החייל היורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 26 ספטמבר 2016, 10:40

אתי אזריה, אחותו של אלאור, התייחסה הבוקר (שני) למצבה של המשפחה בכל תקופת המשפט. בקול חנוק מדמעות, אמרה לגלי צה"ל: "התחלנו כמשפחה נורמטיבית, שקטה, ופתאום בבום אחד נפלנו. אני רואה את המשפחה שלי נופלת, מתרסקת. זה כבר עלה בבריאות של אבא שלי ושל דוד שלי. אמא שלי עוד רגע נופלת מהרגלים".

"תבין שאחי הקטן בסך הכל בן 19. הוא עמד מול מחבל והרגיש סכנה. הוא נמצא במעצר כבר חצי שנה. אבא שלו בשיקום, דוד שלו אחרי אירוע לב, אמא כמעט נופלת מהרגליים. אבא שלי הוא האדם הכי חזק שאני מכירה. וגם הוא התמוטט וקרס בסופו של דבר. דוד שלי, שתמך בנו ועזר לנו, לקח את אמא מבית החולים לבית הדין, וכאשר מרשים לנו לבקר את אלאור, אז לקח אותנו לבקר אותו, ועזר לאורך כל הדרך. אז דוד שלי בסופו של דבר גם קרס...", הוסיפה אחותו של אלאור.

אתי התייחסה לכך שאחיה במעצר כבר חצי שנה. "מה יכול להיות בראשו של בן 19, ששני בני משפחה כבר התמוטטו, ואמא שלי לביאה אמיתית – היא אדם מאוד חזק, ואני כל כך גאה בה, והיא בעצמה בקושי הולכת. ואלאור שם לבד כבר חצי שנה במעצר. כשאנחנו רואים אותו אנחנו מחזקים אותו ונותנים לו את הביטחון, אבל הוא דואג מאוד למשפחה", המשיכה.

אתי התייחסה לשיחת הטלפון שערך ראש הממשלה עם אביה מיד לאחר המעצר. "זה מאוד לגיטימי שראש ממשלה התקשר, כל הכבוד לו שהתקשר. הוא מנסה לחזק משפחה ישראלית שנקלעה למצוקה איומה בלי להשוות כמובן לשום דבר", אמרה אתי. "אין לי יותר מדי מה להרחיב על השיחה הזו. אני לא יכולה להגיד שהוא מגבה אותנו, הוא כן מחזק", הוסיפה.

אתי המשיכה וציינה כי הם מקווים למשפט צדק. "אנחנו מקווים ששופטי בית הדין יתעלמו מכל הגורמים במערכת שאמרו דברים לא אחראיים, שיצליחו להתגבר על ההד התקשורתי ולעשות משפט צדק".

אתי הוסיפה ואמרה כי הם לא מרגישים לבד. "בלי העם הזה לא היינו יכולים להסתדר. זה אתה יכול להיות בטוח. עם ישראל מאוד תומך בנו ומחבק אותנו".

את הראיון סיימה אחותו של אלאור בנימה אופטימית. "אני יודעת שבעזרת ה' האמת תנצח. אנחנו במשפחה מאוד אופטימיים. אלאור הולך עם האמת שלו, והאמת תמיד מנצחת".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 26 ספטמבר 2016, 12:50

בקשת ההגנה במשפט אזריה לזמן את אל"מ שומר נדחתה.

שופטי בית הדין הצבאי דחו את בקשת עורכי הדין של החייל אלאור אזריה מטעם ההגנה לזמן את אלוף משנה, ישראל שומר שירה בערבי שיידה אבנים והתיק בעניינו נסגר.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 27 ספטמבר 2016, 14:55

בניה וינברגר, תושב חברון שעולה היום (שלישי) לדוכן העדים בבית הדין הצבאי ביפו בדיון בעניינו של החייל אלאור אזריה הנאשם בהריגת מחבל ערבי בחברון, יחשוף ממצא מיוחד.

וינברגר צפוי להציג לשופטים צילום מתוך הפקודות שנתלו על ידי המפקדים בעמדת השמירה בצומת ג'ילבר בה התרחש פיגוע הדקירה וירי אזריה.

וינברגר יציג את הפקודה בה נכתב כי ישנה התראה על מטען. כמו כן בפקודה נכתב כי הייתה היסטוריה של פיצוצי מטענים באזור.

פעילים מהמטה לשחרור אזריה מסרו כי "הדבר מעמיד את שרשרת הפיקוד באור שלילי ביותר", וכי "למעשה, המשפט הוכרע ברגע זה".
4d5600d8-071f-4231-9885-97e3864e891d.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 29 ספטמבר 2016, 11:59

82685_tumb_750Xauto.jpg
פעילי המאבק למען אלאור אזריה, צופים בדריכות בהשתלשלות האירועים שהתרחשו מרגע תחילת משפטו, ועד עצם היום הזה. אחד מהם, רן כרמי בוזגלו, פונה בקריאה נרגשת לרמטכ"ל, ומבקש אותו לעשות חשבון נפש עם עצמו, אודות חוסר הצדק שמגלה המערכת הצבאית כלפי החייל. "תסתכל על הכומתה שלך ותחזור בך", זעק כרמי בוזגלו.

"דין אלאור אזריה, כדין ישראל שומר", אמר. "אני ראיתי את הסרטון של שומר, הוא ירה בנער כשכבר לא נשקפה סכנה. אלאור ירה במחבל תוך כדי אירוע, כשנשקפה סכנה. אם זו מדינת חוק, שיאפשרו לזמן אותו לעדות. אבל לצערי, מערכת השיפוט הצבאית מונעת ממנו צדק".

כרמי בוזגלו תיאר את מסכת הייסורים שעוברת משפחת אזריה בכל יום שחולף, שפשוט מרסקת אותה בכל יום מחדש. "אני מלווה את האב צ'רלי מדי יום לשיקום, וכל חוות הדעת שאנחנו מקבלים אומרות שנוכחותו של אלאור חיונית, לשיקומו של האב. הגיע הזמן לשחרר אותנו, ולהפסיק את המשפט.

"כל העדויות האחרונות של הפתולוג, של המ"מ ושל הפצוע – הם העדות הטובה ביותר לכך שהמשפט הזה צריך להיפסק", לדבריו.

בתוך דבריו, קרא כרמי-בוזגלו לרמטכ"ל בקריאה נרגשת, וביקש אותו לעשות חשבון נפש. "אני פונה ערב הימים הנוראים לרמטכ"ל", אמר. "יש כאן מחדל איום ונורא. אני אומר לרמטכ"ל: 'יש לך כומתה חומה! גם אני הייתי מפקד בגולני. גולני זה מהות הציונות. תסתכל על הכומתה שלך, ותחזור בך. אתה מפעיל את המשפט. תרדו מהעץ, ותבקשו סליחה כי המשפחה שלהם מרוסקת. איפה החמלה? הפכתם את אלאור לאויב העם'".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 ספטמבר 2016, 17:16

צ'רלי אזריה, אביו של החייל אלאור אזריה, טוען כי אם יימשך המשט, הפגיעה הרגשית באלאור תהיה חמורה ביותר.

