמתיות של החיים אבל אני מנסה להסביר להם שאינני סופר אמיתי, אני רק כותב את הקשקושים של היומן שלי.

אומרים לי שלא מתאים השם הזה שבחרתי, "הקשקושים של מענדל", כי זה לא "מכובד", ואני עומד חסר אונים ומנסה להסביר שאני לא רוצה בחיים להיות הדבר הזה - "סופר מכובד", בחיים לא, אני רק כותב קשקושים אמיתיים ביומן החוויות שלי. אומרים לי שלא כותבים בסגנון זול, אבל אני אומר להם שאם הם יבחינו טוב, אני כותב בדיוק בשפה בו אנחנו מדברים אחד לשני, אינני משנה מילה.

אז הם אומרים לי שאף אחד לא כותב ככה, ופתאום, פתאום, אני קצת מרגיש על עצמי מה שהמשוגעים תמיד אומרים לכולם, שכולם כאן המשוגעים והם הנורמליים. אני מנסה להסביר לכולם שאנחנו קצת התרחקנו. שאנשים נפלו לעולם של מכובדות תרבותית וכל מיני דברים כאלו, אבל כתיבה אמיתית זה לכתוב בדיוק כמו שאנחנו מדברים אחד לשני. עם אותן בדיחות, אותה פשטות, ואותו רגש חיים אמיתי, כנה וסוער.

כי מה שקרה לנו, הוא שאנחנו מתביישים עם זה שאנחנו לפעמים אומרים בדיחות באמצע החיים, שאנחנו לפעמים כותבים קשקושים ביומנים, ושאנחנו נהנים מחוויות שונות באמצע החיים. למעשה אנחנו כל הזמן במשחק אחד גדול, אחד מול השני. ויש שרוצים להכניס אותי למעגל הזה. אבל הם לא מבינים שאת כל המדור הזה הבאתי רק בשביל זה, בשביל להביא דרך של כתיבה שחושפת בפשטות רגשות אנושיים וחוויות אנושיות. בשביל לספר את הסיפור של החיים שלי, את המפגשים המעניינים שיש לי בחיים.

וכשסיפרתי על השבת בברדיטשוב וניסיתי להעביר את המסר שחוויתי, איך המפגש שלי בצפת עם אנשים שונים ממני משאירים בי רושם עמוק, ואיך שיהודים שונים ממני עושים מי שברך לכל מיני שוטרים וגנבים, אבל אנשים ממאנים להבין שביומן אמיתי של קשקושים יש גם מסרים עמוקים של אהבת הזולת והשונה. כי אנחנו לא כותבים חס ושלום קשקושים. אנחנו כותבים, כמובן, רק מאמרים הגותיים ומכובדים, או איך הם אמרו, "תרבותיים".

אבל, ריבונו של עולם, אני כל כך רוצה להישאר ילד. ילד קטן, נאיבי, תמים, מתוק, אוהב, מקשיב וכותב קשקושי יומן. "ס'פאסט נישט". לפעמים אני מדפדף לי בעלונים אחרי עלונים, קונטרסי חיזוק או כל מיני ספרים, וכמעט, כמעט אינני מוצא מישהו שמדבר בפתיחות הלב, בכנות, בגובה העיניים. סיפורים פשוטים מהחיים. כמעט כולם מתחילים, איתא בספה"ק... למה "איתא"? כי זה לשון ארמית, ואנחנו מרגישים כאילו גדולים לכתוב בשפה תלמודית כזאת. "שמעתי עניין נורא ונפלא ממש".. האם כשאנחנו מדברים שיחת חברים אנחנו גם מדברים ככה? אז למה כשזה מגיע לדיבור רוחני אנחנו פתאום משנים סגנון דיבור? הסיבה האמתית היא כי אנחנו לא באמת בעניין. אנחנו רק בחיקוי, כי ככה מתאים עכשיו. אבל, חברים יקרים, אני לא ממש רוצה להיות שם.

