החייל היורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יוסים

החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי יוסים » 05 אפריל 2016, 11:13

מילה פשוטה בענין החייל היורה. יש כאן הטעיה או טעות. המחבל הוא מחבל אין על זה וויכוח. הוא רוצח שפל ואין כל בעיה מוסרית להרוג רוצח. השופטים הפכו אותנו למטורפים. הביטו סביבכם על כל מלחמה שהיא ובדקו האם לא זה בדיוק מה שעושים במלחמה? מלחמה זה לא המקום שבו הורגים את האויבים??? אם יש נידון הוא רק נידון פנים צבאי בלבד והוא האם החייל הפר פקודה או לא. זאת אומרת הנושא הוא קיום פקודה צהלית או אי קיום, אך בשום אופן הנושא אינו הריגה ונטילת חיים, שבמקרה הזה היא נהדרת מאין כמוה. הנגזר מזה, שגם אם החייל הפר פקודה, ענשו צריך להיות כעונש מפר פקודה, למשל שבוע מחבוש.. אך על הרג? מה פתאום! זה ההרג הכי צודק, ההרג של שדה מלחמה. וזה פשוט.

שיך
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: החייל היורה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 05 אפריל 2016, 11:32

רק שתבין היום בקול ישראל כינו את החייל "מחבל"
והתובע בתיק כינה את המחבל "המנוח" אז מה אתה רוצה

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 09:01

סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורן חזן החל להחתים חברי כנסת על מכתב ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, בו הוא מבקש לכנס את מליאת הכנסת לדיון פגרה מיוחד כדי לדון בפרשת החייל מחברון.

במכתבו ליו"ר הכנסת כתב ח"כ חזן כי: "נושא הפניה הנו מתן גיבוי לחיילי צה"ל בפעילות מבצעית במלחמתם בטרור ודיון בנושא החייל מחברון"

"כידוע לך, בחודש האחרון מדינה שלמה סוערת בעקבות סרטון שהופץ ובו נראה החייל, לוחם מצטיין, מנטרל מחבל בזירת פיגוע בחברון. הסרטון העלה שאלות רבות בקרב הציבור בישראל. בין היתר על חלקו של הדרג הפוליטי וכן ההתנערות מהחייל שהוא למעשה הבן של כולנו", כותב חזן.

"הכיצד ייתכן שלוחמים קרביים שנשלחים על ידי מדינת ישראל להילחם עבורנו בחזית נגד הטרור, תוך סיכון חייהם יום יום, שעה שעה ירגישו ביחד עם בני משפחתם שהם לבד, ללא תמיכה וחשופים, חלילה, גם הם להאשמות ברצח, הריגה ומי יודע מה עוד?", שואל ח"כ חזן במכתבו.

לדבריו: "הסיטואציה הקשה של העמדת חייל לדין תוך הגשת כתב אישום חסר תקדים בחומרתו, מהווה סכנה אמיתית ללכידות הפנימית של עם ישראל שאת השלכותיה המרובות כבר מרגישים בשטח. הכנסת איננה יכולה להישאר אדישה לכך בשעה שמדינה שלמה גועשת וסוערת בנושא שנוגע לטובי בנינו ובנותינו וכמעט לכל בית בישראל".

לדברי ח"כ חזן עד כה הודיעו לו עשרה חברי כנסת כי בכוונתם לחתום על המכתב. כדי לכנס כינוס פגרה מיוחד יש צורך בחתימות של 25 חברי כנסת. עוד אמר כי "אם יהיו חברי כנסת שיסרבו לחתום על כינוס פגרה כדי לדון בנושא כל כך עקרוני ומהותי אקריא את שמותיהם מעל הדוכן בכנסת". אמש השתתף ח"כ חזן בעצרת תמיכה בחייל מחברון במסגרת סדרת עצרוות הנערכה בצמתים שונים ברחבי המדינה.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 20:53