בשיחה עם חדשות ערוץ 2, אומר האב: "חמישה חודשים שאני נלחם מול התקשורת, מול מערכות החוק, זה לחץ אדיר. אני נמצא במאבק של החיים שלי, יום יום. היום אני מרגיש שאני בקרב על המשפחה שלי ועל הבן שלי".

אביו של החייל אלאור טוען כי יש קשר משמעותי בין המשפט של בנו לבין האירוע המוחי שעבר. "המשפחה אצלי התפרקה. אלאור הוא ילד. אמנם הוא נראה חזק, אבל הוא שבור מבפנים. הוא מופנם, הכל פנימה מחזיק. המטפל שלו אמר שאם המשפט הזה יימשך, הפגיעה שלו תהיה הרבה יותר חמורה".

צ'רלי זועק: "אני פונה כרגע לראש הממשלה, לרמטכ"ל. תפסיקו את הביזיון הזה, זה ממש קרקס. לא צריך להיות חוקר מנוסה כדי לראות שמנסים לתפור תיק לבן שלי. אני מבין בחוק, אני מבין מה זה עדים, ואני רואה את האי צדק שקורה בבית הדין".

''אני לא יודע למי לפנות", אומר האב בכאב עצום. "אני דורש ועדת חקירה, שיבדקו את ההתנהלות של המשפט. קחו פרוטוקולים, לא צריך להבין במשפט בשביל לראות את זה".

אזריה מוסיף ומשמיע טענות קשות על הדרג הבכיר של מערכת הביטחון, שהרשיעו את החייל בטרם חקירה בסיסית. "הוא לא הורשע, אבל רואים, מרגישים, הולכים לפי רוח המפקד כרגע. ברגע שהשר, הרמטכ"ל, קבע משהו, כולם הולכים על פי רוח המפקד". הוא מוסיף ומאשים את התנהלות המדינה והצבא לאורך המשפט: "אף אחד לא התקשר אלינו, אף מש"קית ת"ש לא באה לשאול אותו אם הוא צריך משהו. מי שמחזק אותו זה רק המשפחה. זה עוול. אני שלחתי חייל להילחם על המדינה, לא אני שלחתי אותו לחברון".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 09 אוקטובר 2016, 12:06

יושב ראש הקואליציה חבר הכנסת ביטן הביע שביעות רצון מהודעתו של השר בנט שקרא להעניק חנינה לחיל אלאור אזריה אם יורשע.

עם זאת בניגוד לעמדת השר בנט הדגיש חבר-הכנסת ביטן כי מתחילת משפטו של החיל המואשם בהריגת מחבל בחברון לאחר שנוטרל לכאורה עמדתו המוצהרת הינה שאין להמתין להרשעתו אלא לשחררו לאלתר מהסבל שנגרם לו ולמשפחתו.

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא » 06 נובמבר 2016, 01:23

אינני יודע אם זה מעניין מישהו. להלן רעיון שעלה במוחי שעה שפרשת 'החייל היורה' עלתה לכותרות.

---

בתקופה האחרונה עלתה לכותרות פרשיית 'החייל היורה' מחברון. באירוע הנידון מחבל בא בכדי לדקור חיילים, המחבל נוטרל, בשלב כלשהו בא 'החייל היורה' וירה למוות, ללא – כך נטען – שנשקפה סכנה לחייו. זה אומר שהחייל נהג נכון, דין מחבל מנוטרל לדין מחבל פעיל, ומנגד יש הטוענים, בדיוק להיפך, שיש להאשים את החייל ברצח.

בכל הבא לקמן, לא אתייחס לפרטים העובדתיים שהיו באותו מקרה: מה חשב החייל? האם החייל יכול היה לשלוט בעצמו? האם המחבל היה מנוטרל? האם המחבל היווה איום? או מהו הגדר של 'ספק סביר'? האם ניתן בכלל להגדיר 'ספק סביר'?

[לא אתאפק מלהעיר שמשום-מה אלו הסוברים שאסור היה להרוג את המחבל (כיון שהיה כבר מנוטרל) סבורים גם שהחייל לא נהג נכון בהתנהלות שלו (היה יכול לשלוט בעצמו ולא היה כאן 'ספק סביר'), ואלו הסוברים שהיה כאן 'ספק סביר' סבורים שגם ברה המוסרית היה עליו להרוג את המחבל.

דבר זה פלא הוא לדעתי לאור העובדה ששאלות אלו כלל לא קשורות אחת לשני. ניתן לסבור שאסור להרוג את המחבל, אך בה בשעה לפטור את החייל בגלל שלא ניתן לצפות מחייל בסיטואציה זו שיקולים שכאלו]


במאמר קצרצר זה, נצא מתוך נקודת הנחה שהחייל היה יכול לשלט בעצמו, המחבל היה מנוטרל ולא היווה איום כלשהוא. ועדיין יש כאן מקום לדון, וכדלהלן.

לדעתי יש בלבול רב בהצגת השאלה, ובכך גם למתן פסק אודות ה'חייל היורה'. ראשית, יש להעמיד דברים על דיוקם, ולהבחין בין 'הפרת צדק' לבין 'הפרת הסכם'. בין 'רצח' ל'פשע'.

כלפי מה הדברים אמורים?

בסיטואציה המקורית של מלחמה אין טעם לחוס, לרחם ולא לפגוע ב-'אזרחים חפים מפשע'. בלחימה נורמטיבית האזרחים לא פחות אשמים מהחיילים בשדה הקרב.

מי ששלח את החילים להילחם היו האזרחים, האזרחים הצביעו בבחירות בעבור לחימתם של החיילים, ואף החיילים עצמם נלחמים בשדה הקרב, בסופו של דבר, למען ובשביל האזרחים. כך, שלאמיתו של דבר, דין החילים כדין האזרחים.

הדברים אמורים שבעתיים, במקרה והאויב הוא חייל, אלא שבגלל מגבלות שונות הוא אינו יכול לשלוף את נשקו ברגע זה (לדוגמא: שבוי או שהוא בדיוק צונח כעת ממצנח). במקרה זה וודאי שהצדק הוא להרוג את אותו אויב, שהרי בסיבוב הבא אותו אויב ינסה ולא יהסס להרוג אותי חזרה.

נמצא, שאילו החייל יהרוג אזרח המשתייך למחנה של האויבים, אין פעולה זו מצביעה על 'חוסר צדק' או חלילה על 'רצח', זוהי הריגה שנובעת מצדק במצב של מלחמה. 'רצח' יעשה שעה שאותו חייל יהרוג אזרח חף מפשע באמת, אזרח שאין לו כל קשר לאויבים.

אלא, שבעולם המערבי, בשביל לצמצם את הרוע ואת הלוחמנות , יזמו את 'אמנת ז'נבה', הסכם חברתי, כעין 'שולחן-ערוך' למלחמות, שאחד מסעיפיה הוא שאין לפגוע באזרחים, אלא אך ורק בחיילים בשדה הקרב.