אני לא בדיוק יודע מה זה "משפיע" ומה מתאים למי, ואולי רק אני עומד מאחורי הקמפיין הזה - "המשפיע המוזיקלי", כי חשתי שיש צורך להביא מסרים רוחניים גם דרך הגיטרה, גם דרך המדיה, וכן, גם דרך יומן אישי של חוויות אמיתיות מהחיים. ואם אקרא לעצמי "הזמר הגיטריסט" אזי אולי פחות יקראו לי לדבר ולזמר בישיבות כי, איך הם אומרים, "ס'פאסט נישט", לא מתאים. אבל עכשיו שקראתי לעצמי משפיע, הם אומרים שאני צריך לעזוב את דרכי שאיננה סופרת חשבונות רבים, כדי שיתאים עם השם... מה רב האבסורד.

אז, חברים יקרים, אני ממש מתנצל. טעיתם בי. אינני שום משפיע ושום גורנישט. אני רק ילד, ילד קטן, שכותב התרשמויות מהחיים ומנסה בכל כוחו לא להתבגר, בשום אופן. רק להיות תמיד ילד. הלוואי, אבא גדול.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נו נו...

למה הוא באמת לא עובר לגור בצפת ??
זה מאוד מתאים לו, שיילך לברדיטשוב וירקוד ב'ירעם הים ומלואו' בניגון של קרליבך.
מספיק והותר מה שיש בצפת, לא צריך להביא את זה לבני ברק וירושלים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
שש משזר

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

גאליציינער, במחילה ממך. אני עוקב אחרי האשכול הנפלא הזאת, ורואה שאתה מאוד נגטיבי כלפיו. אם אין לך משהו אישי נגדו, אז אולי כדאי להפסיק להיות כ"כ ציני.

אני חושב שר' מענדל יכול להגיע לפסגות מאוד רמות בדרכו היחודי [אם לא ילך רחוק מדי. והעצה - להתייעץ בגדולים ממנו בחכמה ובשנים], וגם הדור שלנו זקוק לאנשים כמותו. דבריו נראים ואף יכולים להיות באמת - פשטניים, אבל המסר שהוא מעביר יכול להיקבע בלב יותר מכמה שיחות מוסר.

הגם שאני בעצמי אינו צריך לדכוותו ב"ה, מ"מ עם ראייה רחבה מספיק מבינים שיש לו תעצומות הנפש [וגם חלומות פז...], שפשוט יש לקוות שינצלם כראוי, ואז עוד נודה לו בעוד עשר שנים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שש משזר כתב:גאליציינער, במחילה ממך. אני עוקב אחרי האשכול הנפלא הזאת, ורואה שאתה מאוד נגטיבי כלפיו. אם אין לך משהו אישי נגדו, אז אולי כדאי להפסיק להיות כ"כ ציני.

אני חושב שר' מענדל יכול להגיע לפסגות מאוד רמות בדרכו היחודי [אם לא ילך רחוק מדי. והעצה - להתייעץ בגדולים ממנו בחכמה ובשנים], וגם הדור שלנו זקוק לאנשים כמותו. דבריו נראים ואף יכולים להיות באמת - פשטניים, אבל המסר שהוא מעביר יכול להיקבע בלב יותר מכמה שיחות מוסר.

הגם שאני בעצמי אינו צריך לדכוותו ב"ה, מ"מ עם ראייה רחבה מספיק מבינים שיש לו תעצומות הנפש [וגם חלומות פז...], שפשוט יש לקוות שינצלם כראוי, ואז עוד נודה לו בעוד עשר שנים.
נו נו מקבל אני את דברך..
אבל אתה לא סובר שיש משהו מוזר בהתנהלות שלו ובמסרים שהוא משדר ??
אשמח לשמוע את דעתך באופן פרטני יותר, תודה רבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע »

אדוק, תודה רבה.
מעניין אך כואב שמה שאחרים מדברים ביניהם במלוה מלכה ובשיחות מרעים הוא מעלה באתרי הביבין...

הכתב והמכתב

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב »

גאליציינער כתב:נו נו...

מבין אותך...
אבל לא יודע משהו בהתנגדות שלך גורם לי לחשוב אולי באמת הוא לא כל כך מופרך

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

הכתב והמכתב כתב:

מבין אותך...
שיהיה ברור, אני לא נגדו, אני נגד ההיסחפות לכיוונו מבלי לחשוב אפילו לא רגע, הצליח לו לזמן קצר, והנה מה קורה ?? הוא כבר רוצה לתקן את כל העולם, לא פחות מזה...