הזמר אייל גולן ישתתף בעצרת תמיכה בחייל היורה בחברון שתיערך ביום שלישי בתל אביב.
מחר יוגש כתב אישום נגד החייל שירה במחבל מנוטרל. הוא יואשם בהריגה.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 17 אפריל 2016, 22:38

עכביש כתב:הזמר אייל גולן ישתתף בעצרת תמיכה בחייל היורה בחברון שתיערך ביום שלישי בתל אביב.
מחר יוגש כתב אישום נגד החייל שירה במחבל מנוטרל. הוא יואשם בהריגה.
ח״כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) קורא לאייל גולן לבטל את הופעתו בעצרת תמיכה בחייל היורה מחברון שתיערך ביום שלישי בכיכר רבין

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 00:29

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) הגיבה לעצרת התמיכה בחייל היורה שתיערך ביום שלישי בכיכר רבין, בהשתתפות הזמרים אייל גולן, דוד דאור וסאבלימינל.

''‏מה שישראל צריכה עכשיו זה לא זמרים ששרים את מה שהקהל רוצה לשמוע בכיכר - אלא מנהיג שעומד מול הקולות האלה וניצב לצד צה״ל, על מפקדיו, ערכיו ומערכת המשפט", אמרה לבני.

''אנחנו חיים במדינה שבה לא תולים בכיכר העיר ולא מזכים בכיכר העיר. הצדק יצא לאור על פי ערכי צה״ל באולם המשפט - ולא בכיכרות", הוסיפה.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 06:10

הזמר והיוצר סאבלימינל, שעתיד להופיע בעצרת התמיכה בחייל היורה מחר (שלישי) בתל אביב, אמר לחדשות ערוץ 2 כי לדעתו החייל הוקרב על ידי כלי התקשורת.

"אני מתוסכל וכואב. רוצחים את החייל הזה רק כדי להראות טוב", אמר.

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 18 אפריל 2016, 10:03

יש מי שיכול להסביר לי מה ההבדל בין הריגה לרצח (מבחינה משפטית)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 18 אפריל 2016, 12:07

א יודעלע כתב:יש מי שיכול להסביר לי מה ההבדל בין הריגה לרצח (מבחינה משפטית)
על רצח עונש המאסר הקבוע בחוק הוא מאסר עולם, על הריגה העונש יכול להגיע לסביבות 10 שנות מאסר, [תלוי כמה הורגים, אם זה בשל רשלנות, תאונה או מקרה אחר].
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:52

דוידי פרל ראש המועצה האזורית גוש עציון, הודיע כי ישתתף מחר בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"אני מעריך את שר הביטחון והרמטכ"ל ומכבד את עמדתם גם בסוגיה זו אך יחד עם זאת אני מרגיש חובה להתייצב ולתמוך בחיילי צה"ל גם אם שגו בלהט הקרב ושלא יספרו לכם סיפורים על 'הסטריליות' של הזירה בלב חברון כמה דקות אחרי ניסיון פיגוע של שני מחבלים", כתב בדף הפייסבוק שלו.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:53

הזמר אייל גולן הודיע כי הוא מבטל את השתתפותו בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם", כתב גולן בדף הפייסבוק שלו, "קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי בעצרת מחר"

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 14:53

הזמר דוד ד'אור ביטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל בחברון.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אפריל 2016, 17:20

הותר לפרסום: החייל היורה מחברון הוא אלאור אזריה.

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 18 אפריל 2016, 17:26

גאליציינער כתב:
על רצח עונש המאסר הקבוע בחוק הוא מאסר עולם, על הריגה העונש יכול להגיע לסביבות 10 שנות מאסר, [תלוי כמה הורגים, אם זה בשל רשלנות, תאונה או מקרה אחר].
תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם
כלומר מה הוא עשה ברצח ומה הוא עשה בהריגה?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 19:37

עכביש כתב:הזמר אייל גולן הודיע כי הוא מבטל את השתתפותו בעצרת למען החייל מחברון, שצפויה להתקיים מחר בככר רבין.

"החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו. מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם", כתב גולן בדף הפייסבוק שלו, "קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי בעצרת מחר"
עכביש כתב:הזמר דוד ד'אור ביטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל בחברון.
ברור שהיה כאן לחצים, ע"י בעלי ממון וכדו'
אנטי דמקורטיה
כמה שהימין ילכו לבחור לכנסת, כל עוד השמאל שולטת בצמתים המרכזיים, השלטון לא יוחלף!
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 20:41

רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 21:36

עכביש כתב:רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 98#p261498
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 18 אפריל 2016, 21:44

1010 כתב:
עכביש כתב:רועי בהריר-פרל, כתב וואלה תרבות, פרסם פוסט בפייסבוק בו הוא קורא למחבלים לבצע פיגוע בעצרת למען החייל שירה בחברון, שתתקיים מחר בכיכר רבין.
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 98#p261498
[בכל זאת חשוב להביא את זה באשכול דנן לטובות אלו שלא נכנסים לשם ונכנסים לכאן]

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 09:47

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מגנה את הניסיון של שר הביטחון משה יעלון להשוות בין החייל היורה בחברון לארגון הטרור הרצחני דאע"ש.

"רגע אחרי האירוע הזדרזו להאשים אותו ברצח, היום יעלון כבר קורא לחייל שחיסל את המחבל בחברון דאעש. נסחפת אדוני השר. ממש. חזור בך", כתב סמוטריץ'.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 11:37

לקראת העצרת בכיכר רבין למען החייל היורה מחברון יסגרו לתנועה מספר צירים ברחבי תל אביב.

החל מהשעה 18:00 ייחסמו לתנועה הרחובות הבאים: אבן גבירול ייחסם לתנועה לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב, רחוב פרישמן ייחסם לתנועה מכיכר מסריק עד אבן גבירול, שד' דוד המלך ייחסמו לתנועה מויצמן עד אבן גבירול.

רחוב גורדון ייחסם לתנועה משלמה המלך ועד מלכי ישראל, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) ייחסם לתנועה משד' חן עד בן גוריון, שד' בן גוריון ורחוב הדסה ייחסמו לתנועה משלמה המלך ועד אבן גבירול, רחוב בלוך ייחסם לתנועה מארלוזורוב עד אבן גבירול.

החל משעה 13:00 בצהרים לא תותר חניית כלי רכב ברחובות הבאים: רחוב אבן גבירול מצייטלין עד בלוך משני הכיוונים, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) בין שד' חן לבן גוריון לשני הכיוונים, רחוב מלכי ישראל (צד צפוני) בין אבן גבירול לפרישמן לכיוןן מערב.

חסימות הצירים יסומנו באפליקציית WAZE, מומלץ לציבור הנהגים להתעדכן. המשטרה לא תאפשר הכנסת כלי נשק ואופניים למתחם האירוע.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 12:07

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שלישי) לפרשת החייל היורה בחברון.

"כאבא של חייל וכראש ממשלה אני מבקש לומר שוב - צבא ההגנה לישראל מגבה את חייליו. אני משוכנע שבחינת האירוע בחברון תיעשה בשיקול דעת ובאחריות", אמר נתניהו בפתח פגישתו עם ראש ממשלה סינגפור.

''בהכירי את מערכת המשפט הצבאית, אני בטוח שבית הדין יתחשב בכל נסיבות המקרה. החיילים שלנו אינם רוצחים. הם פועלים נגד רוצחים ואני מקווה שתימצא הדרך לאזן בין המעשה לבין ההקשר הכולל של האירוע ובינתיים אני מציע לכולם להנמיך את הלהבות", כך ראש הממשלה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 19 אפריל 2016, 13:15

א יודעלע כתב:
גאליציינער כתב:
תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם
רצח הוא האדם הלך בדעת מלאה לבן אדם אחר והרגו בכל אופן שהוא ובמטרה להורגו.
הריגה זה שאחד הרג את השני או בשוגג או ע"י רשלנות [למשל רוב הפוגעים בתאונת דרכים נאשמים בהריגה] מבלי כוונה או איזשהו מטרה, או שהוכח שהוא לא התכוון להורגו או לפוצעו באופן שנשקפת סכנה לחייו [במקרי אלימות].
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 13:18