[התובנה הפוסטמודרנית שאין באמת סיבה אמיתית לצאת למלחמות ואין כל צדק בעשייתן – תרמה לא קצת, לדעתי, שהסכם זה יהיה כה מקובל כיום. והחולק עליו כחולק אחר השכינה]

כתוצאה מכך, מדינות שקיבלו על עצמם (כמו ישראל) את 'אמנת ז'נבה', מלחמותיהם מנוהלות בתוך מסגרת (ייתכן שמבורכת כשלעצמה) משחק זה.

עד כאן תיאור קצרצר של מצב העניינים קודם ל'אמנת החברתיות', ואחרי קבלת הסכם זה.

[לדעתי כך, ורק כך, ניתן להבין את פרטי ההלכות שכתב הרמב"ם (בהלכות מלחמות שלו). הלכות שבמבט ראשון קשה לנו כיום להבין את הצדק שבהם.

הקושי נובע מחמת העובדה שהרמב"ם דן ב'מלחמות אמתיות', מלחמות ללא הסכמים, מלחמות בהם האזרחים חייבים מיתה לא פחות מהחיילים. לעומת זאת אנו חיים כיום ב'מלחמות של משחק', מלחמות הנעשות בתוך מסגרת ז'נבה, אלו מלחמות שהכללים קובעים שרק החיילים לוחמים]


לאור חילוקים אלו, נקל להבין שבמקרה וחייל הורג אזרח ש'באמת' אין לו קשר ללחימה - הוא באמת 'רוצח', הוא נטל חיים ללא כל סיבה המצדיקה זאת. מאידך, חייל ההרוג אזרח או חייל שבוי (וכדו') לא ניתן להאשים אותו ב'רצח', אלא לכל היותר, בעבריינות, בהפרת הסכם ז'נבה.

אחד הערבובים הגדולים ביותר שנעשים בתקשורות (ולא רק) במקרה של ה'חייל היורה', הוא הערבוב בין ה-'צדק' (הנכון מחמת עצמו), ל'משחק', (שלגביו לא שייך אמת ושקר).

'החייל היורה', אולי (שכן במאמר זה לא נכנסו לפרטים העובדתיים ולנסיבות השונות שהיו במקרה פרטני זה) אשם ב'הפרת המשחק', בכך שהרג אויב שהיה כבר מנוטרל, אבל וודאי שהוא לא אשם ב'רצח', שכן הוא נטל את חייו של האויב בשעה שהיו לו סיבות המצדיקות את מעשהו זה.

הערבוב בין ה'צדק' ל'משחק', נעשה לדעתי, 'תודות' לגיבובי ההבל הפוסטמודרניים. שאחד מיסודי שיטתה הוא שאין באמת 'אמת' או 'צדק' (זה עצמו אמת?! זה באמת הצדק?!) – הכל הוא הסכם חברתי, ותו לא.

כתוצאה מהבנה (מוטעית זו) אין הבדל אם אדם רצח חף-מפשע באמת, או שנטל חיי אדם שלגביו 'המשחק' פוסק שאסור להורגו. כיון שאין אמת או צדק, הכל הוא משחק. דין שניהם שווה.

אמנם, אנו לשיטתנו, שיש אמת ויש רצח. יש משחק ויש הריגה. יכולים לכל היותר להאשים את 'החייל היורה' בכך שהפר את המשחק וכתוצאה מכך להאשימו לכל היותר בהריגה אך לא ברצח.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 03 ינואר 2017, 20:15

אלו השמות: דמויות המפתח במשפט אזריההחל מהחבר הקרוב מימי הטירונות בחטיבת כפיר, דרך המג"ד שאלאור אזריה כינה בעת המשפט "שקרן", ועד לקב"ט היישוב היהודי בחברון שהתעמת עם התובע. כל הדמויות שהשפיעו על המשפט שהסעיר מדינה שלמה

ת"מ, חברו הקרוב של אזריה

אחד מחבריו הקרובים של אזריה מהגיוס, דרך הטירונות ועד השירות בגדוד. ת"מ הפגין תמיכה בחברו במהלך המשפט ובסיום העדות שלו חיבק בחום את חברו הטוב. ת"מ הוא החייל שדיבר עם אזריה ממש לאחר הירי, והיה הראשון ששמע ממנו על המניע לירי, עוד לפני מפקד הפלוגה.

בחקירתו סיפר כי אזריה אמר לו כי המחבל דקר את חברו ו"מגיע לו למות", ולא מסר כי הרקע הוא חשש מהימצאות סכין או מטען באזור כפי שטען החייל במהלך משפטו. "אלאור היה נראה לי נרגש וכועס על זה שדקרו את חבר שלו ואמר לי 'איך זה שחבר שלי שנדקר על ידי מחבל ונשאר חי'. אמרתי לו שזה לא תקין והוא לא היה צריך לעשות את זה".

ת"מ, שסובל מגמגום כבד, רשם חלק גדול מהתשובות שלו בכתב יד במהלך החקירה, וכך נהג גם בחלק מהשאלות שנשאל במהלך עדותו בבית הדין. עורכי דינו של אזריה טענו כי צריך לקחת את דבריו בערבון מוגבל כיוון שהעיד תחת אזהרה. במהלך המשפט הם ציינו כי זוהי חקירתו הראשונה ובשל העובדה שהוא ספג איומים ונטען בפניו שישאירו אותו במעצר – הוא לא היה בטוח שהדברים שמסר ומיוחסים לאזריה מדויקים.


רס"ן תום נעמן, מפקד הפלוגה

מפקדו של אזריה, והאדם השני אשר שמע את גרסתו הראשונית של אזריה בזירה לאחר הירי. "ניגשתי אליו, שאלתי אותו מי אישר לו לירות, למה הוא עשה את זה והוא ענה לי 'המחבל הזה היה חי, הוא צריך למות. בשלב הזה הוא לא התייחס לסכנה. הוא לא התייחס לסכין וגם לא למטען", טען בעדותו. כמו כן, הוא סיפר בבית הדין על השיחה שהתקיימה בינו לבין הנאשם מיד לאחר שירה לעבר ראשו של המחבל.

אזריה אמר בעדותו בפני השופטים כי רס"ן נעמן סטר לו ונזף בו במהלך השיחה שניהלו ביניהם לאחר האירוע. במהלך עדותו של החייל היורה ובמהלך עדויות ההגנה עלה שמו של מפקד הפלוגה לא אחת – בין היתר נטען נגדו מצד ההגנה כי אזריה מסר לו לאחר הירי שהמחבל זז טרם הירי, וכי ירה בו על מנת לנטרל אותו. כמו כן נטען כי המ"פ משנה את גרסתו כדי להתאים את עמדתו לעמדת הפיקוד הבכיר.

ניתן היה לחוש במהלך השעות הארוכות בבית הדין כי עיקר האש מופנית לעברו של רס"ן נעמן כחלק מטיעוני ההגנה. פקודו, אלאור אזריה, טען נגדו בעדותו שהוא שיקר ושקיימים פערים בין הגרסאות שלו במצ"ח לבין העדויות שלו בבית הדין. בסיכומי ההגנה נכתב עליו כי הוא "פיקד" על האירוע ו"ניהל" אותו, ובין היתר על רקע תפקודו הוא קיבל נזיפה בשל ניהול לא טוב של האירוע.