רבותי, קצת שפיות ומתינות לא יזיק בעניין...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

הכתב והמכתב

נושא שלא נקרא על ידי הכתב והמכתב »

גאליציינער כתב:
הכתב והמכתב כתב:

מבין אותך...
שיהיה ברור, אני לא נגדו, אני נגד ההיסחפות לכיוונו מבלי לחשוב אפילו לא רגע, הצליח לו לזמן קצר, והנה מה קורה ?? הוא כבר רוצה לתקן את כל העולם, לא פחות מזה...

רבותי, קצת שפיות ומתינות לא יזיק בעניין...
אם כך. צודק אתה במאת האחוזים

שבט מישור
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור »

אצל מי הוא איידעם?
האם הוא אברך כולל או איזה מג"ש?

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אחד »

בלעדי • טעימה מהלהיט הבא של המשפיע ובן האדמו"ר
במהלך התוכנית 'השירים שאהבנו' הפתיע מפיק ועורך התוכנית דוד קליגר בקטע קטן של סקיצה עליו הוא שם יד בדרך לא דרך • ההמשך היה לא פחות מפתיע כשר' מענדל פשוט קטע את ההשמעה מתוך המחשב והחליט לבצע את השיר "כלו עיני" בשידור חי עם הגיטרה

ביום ראשון האחרון התארחו באולפן להגשת תוכנית "השירים שאהבנו" בצוותא, בנו של האדמו"ר משומרי אמונים אשדוד ר' מענדל ראטה יחד עם המפיק המוסיקלי והמעבד ארי פרקש.

שמו של ר' מענדל עלה לאחרונה לכותרות בעקבות כמה שירים ולחנים שהתפרסמו בכל העולם והפכו תוך זמן קצר ללהיטים גדולים, ביניהם "תהום אל תהום" שאף צורף בדיסק המיוחד שחולק במגזין סוכות של עיתון "בקהילה", שיר מיוחד נוסף על בין הזמנים, שיר הנושא של האלבום החדש אותו הוציא לאחרונה הזמר שלוימי גרטנר "מנחה" כולם פרי עמלו, ראוי לציין כי על "מנחה" עומד לצאת בימים הקרובים קליפ מושקע שטרם נראה במחננו.

ישנם עוד כל מיני שירים שחבויים במגירה ומחכים לשעת הכושר, אך אמש במהלך התוכנית הפתיע מפיק ועורך התוכנית דוד קליגר את השניים בקטע קטן של סקיצה עליו הוא שם יד בדרך לא דרך, ההמשך היה לא פחות מפתיע כשר' מענדל פשוט קטע את ההשמעה מתוך המחשב והחליט לבצע את השיר "כלו עיני" בשידור חי עם הגיטרה – צפו ותתחברו.
http://media.93fm.co.il/new/m/akplayer/ ... 6f7185.mp4
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

איש חסיד שלא היה

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד שלא היה »

הוא כוכב ישן, נתגלגלה בו נשמת הצדיק ר' של"ק ע"ה, עוד מעט הוא ישיר גם יחד עם נ..... בכדי לעוררם ולהכניסם תחת כנפי השכינה וללמדם תורת איזביצה!!!!
במקום שישלחו אותו לצפת ולשאר מקומות המיסטיקה, רצים אחריו כאליל, ועושים אותו סלב גדול!!!

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

למה סתם לקטרג?
מי אמר לך שהוא הולך לשיר עם נשים?
סתם לוקחים ב"א שהיתחיל לעלות קצת יכול להיות שהוא לא כ"כ לרוח שלך אבל עד כדי לרקוד עם נשים?!?!?!?!
אתמהה
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

הוא לא כתב נשים(#)..הוא כתב נ...

אפשר לפרש את זה גם אחרת (נ נח נחמנים וכדומה)... (:
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

יאיר כתב:הוא לא כתב נשים(#)..הוא כתב נ...