סא"ל דוד שפירא, מפקד הגדוד

המג"ד, סא"ל דוד שפירא, סיפר בעדותו כי לאחר הגעתו לזירת האירוע מסר לו מפקד הפלוגה נעמן כי האירוע חריג יותר מכפי שחשב. לדבריו סיפר מפקד הפלוגה כי אזריה טען באוזניו שירה במפגע בגלל שהוא מחבל, ועל כן "הוא צריך למות". שפירא עצמו שוחח גם הוא עם החייל היורה בשטח, כשעה וחצי לאחר האירוע.

"שאלתי את אלאור למה הוא ביצע את הירי, ואלאור אמר לי שהוא זיהה שהמחבל זז, זיהה תנועות של הראש שלו והוא זיהה ליד המחבל סכין", תיאר המג"ד והוסיף כי אמר לפקודו שהוא משקר לו. "אלאור שתק ולא הגיב. זה היה תוכן השיחה", טען. אזריה, לדברי מפקדו, לא מסר לו על החשש שלו ממטען אלא רק את החשש שהיה לו מסכין.

החייל היורה תקף במשפט את מפקד הגדוד, טען שהוא שקרן והוסיף כי הוא אינו יודע למה הוא לא מדבר אמת בפני בית דין. "להבנתי, הם (מפקד הגדוד ומפקד הפלוגה) יודעים שהם עשו טעות, רוצים לשמור על עצמם", אמר אזריה, והוסיף כי "הם לא רצו להקשיב". כמו באשמה שהטיל במפקד הפלוגה שלו כך טען החייל גם נגד המג"ד, ואמר כי הוא חיפש להעליל עליו כדי לשמור על קידומו לתפקיד מפקד בבית הספר לקצינים.


אל"מ יריב בן עזרא, מפקד חטיבת יהודה

בזמן האירוע לא היה נוכח מפקד החטיבה המרחבית בזירה, ולטענתו הגיע אליה בין 15 ל-25 דקות, בעוד שלטענת ההגנה לקח לו מעל חצי שעה לעשות את הדרך לאזור היישוב היהודי בחברון. בן עזרא, שסיים את תפקידו הפיקודי הזה, עודכן לגבי פרטי האירוע מגורמים שהיו בשטח ומסרטון התקרית, וטען כי מחוות דעתו המקצועית לא נראה שהייתה סכנה בשטח.

צוות ההגנה ץקף אותו וטען נגדו כי הוא לא טרח לבדוק עם החיילים שהיו באותה העת בזירה או עם אנשי כיתת הכוננות במקום האם הם חשו בסכנה, ואילו היה מבצע תחקור ראשוני בשטח לא הייתה מגיעה הפרשה עד להגשת כתב אישום כה חמור. בן עזרא קיבל דיווח מרבש"צ היישוב היהודי יוני בלייכברד על הירי החריג ונמסרה לו גרסתו של אזריה, לפיה "מחבלים צריך להרוג".

בין היתר ניהל שיחה עם מח"ט כפיר, אל"מ גיא חזות, ונקבע בין השניים כי מפקד החטיבה המרחבית יערוך את התחקיר ויטפל משמעתית באירוע. עוד אחת מטענות ההגנה נגדו היא כי עוד לפני שמסרו חיילים ומפקדים עדות על שאירע בשטח, הוא קבע בשיחה איתם כי מדובר באירוע חמור – כך גם בהתבטאות שלו בשיחה עם לוחמי מילואים שפורסמה בכלי תקשורת, כולל כתבה שבה התייחס לפרשה.


אל"מ גיא חזות, מפקד חטיבת כפיר

פגש את אזריה בשעות הצהריים של אותו היום בו ביצע את הירי, לאחר שהובא אליו מחברון לחטמ"ר עציון. החייל היורה טען כי הבין ממפקדיו שהוא נוסע למפקד החטיבה כדי לעמוד למשפט על האירוע, ואילו לאחר מכן נטען כי פגישתו עם אל"מ חזות הייתה תחקיר לתקרית. בתביעה הצבאית נטען כי אזריה לא סיפר למפקד החטיבה על הסטירות שנתן לו לטענתו מפקדו, תום נעמן.

מח"ט כפיר עודכן על האירוע בשלט רחוק, וקיים התייעצות עם מפקד החטיבה המרחבית, אל"מ יריב בן עזרא, שבה עלתה בין היתר האפשרות לטיפול משמעתי. אלא שבהתייעצות עם הפרקליטות הצבאית נקבע כי החייל היורה צריך לעבור לחקירת מצ"ח, ובסיום השיחה בין השניים הוא הועבר למתקן מעצר בבאר שבע.


ד"ש, הפרמדיקית

היא שוחחה עם אזריה לאחר האירוע משך שש דקות, וסברה כי מצבו הנפשי היה רע והעידה על כך בבית הדין. בין היתר, פנתה לקב"ן וביקשה ממנו כי יבדוק את החייל היורה לאחר שהוא נשמע לה "לא בסדר". ד"ש הגיעה לשטח לאחר האירוע ובדקה את המחבל שנורה בידי אזריה.

"בשלב הראשון שאלתי את הנאשם מה קרה באירוע", היא סיפרה. "אחרי שלא קיבלתי תשובה ברורה ושאלתי אותו אם הוא ירה במחבל מנוטרל – תחילה אמר שהוא לא זוכר, אחר כך הוא אמר שהוא כן ירה במחבל והוא תיאר את האירוע". לדבריה, אזריה אמר כי באירוע היה מחבל מנוטרל ולידו הייתה סכין: "ברגע שהמחבל הזיז יד וראש לעבר הסכין שהייתה לידו, הנאשם הרגיש איום ולכן הוא ירה במחבל".

בתביעה הצבאית טוענים כי גרסתו של החייל התפתחה במהלך השיחות עם ד"ש – תחילה מסר שהוא אינו זוכר אם ירה, לאחר מכן מסר שירה יחד עם יתר החיילים ורק בסוף מסר שירה עקב סכנה שחש, והסכנה בה חש הייתה מהסכין, כאשר חשש ממטען לא הוזכר כלל, בשום שלב בשיחה. בחקירתו הראשית של אזריה הוא טען כי סיפר על סכין ומטען, בניגוד למה שמסר קודם.


אלוף במיל' עוזי דיין

מסר את חוות דעת מטעמו לבית הדין, ובין היתר טען כי הוא חושב שיש לתחקר כל אירוע, ולחקור כל מקרה שבו נפגעים אנשים, ועל בסיס זה להחליט החלטה פיקודית או משפטית. למיטב הבנתו, באירוע החייל היורה דברים אלו לא נעשו.

"זכות חפותו נדרסה ללא ספק וזה התגלגל לבית הדין. אני משוכנע שזה לא אמור להגיע לכך", טען הקצין הבכיר בדימוס והוסיף כי חייל לא ילך עם עו"ד לשדה קרב. "כל יום כזה גורם לצה"ל נזק גדול יותר ולכן באתי לכאן", טען דיין.