אפשר לפרש את זה גם אחרת (נ נח נחמנים וכדומה)... (:
אני ככה הבנתי...
שהוא הולך לשיר נ נח נחמ וכו', והכל תחת זה שהוא "לא ברסלב"...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

ראה פרטי.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
שש משזר

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר »

הודעה זו נכתבה כתגובה על הודעה שנמחקה.

מה שראית כשנינות ותוכן, ראיתי כרדידות והקאה, אבל לא נורא - על טעם וריח וכו'.

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני »

מי מעלה את כל התוכנית של 'השירים שאהבנו' לשמיעה?

סמל אישי של משתמש
אדוק

'טראמפולוגיה יהודית': הבלוג של המשפיע בפרק שלישי מרתק
כשנבחר איש העסקים דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית, המשפיע הרב מנדל ראטה ראה בכך מסר אחר ומקורי לכולנו • "הבלוג של המשפיע" בפרק שלישי ומרתק על "טראמפולוגיה יהודית" • כנסו
קובי הר צבי יום שלישי י"ד חשון תשע"ז 14:40 15/11/2016

טראמפופופום, טראמפופופום, טראמפום פים...

פאם פום פופופום... צהלות של תרועה או של מחאה, אבל הדבר הלא ייאמן - קרה. הטראמפ הזה, הוא הנשיא של אמריקה כרגע, אם תרצו או לא. האיש שעשה היסטוריה שעוד לא נשמעה כדוגמתה בתולדות אמריקה. איש עסקים בעל מעוף שמחליט יום אחד שהוא רוצה לשבת על הכיסא בבית הלבן ולשנות דברים משם, משגע את העולם ואשתו, מצחיק או מפחיד אנשים, אבל הוא פשוט מגיע לשם, למקום הכי יוקרתי ונכסף בעולם. איך, בשם ה', הדבר הזה קרה?? מה בשם ה' קרה לעם האמריקאי, עם עם היסטוריה, עם בעל אנשים תרבותיים ומשכילים, לבחור במנהיג זה אשר מעולם לא היה קשור לעולם הפוליטי, והוא בכלל אדם מקורי ובלתי צפוי עד שאי אפשר לצפות מראש כלל את החלטותיו וצעדיו?

אין ספק שיש הרבה הרבה מה ללמוד מהסיפור הלא ייאמן שנרשם השבוע בתולדות ההיסטוריה האנושית: על גבורה אנושית, על אמונה בעצמינו, על מלחמה להצלחה נגד כל הסיכויים, על חזון ועל מימוש חלומות ושאיפות. אין מי שלא השתמש השבוע עם איזו עקיצה או דבר הומור על חשבון הנשיא. אם טראמפ הפך לנשיא אמריקה הרי שקלמן שלנו עוד יש לו סיכוי רב להתארס... ואולי אין בן אדם בעולם, לכל הפחות מגיל 12 ומעלה, שלא הזכיר השבוע את המילה טראמפ לפחות עשרים פעם.

אבל אני רוצה להשים את הדגש על עניין אחר. זה שטראמפ הוא אדם נועז ומאמין בעצמו ואיש חזון וחלום - זה באמת דבר היסטורי חשוב. זה שטראמפ הולך כנראה לעשות שינויי מהלכים בחשיבה האמריקאית, גם הם ייהפכו לנקודות חשובות בהיסטוריה. אבל מבחינתי, הדבר הכי גדול בהיסטוריה קרה באותו רגע שכל העולם ראה איך שהציבור האמריקאי בוחר במישהו אחד כמו טראמפ לנשיא המעצמה הגדולה בעולם. הרגע הזה שהעולם בחר 'טראמפ', מסמל בעיני רגע היסטורי עצום ורב חשיבות המראה על שינוי פנימי אדיר בתרבותה של האנושות ובצורת חשיבתם של אנשים רבים ברחבי העולם. הרגע הזה אומר דבר אחד, הקשיבו טוב: "תם, עידן, הממסד", "תם, עידן, הממסד". תחזרו אחריי.

כולנו יודעים היטב עד כמה רצינו עמוק בלב שטראמפ ינצח. ולא רק בגלל שהוא אוהב את ישראל, או בגלל שאתו הולך להיות מעניין משהו... אלא בגלל שלטראמפ יש תכונה אחת מסוימת אשר מאוד כובשת. וזה שהוא אומר "בדיוק" את מה שהוא חושב. הוא לא נמצא בעולם הפוליטי המתחנחן והמתאים את עצמו למה שמתאים להגיד עכשיו. מה שמהווה, למעשה, הסיבה שבחרו דווקא בו לנהל את הפוליטיקה. העולם הגדול נמאס לו כבר מהשקר הממסדי המרחיק הזה, והנשיא טראמפ - הוא לא הולך לפי הכללים כלל. הוא הולך בדיוק לפי הלב שלו. זה גם הסיבה שהוא לא צפוי בהחלטותיו. כי אם נהיה לרגע כנים עם עצמנו, הרי יודעים אנו את האמת שכולנו מחליפים דעות בחיים, כמעט כמו את בגדינו. רק שאם אתה בפוליטיקה אתה חייב כביכול לשקר ולהישאר עם האג'נדה הראשונה שלך לכל החיים. אבל טראמפ לא מכיר את הכללים האלו. הוא מוחק את כל מה שמוכר וידוע. הוא מדבר בכנות, בגובה העיניים, אומר בקול מה שכולם חושבים בשקט, והוא מעז גם לשנות את דעותיו. טראמפ מביא לנו גרסה חדשה למנהיגות ופוליטיקה, ובעיקר גרסה חדשה לתרבות האנושית העומדת ומשתחררת מכבלי הממסד החונקים וחוסמים את בריאותה, טבעיותה ואמיתותה.

הרבי מאיז'ביצא זצ"ל אומר (בית יעקב וארא אות נ"ד), שכשאומות העולם יוצרים מהלך היסטורי בעולם ומביאים דרך חדשה, זהו סימן שהגיע הזמן גם אצל עם ישראל לשינוי עמוק. העולם הולך ומתקדם במעגל אחד גדול. אנו רואים בגלגל ההיסטוריה שהשינויים התרבותיים שקרו בעולם במשך הדורות, תמיד השפיעו גם עלינו, במישרין או בעקיפין, וגם על הציבור האורתודוקסי. (אם כי לא על חשבון שמירת התורה והמצוות, כמובן). בעידן הפילוסופיה הייתה פילוסופיה יהודית, בעידן הפסיכולוגיה של הדור האחרון ישנם אינספור חוגי פסיכולוגיה יהודית או חסידית, וכן הלאה. אני אומר - עידן טראמפ הוא עידן חדש, עידן הכנות וחופש המחשבה והביטוי, עידן המאיסה בכל המערכת והשחיתות, עידן ההעזה ללכת עם הלב והאמת, עידן ה'טראמפולוגיה'. עכשיו תשאלו אותי מהי טראמפולוגיה יהודית.

אז כך: טראמפולוגיה יהודית אומרת שהגיע הזמן לחולל שינוי עמוק ויסודי בכל מה שמוכר לנו. בנינו בדור התקומה שאחרי המלחמה מוסדות ומפעלים גדולים ונפלאים, אבל, חברים יקרים, הגיע הזמן להתחדשות ולשינוי גישה. להבאת גישה כנה יותר ו'יורדת לעם'. בעולם הישיבות, עולם החסידות, ובכלל עולם היהדות, כפי מה שאנחנו מוכרים אותו. אולי צריך טיפה להעז לומר, אבל הגיע הזמן שנתחיל למכור תוכן יהודי יותר אמיתי וכנה לנוער שלנו. הן בעולם החסידות והן בעולם הישיבות הקיימים אתנו כיום, אם כי יש הרבה מה להעריך ולאהוב שם, אין דגש נכון על שיח כנה ופתוח ביהדות, לימודי יהדות. בני הנוער מלאים געגועים ותשוקה עצומה לאיזו חוויה יהודית רוחנית אמתית, למשהו אמיתי, למשהו עם תוכן, עם עומק. אבל, לצערנו, אנו לא מספקים להם מספיק את מה שהם מחפשים, לא מעשירים את תרבותם ואת רוחם בתוכן אמיתי ומספק. אנו עסוקים בללחום נגד התרבות החילונית המתירנית, אך אנו שוכחים לעסוק במקביל גם במילוי הצרכים של הנוער בתרבות יהודית עשירה אלטרנטיבית.