הוא ציין כי הניהול והפיקוד על האירוע לא היה מושלם, בלשון המעטה כהגדרתו, וכי למצ"ח אין יכולת לחקור נושאים מבצעיים כגון אירוע הירי בגינו הוגש כתב האישום נגד אזריה. "מחבלים דינם אחד – מוות", קבע.


אלוף במיל' דני ביטון

הגיש גם הוא חוות דעת לבית הדין הצבאי, וטען כי המבחן לבחינת נושא הסכנה נשען על שני פרמטרים – כוונה ויכולת, שנגזרים מראייתו של החייל בלבד. הוא ציין כי אזריה לא ידע האם יש מטען בשטח, או מטען מתחת למעילו של המחבל שהמנוטרל. כאשר נשאל בידי התובע, סא"ל נדב וייסמן, האם הוא כופר בסמכותו של בית הדין לקבוע אם כאשר החייל מנמק את שיקוליו הוא אומר אמת או משקר, ענה הקצין הבכיר: "אני כופר בזה שהמשפט הזה הגיע לפה, בזה אני כופר".


לטענתו, המפקדים הם אלו שהיו אמורים לדון בסוגיות שעלו בפני בית הדין. "הם היו צריכים לעשות תחקיר מבצעי אמיתי ולשמוע את דעתו של כל אחד ואחד בתחקיר המבצעי. זה לא בוצע. מפקדים ברחו מאחריות".

ביטון ניסה לטעון כי אין דין אחד בין חייל ומפקד, והביא לדוגמה את האירוע שבו ירה מפקד חטיבת בנימין לשעבר, אל"מ ישראל שומר, בפלסטיני שיידה אבנים לעבר הרכב בו נסע והרג אותו. הוא טען כי על רקע טענתו של הקצין הבכיר בדימוס ביקשו עורכי דינו של אזריה לזמן את שומר לעדות ונענו בשלילה.


תא"ל במיל' שמואל זכאי

טען בעדות אותה מסר, על רקע חוות דעת שהגיש, כי ניתן לראות בסרטון שאף אחד מהאנשים והלוחמים בזירה לא מקדיש תשומת לב לאבטחת האזור, ושרואים את המחבל מבצע תנועות חשודות בזירה. "החייל ביצע ירי של כדור אחד ואנו יודעים שהירי בוצע לראש", טען בבית הדין הצבאי. לדבריו, ראה בחייו אנשים שיורים כדי להרוג מתוך רצון להרוג.

"כך לא יורה אדם שרוצה לירות על מנת להרוג למטרת הרג", הוא קבע. "כך יורה אדם שמבצע ירי מושכל, מכוון, על מנת להסיר איום. לדבריו לא מדובר בירי מתוך סערת רגשות או רצון להרוג רק בשביל להרוג, וכי אזריה משתהה ונותן מבט נוסף לפני שהוא יורה. תא"ל זכאי הצדיק את הירי, וטען כי במתחם הסבירות ובהתאם לפקודות הצבא והוראות הפתיחה באש.


אליהו ליבמן, קב"ט היישוב היהודי בחברון

בעדותו של ליבמן קשה היה שלא לחוש את בטנו המלאה על התנהלות הצבא בפרשה, ובמהלכה באו הדברים לידי ביטוי. ליבמן הוא לא סתם עד, והדברים שהשמיע מלמדים מה קורה מאחורי הקלעים במערכת הביטחון. הוא לא חסך ביקורת ממפקד הפלוגה ועד מפקד החטיבה, ותקף את התנהלות הצבא באירוע ולאחריו.


"משהתחולל האירוע, משפורסם הסרטון, הייתה אווירה לא נוחה של כלל המערכת. לא יכולת להגיד את מה שאתה חושב – אם זה אחרת מהקו שניסו לייצר גם המערכת הביטחונית וגם בתקשורת. הרגשה לא נוחה ולא נעימה זו מקשה להגיע לחקר האמת", טען ליבמן בעדותו.

ליבמן התעמת לא אחת עם התובע הצבאי ואף ענה בחריפות לשאלת הרכב בית הדין. "הסכין הייתה במרחק קרוב מהמחבל עם המעיל השחור. היה מרחק קרוב, מבחינתי ברגע שמחבל עדיין בחיים, הוא מספיק מסוכן בשביל לקום ולהמשיך את דקירת החיילים או האזרחים שהיו באזור".


יוני בלייכברד, רבש"צ היישוב היהודי

האדם שמסר למפקד חטיבת יהודה, אל"מ יריב בן עזרא, כי הירי של אזריה היה חריג והתבצע לאחר האירוע. הוא היה בזירה מספר דקות לפני הירי של הנאשם, כיוון את האמבולנסים הסתובב בשטח וראה את המחבלים בזירה והתקרב בעצמו אל המחבל המנוטרל – ברגע הירי, כפי שמופיע בסרטון, הוא מסתובב ומסתכל לעבר אזריה ומגן על אזניו מהרעש ואף מצביע עליו לאחר הירי.


פנייתו אל המח"ט מלמדת, לטענת התביעה הצבאית, על התרשמותו האותנטית והנחה כי הוא ביצע ירי שלא ברור למה בוצע. על רקע התנהלותו בשטח נראה כי בלייכברד לא סבר שהמחבל מסוכן, ולא העלה על דעתו הצדקה כלשהי לירי.

במצ"ח ובבית הדין הצבאי הוא ניסה לחמוק מהגרסה הראשונה שמסר למח"ט, ובין היתר נחשף כי הוא כתב לסניגור כי "יעשה קרקס" בבית הדין וישתוק, וניתן היה ללמוד מישיבה בבית הדין במהלך עדותו כי מסר אותה בלי חשק ובניגוד לרצונו, אלא בהוראת בית הדין לה לא יכול היה לסרב.


נהג האמבולנס עופר אוחנה

גם אל הזירה הזו הגיע אוחנה עם רכב האמבולנס שלו, כמו ביתר זירות הפיגועים והתאונות שאליהן הוא מגיע בגזרת חברון. בסרטון שפורסם הוא נשמע צועק בזירה ומתריע מפני החשש לניסיון פיגוע נוסף של המחבל, וכן תועד לאחר האירוע כשהוא טופח לאזריה על השכם יחד עם ברוך מרזל. בחקירות במצ"ח נחשף כי הוא אף ניהל שיחה עם אביו של החייל היורה, והציע לו לקחת עורך דין בעקבות תוצאות האירוע.

בתביעה הצבאית טענו כי גם כאשר הוא צועק ומזהיר בשטח הוא לא מזכיר את עניין המטען, וכן כי הוא בעט בסכין לאחר הירי של אזריה וקרב אותה אל גופת המחבל – במה שמעלה חשד לשיבוש החקירה. בהגנה טענו מנגד כי ברור שבעט בסכין כדי לאפשר לאמבולנס לעבור
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 994
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 04 ינואר 2017, 11:30

כצפוי מבית משפט בארץ :
קיבלה את עמדת התביעה ודחתה את טענת הפרקליטים של אזריה
הייתה לראש פינה

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 04 ינואר 2017, 12:52

הורשע בהריגה והתנהגות בלתי הולמת!
מדינת חלם!!!