אני קורא לציבור שלנו להיפתח לעידן טראמפולוגי חדש. הגיע הזמן שנדבר קצת יותר בגובה העיניים ובשפה שהציבור דובר בה. הגיע הזמן שנתחיל למכור יידישקייט ברמה גבוהה וכנה יותר. שנדבר עם הנוער על שיעורים באמונה, על אקטואליה בראי היהדות, על מימוש עצמי וביטוי כישרונות, על חיפוש עצמי ועל חיפוש קרבת ה' בדרכו של הלב. שנדבר עמם בגובה העיניים, בשפתם הם, בלי חשבונות של כבוד. הנוער שלנו כבר איננו קונה לוקשים. תם עידן הממסד הקשוח והמנוכר, אמרתי כבר.

הגיע הזמן שבישיבות יתחילו ללמוד שיעורים ביהדות, פשוטו כמשמעו. מה שאחיותינו אולי זוכות יותר מאתנו בבתי הספר לבנות. הגיע הזמן להקדיש בכל יום בישיבה זמן לדיבורים פשוטים וכנים על החיים, על בעיות אקטואליות המטרידות את הצעירים, על משמעות החיים, על רגשות, על יכולת הכלה ועל בריאות נפשית. אנחנו אולי מוכרים להם את הסוגיה התלמודית, אבל געוואלד, בלי להישמע ביקורתי מדי, ובאמת מתוך אהבה גדולה, אנחנו לפעמים קצת שוכחים למכור להם את הכלים לחיים. ישנם אורות וישנם כלים. התלמוד והגמרא זה האור, אבל בלי כלים בריאים וחסינים אין לצעירים המתוקים הללו מקום נכון להכיל את האור.

הגיע הזמן שבישיבות יתנו מקום גם לעולם הרוח היהודי ולאמנות יהודית, לכישורים ולנטיות הלב של הצעירים. ישנם צעירים היודעים לכתוב כל כך טוב, יש היודעים לדרוש ולנאום, יש היודעים לנגן או ליצור ולהלחין או לכתוב שירים. אפשר לתת מקום לכל כשרון, ברוח התורה והיהדות, אבל אי אפשר בשום אופן לחסום את הנביעה הפנימית של הצעיר, נביעה שבוערת בקרבו כמו אש ומחפשת דרך לביטוי החוצה. אין שום סיבה שרק אחרי החתונה יוכל הצעיר להתחיל לחפש את דרכו שלו ועד אז הוא יהא חנוק ללא יכולת ביטוי. תקופת ההתבגרות היא התקופה הכי חיונית וחשובה, וכישורי החיים הם הכי מתפרצים בתקופה זו בנפשו של אדם, ובדיוק אז אנחנו לפעמים, מבלי משים ובלי כוונת זדון, חוסמים לו את הדרך ואת הביטוי. זהו המתכון הכי נכון לגרום לבני הנוער לריחוק ולחוסר הזדהות, מה שיכול חס ושלום להיגמר לא כל כך טוב.

הגיע הזמן שנספק לצעירנו את מילוי תשוקתם הפנימית לחוויה יהודית רוחנית אותנטית. חוויות שישלבו מוזיקה, שהייה בחיק הטבע, לימוד באווירה משוחררת, עבודה נפשית פנימית מחכימה ומהנה, לימוד תכנים יהודיים של הגות יהודית וחסידית באווירה פתוחה המאפשרת חשיבה עצמאית מסוימת, כמובן הכל על גבול הטעם הטוב. הגיע הזמן שנביא משהו אמיתי לנוער שלנו, מה שאנחנו לא זכינו בצעירותינו. כי הנוער שלנו, אם אנחנו רוצים או לא, הוא כבר מזמן לא בראש שלנו. הוא מחפש אלטרנטיבה. ובצדק, אפשר לומר. הבה ונתפוס את העגלה טרם יהא מאוחר.

תם עידן הממסד הקשוח והמנוכר, חברים. תם עידן הציות התמים. הנוער כבר מזמן לא נמצא שם, והוא מחפש נואשות מענה יהודי המתייחס בפה מלא לכל בעיותיו ומצוקותיו, בגובה העיניים, בלי משחקים. עכשיו הוא עוד מחפש. הם מחכים לגיבורים חדשים שיקומו לעם ויביאו בשורה חדשה. מי מוכן להיות שם בשבילם? מי מוכן לא לפחד מהאמת הברורה המתחבאת עמוק בלב פנימה. תם עידן הממסד, אני אומר לכם. החל עידן הטרמפולוגיה. עורו ישנים משנתכם. הצילו את הנוער. הוא מסוגל ללכת לאיבוד. קומו והיו גיבורי רוח לאומה!
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

Re: הכוכב העולה בעולם המוזיקה הרה"צ מענדל ראטה

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

גם אני אקרא לעמיתיי ראשי הישיבות:

מורי ורבותיי!!

תיפסו טְרֶמְפְּ על הטְראַמְפּוֹלוֹגְּיָה!!

עה"ח:

מרן ראש הישיבה.

נ.ב.
במאמר המוסגר אדגיש את שהשמיט ידידי הר"ר מענדל שליט"א
ההבדל התהומי בין הטראמפולוגיה האמריקנית לזו היהודית
היא במטרתה של טראמפיותם של האזרחים הפשוטים (ה'עמך')
בעוד אצל בן חמי האמצעי הוא הוא המטרה האנטי-ממסדיות היא מטרה לכשעצמה
הרי אצל עם ישראל המטרה היא להגיע לליבות הנוער שמאס בכללים הבלתי כתובים
המשתנים חדשות לבקרים ואלו שאינם משתנים לעתים גרועים יותר מהם, ואכהמל"ב.

(ולכשתמצי לומר, אפשר לומר שזה 'לשיטתם' בעניין התורה לשמה במחלוקת החסידים והמתנגדים ודו"ק ;) )
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מאור ושמש

Re: הכוכב העולה בעולם המוזיקה הרה"צ מענדל ראטה

נושא שלא נקרא על ידי מאור ושמש »

מרן ראש הישיבה כתב:גם אני אקרא לעמיתיי ראשי הישיבות:

מורי ורבותיי!!

תיפסו טְרֶמְפְּ על הטְראַמְפּוֹלוֹגְּיָה!!

עה"ח:

מרן ראש הישיבה.

נ.ב.
במאמר המוסגר אדגיש את שהשמיט ידידי הר"ר מענדל שליט"א
ההבדל התהומי בין הטראמפולוגיה האמריקנית לזו היהודית
היא במטרתה של טראמפיותם של האזרחים הפשוטים (ה'עמך')
בעוד אצל בן חמי האמצעי הוא הוא המטרה האנטי-ממסדיות היא מטרה לכשעצמה
הרי אצל עם ישראל המטרה היא להגיע לליבות הנוער שמאס בכללים הבלתי כתובים
המשתנים חדשות לבקרים ואלו שאינם משתנים לעתים גרועים יותר מהם, ואכהמל"ב.

(ולכשתמצי לומר, אפשר לומר שזה 'לשיטתם' בעניין התורה לשמה במחלוקת החסידים והמתנגדים ודו"ק ;) )
חמיך האמצעי או האמצעי הוא המטרה?.... :lol::

עכ"פ ג"א מצטרף בקריאה של חיבה לדבריי ידידי ש"ב מרן הראש ישיבה שליט"א וכל המסייעהו במלאכתו הק' יבורך ויתברך מן שמיא בכל מילי דמיטב

הכו"ח בעניוות חן

הק' זלמן מאכלוף בלאאמו"ר טודרוס שמנדריהו בוזגלומאכער זיע"א מספינקא טהראן יצ"ו
"ובוודאי כשאדם מתבודד לבדו יוכל לפשפש במעשיו היטיב ולשבר לבו באמת בהכנעה גדולה וזהו טהרתו... אבל זאת הוא באמת מי שמשבר לבו לגמרי בהכנעה גמורה לפני הבורא יתברך בוודאי יביא לו שמחה גמורה" (מאור ושמש פר' מצורע)

איש חסיד שלא היה

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד שלא היה »

אין ברצוני להגיב לדברי המשפיע הנשגב: טראמפלוגיה היהודית, כי המנהל יאיר נ"י יחסום אותי, אכן, דבריו מתובלים ברגשי נחיתות השורים בקרבו, וחבל ש'עולעם גוילעם' קונים כל לאקש הנמצא בשוק.