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 20:49

הרבה שואלים אותי איפה אפשר לחתום על העצומה לטובתו של ליאור עזריה, המכונה "החייל היורה" [בו בזמן שהמדינה והשופטים "יורים" בו].
אשמח באם מישהו יודע פרטים על העצומה.

בתודה מראש!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 20:51

https://www.atzuma.co.il/freeelorazaria

זה הקישור לעצומה!
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 20:56

חבצלת השרון כתב:https://www.atzuma.co.il/freeelorazaria

זה הקישור לעצומה!
זה לא פותח לי, מה עוד ניתן לעשות בשביל להצטרף ?

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 21:01

לא יודע מה להגיד לך...
בטח לא תרצה להזדהות ושאני ימלא במקומך את הפרטים...
אולי יש אפשרות נוספת אנסה לבדוק לך..
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 04 ינואר 2017, 21:05

חבצלת השרון כתב:לא יודע מה להגיד לך...
בטח לא תרצה להזדהות ושאני ימלא במקומך את הפרטים...
אולי יש אפשרות נוספת אנסה לבדוק לך..
תודה.
מה לא עושים בשביל החייל של כולנו?!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 ינואר 2017, 21:07

אבדוק לך בהמשך...
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חרדי חרדי
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חרדי חרדי » 04 ינואר 2017, 23:03

resizedimg100208.jpg.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 ינואר 2017, 00:43

בשנת 2008 יצא לנו לצלם את הפיגוע בדימונה מקרה מאוד דומה לאלאור עזריה רק שקובי מור השוטר התותח לא עבר את את מה שאלאור עובר ההפך הוא היה גיבור ישראל
תשתפו
https://www.dropbox.com/s/gnlshgca4ahzq ... 4.mp4?dl=0

יוסי גרין
הודעות: 62
הצטרף: 11 דצמבר 2016, 11:32

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסי גרין » 08 ינואר 2017, 10:22

אם אפשר בדרייב או בגמבו זה מאוד יועל
תודה
מי שמאמין אוכל חמין
כל מי שאינו אוכל חמין צריך בדיקה אחריו אם הוא מין...ולענג את השבת ולהשמין הוא המאמין וזוכה לקץ הימין... (בעל המאור שבת טז:)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 ינואר 2017, 14:03

יוסי גרין כתב:אם אפשר בדרייב או בגמבו זה מאוד יועל
תודה
https://jumbomail.me/j/rthCBYTIo0yO0In

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 09 ינואר 2017, 17:50

הרב גינזבורג: ''הרשעת אלאור אזריה - מנוגדת לדין התורה''

הרב גינזבורג בהתייחסות להרשעתו של אלאור אזריה: "ללא שינוי מהותי של הנהגת הצבור בארץ לא יבוא פתרון אמתי לבעיות של העם היושב בציון"


הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת 'דרך חיים' ומוסדות 'גל עיני', התייחס בסוף השבוע לפרשת הרשעתו של הלוחם אלאור אזריה בהריגת המחבל בחברון.

בתשובה לשאלה שהתפרסמה באתר 'גל עיני' כתב הרב גינזבורג ש"המקרה של הרשעת החיל הגבור, אלאור אזריה הי"ו, המנוגדת לדין תורתנו הקדושה וגם לשכל הישר של כל בר-דעת, ממחיש שוב את שיבוש הדעות ואת הטשטוש בין אוהב לאויב שקיים במערכות בארץ (ובולט במיוחד במערכת המשפט)".

"שוב רואים כיצד ללא שינוי מהותי של הנהגת הצבור בארץ לא יבוא פתרון אמתי לבעיות של העם היושב בציון (וממילא גם יקשה עליו למלא את שליחותו להאיר את העולם כולו באור ה')", הוסיף הרב. "חשוב להבין זאת, ולהבהיר זאת לרבים, כדי לתעל את התסכול והזעם הציבורי לשינוי אמתי - חתירה להנהגת המדינה על פי תורה".

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

הרב גינזבורג התייחס גם ברמה האישית לתלאות שעוברות על אלאור. "לגבי אלאור באופן אישי, מעבר לביטויי האהבה וההערכה הציבוריים, חשוב לדעת כי גם לסבל שהוא עובר יש תכלית. מבואר כי הצער שסובל מי שיש לו מסירות נפש עבור עם ישראל גם הוא חלק מפדיון השכינה עליו נאמר "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה". הסבל שסובל אלאור, ששמענו כי הינו לוחם מצטיין ובעל מסירות נפש עבור עמו, מביא גם הוא תועלת לעם ישראל (כפי שרואים גם בגלוי בבירור החשוב שמתחולל סביב משפטו)".

בסיום הוסיף הרב גינזבורג, כדרכו, רמזים של גימטריות הקשורות לאלאור: "אלאור בגימטריא רחל, כינוי לכנסת ישראל, השכינה הקדושה שיש לפדות מהגלות. שם המשפחה, אזריה, בגימטריא "אין עוד מלבדו" - אמונה המאפשרת לא 'להתפעל' ולהתרשם משום כח שמתנגד לאמת. אלאור אזריה בגימטריא איתן. בחסידות מוסבר שגילוי האיתן שבנשמה הוא הגילוי שהנשמה היא 'חלק אלו-ה ממעל ממש'".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 15:34

ליברמן: ''מי שרוצה בטובתו של ליאור אזריה צריך עכשיו לשבת בשקט ולהפסיק את הרעש והמהומה''

לאור הפניות הרבות ללשכתי בענין אלאור אזריה אני אומר שוב כדי שיהיה חד וברור:
מי שרוצה בטובתו של אלאור אזריה צריך עכשיו לשבת בשקט ולהפסיק את הרעש והמהומה. כולנו זוכרים שמדובר מצד אחד בחייל מצטיין ומן הצד השני במחבל שבא לרצוח יהודים. אנו עושים הכל על מנת לשמור על הערכים של צה״ל ועל החייל אזריה. כל השאר - רק מזיק.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 ינואר 2017, 23:27

התובע במשפט אזריה: "עד הירי, היה חייל מצטיין"


התובע הצבאי כתב, לאחר הרשעת אזריה בהריגת מחבל מנוטרל, כי "העדויות שנשמעו מוכיחות שעד לעבירה אזריה הצטייר כצעיר חיובי וכחייל קרבי מצטיין". הוא הסתייג מהבקשה לדחיית הדיון בטיעונים לעונש. משפחת אזריה נפגשה עם מפקדו
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 ינואר 2017, 01:51

זה לא מסובך.
אתה צריך לפתוח באש רגע לפני השלב שהמחבל הורג אותך ורגע אחרי השלב שיאשימו אותך ברצח! מובן?!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16786
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 90 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 12 ינואר 2017, 08:04

מצחיק כמה שזה עצוב...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 23 ינואר 2017, 20:53

פרסום ראשון : איומים ברצח התקבלו במשפחתו של אלאור אזריה

אתמול בבוקר אביו של אלאור מצא קליע
בתוך מעטפה שהונחה בתיבת הדואר.
כמו כן, לאימא של אלאור נשלחה הודעה
בפלאפון : נהרוג את אלאור בקרוב.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 21:15

החייל שתמך באזריה שוחרר ממעצר

20יום נגזרו על חייל שנטען כי חילק כרוזים למען אלאור אזריה בבסיס תל השומר. אולם עו"ד מטעם ארגון חוננו גילה כשלים בהליך המשפטי והוא שוחרר כעבור שבוע בלבד
20 יום מחבוש נגזרו על חייל צה"ל שנחשד בחלוקת כרוזים בבסיס תל השומר, אולם לאחר התערבות עו"ד מארגון חוננו נתגלו כשלים בהליך המשפטי שצה"ל ניהל נגדו והוא שוחרר כעבור 7 ימים בלבד.