שבט מישור
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור »

ה'משפיע' הזה אכן מאבד את החן התמים והאצילות. לדעתי הוא סתם נפרץ לדלת פתוחה.
ברוב הישיבות כבר מזמן צועדים ומתמודדים בהתאם לנסיונות של הזמן גרמא, עושים שיחות, פאנלים, סמינרים וקומזיצים (אולי בשמות יותר תורניים או חסידיים, אבל אותה משמעות) בכל שמות וכינויים אחרים, ורבים מהן עוסקים ב'קירוב קרובים' ולא רק ב'קירוב רחוקים', וד"ל ואכמ"ל.
אז פתאום בא איזה אברכציק, חמוד ככל שיהיה (עם 'נסיון' רב...) ומנסה לשנות ולחנך את הדור (לא חלילה "לחנך" את גדולי ישראל וראשי ישיבות...) אך לא שם לב כמה שדרכו מסוכנת ועלולה לדרדר כל מיני נשמות טועות ומטעות...
והא ראיה, תראו מי שעומדים מאחוריו, מעודדים אותו ומוחאים לו כפיים בכל מיני בלוגרים ואתרים וכמובן קבוצות הוואטסאפ וכו' וכו'
וכבר נשאלה השאלה: האם כבר מילא כריסו בש"ס ופוסקים? כמה שנים הוא למד בכולל? משיעורים נחמדים באיז'ביצה עדיין אין אדם - ובוודאי לא אברך שבקושי עזב את מסגרת הישיבה - נעשה משפיע ומחנך...
צר לי מאוד שר' מענדל נהיה כאן נשוא הדיון, כי הוא אכן עושה רושם של נשמה טהורה שיש בה בועה של רגש אדיר, אבל חבל שאין מי שידריך אותו מה כן ומה לא...

סמל אישי של משתמש
הכתב התורני
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הכתב התורני »

בשורה טובה לשוחרי תורתו של המשפיע המוזיקאלי הרב ראטה שליט"א:
אחד מהמקורבים הדליף, שבעז"ה שבוע הבא עומד לצאת קליפ מושקע בעלות עשרות אלפי דולרים, מהגיגיו של המשפיע

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

הכתב התורני כתב:בשורה טובה לשוחרי תורתו של המשפיע המוזיקאלי הרב ראטה שליט"א:
אחד מהמקורבים הדליף, שבעז"ה שבוע הבא עומד לצאת קליפ מושקע בעלות עשרות אלפי דולרים, מהגיגיו של המשפיע
מי ? אדוק ? מייבין ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל בריא

נושא שלא נקרא על ידי שכל בריא »

אם שמתם לב אתר לדעת לא עדכן את כתבותיו מיום ראשון, והוא בכלל דליל ביותר, אבל למחוק לי פוסט הוא מצא זמן.... יש שמועות שהאתר בדרך לסגירה רשמית אין אף אחד שמפעיל אותו.

מה שכתבתי על מנדל רוטה, לא בקלות בא לי, כי אני סולד מהשחרת אנשים באינטרנט, וביררתי את מילותי. אבל אין ברירה מלעצור את הטירוף. בשביל זה פתחתי את האשכול. זה בוער לי בנשמה, לא יכול להתמודד עם ביקורת ? אז אתה מוחק....
לדעתי יש כאן חובה לעצור את הציבור מהיסחפות אחורי כוכבים, מרגשים ככל שיהיו. די לנהור אחרי אחד שהסתנוור מאור הזרקאורים לאחר שיר מוצלח שפרסם, וכבר מדמיין עצמו למשפיע שמחזק אלפים ויוצא בקרב גדול לתקן את העולם וגדולי ישראל ומערכת החינוך.... לקול צחוקם של השבבניקים ואנשי התקשורת הפסולה.

נערך על ידי המערכת. יהודה

שלח תגובה