כנגד החייל נטען כי חילק ותלה ברחבי הבסיס כרוזים בהם נכתב "צבא הגנה לישראל מפקיר את החיילים שלו, אנחנו לא! עד שמשחררים את אלאור עזריה לא מתגייסים!".

החייל הכחיש את המיוחס לו אולם בכל זאת נידון ל-20 ימי מחבוש. לאחר שישה ימים בהם ישב החייל במעצר, קיבל עו"ד מנחם שטאובר המייצג את החייל מטעם ארגון חוננו את מסמכי ההליך המשמעתי וגילה כשלים משמעותיים בהליך.

בין השאר התברר כי על גופו ובכליו של החייל בוצע חיפוש בניגוד לחוק ואז אותרו מנשרים בתיקו. על סמך ממצאי החיפוש בלבד וללא שמישהו ראה את החייל מחלק כרוזים, הוא נידון למחבוש. עוד התברר כי ערר שהגיש החייל לא נידון בזמן הקבוע בחוק, מה שמבטל את ההליך כולו.

עו"ד שטאובר הוציא לסגן הפצ"ר מכתב דחוף ובו הצביע על כשלים אלו וכשלים נוספים, ודרש כי החייל ישוחרר לאלתר, ואכן כעבור מספר שעות החייל שוחרר לאחר שבעה ימי מעצר בלבד.

עו"ד שטאובר מסר בתגובה: ״אני שמח שהפרקליטות הצבאית קיבלה את טענותינו כי נפלו פגמים המחייבים את ביטול ההליך המשמעתי והורתה באופן מיידי על שחרורו של החייל״.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 15:09

גזר דינו של אלאור אזריה יינתן ב-21 בפברואר (כ''ה בשבט)

גזר דינו של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, יינתן ב-21 בפברואר, בשעה 15:00
נערך לאחרונה על ידי חבצלת השרון ב 05 פברואר 2017, 15:52, נערך 4 פעמים בסך הכל.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

שפתי כהן
הודעות: 35
הצטרף: 07 דצמבר 2016, 15:22

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שפתי כהן » 05 פברואר 2017, 15:44

תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט
נ.ב. אין צורך להתחיל פולמוס על כתיבת תאריכים!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 15:50

שפתי כהן כתב:תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט
נ.ב. אין צורך להתחיל פולמוס על כתיבת תאריכים!
סבבה!
קיבלת.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 05 פברואר 2017, 15:53

חבצלת השרון כתב:
שפתי כהן כתב:תאריך העברי!!!!!!!!!!
כ"ה שבט
נ.ב. אין צורך להתחיל פולמוס על כתיבת תאריכים!
סבבה!
קיבלת.
גזר דינו של אלאור אזריה יינתן ב-21 בפברואר (כ''ה בשבט)

גזר דינו של החייל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, יינתן ב-21 בפברואר, בשעה 15:00
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 13 פברואר 2017, 15:12

מזל טוב, אלאור אזריה היום בן 21


‏מזל טוב לאלאור אזריה. בן 21 היום. בני משפחתו צפויים להפתיע אותו במהלך היום במעצר בבסיס נחשונים עם עוגות ומתוקים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 13 פברואר 2017, 17:21

חבצלת השרון כתב:מזל טוב, אלאור אזריה היום בן 21


‏מזל טוב לאלאור אזריה. בן 21 היום. בני משפחתו צפויים להפתיע אותו במהלך היום במעצר בבסיס נחשונים עם עוגות ומתוקים.
מזל טוב!!!

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 19 פברואר 2017, 10:44

השבוע הגורלי של אלאור אזריה: ביום ג' - גזר הדין

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16786
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 90 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים
יצירת קשר:

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 19 פברואר 2017, 23:44

קרע רוע גזר דינו
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 21 פברואר 2017, 11:39

החל כעת הדיון בעניינו של "החייל היורה".
"קרע רוע גזר דינו"

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1033
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 21 פברואר 2017, 12:41

על אלאור אזריה נגזר שנה וחצי מאסר 12 חודשים על תנאי. הורד לדרגת טוראי
אין עוד מלבדו!

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 21 פברואר 2017, 12:57

שנה וחצי מאסר בפועל ושנה על תנאי. זה העונש שנגזר בצהריים (יום ג') על סמל אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון בחודש מרס. באולם א' בבית הדין הצבאי בקריה הקריאה השופטת אל"מ מאיה הלר את גזר דינו: "הנאשם פגע במחבל ללא כל הצדקה. הערך העיקרי שנפגע ממעשה הנאשם הוא ערך החיים. אזריה פגע גם בערך טוהר הנשק שמופיע ברוח צה"ל". עם זאת אמרה כי "ניתן למנות כנסיבות מקלות מספר שיקולים: זירה מורכבת של פיגוע שבו מחבלים ביקשו לקטול חיילים שהיו בעמדה והם אף הצליחו לפצוע חייל".
הסנגור אייל בסרגליק ביקש עיכוב ביצוע לעונש עד לתום הליך הערעור: "סיכויי הערעור טובים מאוד. עד מרכזי חזר בו מעדותו". התובע הצבאי סא"ל במיל' נדב וייסמן הודיע כי יתנגד לעיכוב ביצוע, "מלבד כמה ימי התארגנות. לכל המאוחר על הנאשם להתחיל לרצות עונשו ביום ראשון הקרוב". השופטת הגיבה: "ניתן ימי התארגנות וזכות להגנה לבקש מערכאת הערעור את עיכוב ביצוע העונש"."כל השופטים סבורים שנגרמה פגיעה קשה לערכי טוהר הנשק וקדושת החיים אך הייתה התפלגות בין השופטים לגבי העונש", קבעה השופטת, "קשה לאתר פסקי דין בעבר עם נסיבות דומות. רוב השופטים ראו כי מתחם העונש ההולם הוא 18 עד 48 חודשי מאסר בפועל. השופט שבמיעוט ראה לקבוע את מתחם העונש בין 30 ל-60 חודשי מאסר בפועל".

"מלאכת הענישה קשה ומורכבת. העונש הקבוע של עבירת ההריגה היא 20 שנות מאסר ללמד על חומרת העבירה אך שיטת השיפוט היא אינדיבידואלית ובוחנת כל מקרה לגופו", פתחה השופטת את דבריה. היא קבעה כי "השימוש הקטלני בנשק כלפי המחבל השפל בוצע אחרי שפגע בחייל. ערך טוהר הנשק משונן על-ידי חיילים השכם וערב. סטייה מערכי טוהר הנשק עלולים לכרסם בצה"ל. הערך העיקרי שנפגע כאן הוא קדושת החיים". עוד קבעה כי "בחברה הישראלית הצבא הוא צבא העם שמקיף את כל שדרות הציבור. לא ניתן להפריז בהוקעת חריגה מערכי צה"ל. הפרת טוהר הנשק עלולה לפגוע במדינת ישראל. הפגיעה של הנאשם בטוהר הנשק ובקדושת החיים היא פגיעה קשה".
אל"מ הלר חזרה על עיקרי הטיעונים לעונש ועדויות האופי לפיהן אלאור התגייס ליחידה קרבית לתרום למדינה ובתקופת האירוע היה במשבר ולא זכה ליחס וטיפול מצד מפקדיו: "שמענו על כך שמפקדי אזריה לא פנו אליו במהלך במשפט והמצב הרפואי של הוריו הידרדר". לפי התביעה, כך אמרה, "אזריה השתמש בנשקו בכוח לצורך מטרה פסולה אך היה בסיטואציה מורכבת". השופטת הזכירה כי התביעה טענה כי "יש לקחת בחשבון את אי נטילת האחריות של אזריה על מעשיו".

עם זאת היא מנתה כאמור גם נסיבות מקלות: "בתא השטח הרלבנטי הייתה התראה קונקרטית לביצוע פיגוע. זה היה גם אירוע האמת המבצעי הראשון של אזריה והפעם הראשונה בה טיפל בחבר פצוע. הזירה גם הייתה פעילה עם כוחות אזרחיים וצבאיים. האווירה הייתה מורכבת ומתוחה. השופטת גם חזרה על הטענה שלפיה יש להקל על אזריה בשל התערבות מח"ט כפיר בשבועות האחרונים על בסיס ההגנה מהצדק. "הנאשם עשה מאמצים עילאיים לשרת ביחידה קרבית ולסכן את חייו למען המדינה. התנהגותו גילמה חמלה ואנושיות רבה כלפי הזולת לאורך שירותו", קבעה השופטת בהתייחסה לאופי השירות של אזריה. "מצאנו להתחשב בתקופה בה ישב אזריה במעצר פתוח והתנהג בצורה חיובית בתקופה זו. מצופה היה משרשרת הפיקוד בחטיבת כפיר לבקרו בתקופה זו".

השופטת גם התייחסה לאמירות הדרג הפוליטי והצבאי בהליך: "ראוי היה להמתין עם האמירות בשלב חקירה פלילית".

לימינו של אלאור ישבה במהלך הקראת גזר הדין אמו אושרה ולשמאלו אביו צ'רלי שחיבק אותו. אזריה התייצב בקריה בשעת בוקר מוקדמת ועם כניסתו לבית הדין התקבל במחיאות כפיים סוערות על-ידי תומכיו. למקום הגיעו גם הוריו של אזריה, צ'רלי ואושרה, שפרצה בבכי, חברתו אוראל ובני משפחה נוספים. סמוך לשם התאספו כ-100 מפגינים כדי להביע תמיכה בחייל. כעת ממתין אזריה למוצא פיה של ראש הרכב השופטים, אלוף-משנה מאיה הלר, לגבי העונש שהחליטה להטיל עליו. האב צ'רלי אזריה אמר לתומכיו באולם: "נקבל את גזר הדין ונמשיך בדרך". הוא קרא להם "לשמור על איפוק. בלי בלגן למרות שמנסים לצייר אותנו כעבריינים".
התביעה הצבאית דרשה להטיל על אזריה בין שלוש לחמש שנות מאסר, תוך ציפייה להתחשב בו ולנקוט ברף הנמוך של מתחם זה. עוד דרשה התביעה להטיל עליו הורדה לדרגת טוראי. ההגנה, מאידך, דרשה שאזריה לא יישב ולו יום אחד בכלא הצבאי. "אנחנו אופטימיים ומקווים לטוב", אמר דודו של אלאור, ויקטור.

אם תתקבל הבקשה לעיכוב הביצוע, ההליך עלול להימשך שלושה-ארבעה חודשים בבית הדין לערעורים בקריה.

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 21 פברואר 2017, 13:41

השופטים החליטו: אלאור אזריה ייכנס לכלא הצבאי בחמישה במרץ בשעה 11בכלא6

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8616
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 פברואר 2017, 16:01

שיך כתב:השופטים החליטו: אלאור אזריה ייכנס לכלא הצבאי בחמישה במרץ בשעה 11בכלא6
כן, אותו כלא 6 של הפלג, ככה לא יהיה לו משעמם שמה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שפתי כהן
הודעות: 35
הצטרף: 07 דצמבר 2016, 15:22

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שפתי כהן » 21 פברואר 2017, 16:45

הם יפגינו שם נגדו ויצעקו לו חרד"ק החוצה
ואולי זה יעזור כמו שההפגנות שלהם עוזרות להם!!!!!!!

יוסי200
הודעות: 529
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28
נתן תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 » 21 פברואר 2017, 22:35

איזה גאונים הצלחתם להשחיל את נושא הפלג גם לכאן ....

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 22 פברואר 2017, 13:11

הרמטכ"ל אייזנקוט בוועדת החוץ והביטחון: השיח במערכת הפוליטית סביב פרשת אלאור אזריה פגע בצה"ל, בחייל ובציבור "והיה מלווה במניפולציות ושקרים"

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 פברואר 2017, 22:55

WhatsApp Image 2017-02-22 at 15.57.34.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1971
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 מרץ 2017, 11:11

יוסי יהושוע חושף בידיעות:
חשיפה: סנגורו של אזריה, עו״ד שפטל ייפה את כוחו של עו״ד משה ישראל לנהל מו״מ מול הפרקליטות הצבאית כדי לבטל את הערעורים ההדדים על הכרעת הדין

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3465
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 21:49

מחר דיון ראשון בערעורו של אלאור אזריה
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 03 מאי 2017, 09:09

השי"ת יעזור לו, ויצא נקי.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 03 מאי 2017, 11:25

זה כ"כ לא נורמלי שבכלל חושבים לשים אותו בכלא
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 1 פעם

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 מאי 2017, 13:57

אחד ויחיד כתב:זה כ"כ לא נורמלי שבכלל חושבים לשים אותו בכלא
למה?

סמל אישי של משתמש
עובדיה
הודעות: 2822
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:09
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי עובדיה » 03 מאי 2017, 14:10

התחלה רעה לערעור אזריה: השופטים דחו את 2 בקשות שפטל לקבל חומרי חקירה על מרבית מקרי העבר שהציגה ההגנה

בשורות טובות
שעה שעוברת - אינה חוזרת, ולכן תמיד לנסות ולהשתדל לעשות רק טוב - שלכם עובדיה!

שלח תגובה