גאליציינער כתב:
א יודעלע כתב:
גאליציינער כתב:
תודה
ומה ההבדל מבחינת הנאשם
רצח הוא האדם הלך בדעת מלאה לבן אדם אחר והרגו בכל אופן שהוא ובמטרה להורגו.
הריגה זה שאחד הרג את השני או בשוגג או ע"י רשלנות [למשל רוב הפוגעים בתאונת דרכים נאשמים בהריגה] מבלי כוונה או איזשהו מטרה, או שהוכח שהוא לא התכוון להורגו או לפוצעו באופן שנשקפת סכנה לחייו [במקרי אלימות].
אמת.

אלא שיש בזה הרבה מן הצביעות וחוסר בהגדרות, למשל בידוי אבנים הפרליטות מתקשה להחליט אם זהו הריגה או רצח...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 19 אפריל 2016, 13:19

כי הוא יכול לטעון שהוא לא התכווין להרוג אלא לעשות שלום לחבר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 17:19

יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג טוען אחר הצהריים (שלישי) כי העצרת שתתקיים הערב לתמיכה בחייל היורה בחברון - עלולה לפגוע בצה"ל ובחייליו.

"מי שמגיע להפגנה הזו מגיע להפגנה של הימין הקיצוני שמטרתו להחליש את ערכי צה"ל. לא לחינם אין אף חבר ממשלה לא יגיע לאירוע הזה, לא לחינם אף בכיר בליכוד או ביש עתיד לא יגיע. אף בכיר בכולנו ואף בכיר מהמחנה הציוני לא יגיע. כי כולנו מאוחדים באמונה שאסור להחליש את צה"ל ואסור להכניס אותו לדיון הפוליטי ברחוב הישראלי", דברי הרצוג.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 19:12

מאות מפגינים כבר הגיעו לכיכר רבין בתל אביב לקראת עצרת התמיכה בחייל אלאור אזרייה, החייל היורה מחברון שתתקיים בכיכר הערב (שלישי).

המפגינים קראו קריאות בזכותו של החייל ובין היתר קראו "העם דורש לשחרר את החייל" ו"הוא גיבור".

אביו של אזרייה קרא בשיחה כאן - http://www.inn.co.il/News/News.aspx/320544

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 19 אפריל 2016, 20:24

כ-1,500 בני אדם מפגינים בשעה זו (שלישי) בכיכר רבין בתל אביב בקריאה לשחרורו של החייל אלאור אזריה.

המפגינים קראו קריאות בגנות כלי התקשורת ואופן הסיקור שלהם את הפרשה. הם תקפו במיוחד את ערוץ 2 וקראו: "בגללכם אנחנו כאן"

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:14

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב הערב בהומור לקללות שהושמעו נגדו במהלך הפגנת התמיכה בחייל שירה במחבל המנוטרל בחברון אלאור עזריה.

בחשבון הטוויטר שלו הוא התייחס למפגינים ששרו "בוגי זה שם של כלב" וצייץ בטוויטר: "רק לחדד - זה לא בּוּגי, זה בּוֹגי".

"בוגי זה בשבילם שם של כלב", כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "בוגי. האיש שנפצע וסיכן את חייו למען מדינת ישראל פעמים רבות כל כך. האיש שהסתכל למוות בעיניים".

הרצוג הוסיף כי "מעשיהו זה שם של כלא, וכדאי שאלה שצולמו ותועדו מאיימים, מכים, מבזים את צה"ל, מפקדיו ומוסדות המדינה בכתבה הכואבת ששודרה בערוץ 2 יגיעו לשם עכשיו ומיד לפני שבוגי יהפוך לשם של כיכר".
נערך לאחרונה על ידי סבא קשישא ב 21 אפריל 2016, 00:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 00:15

עכביש כתב:שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיב הערב בהומור לקללות שהושמעו נגדו במהלך הפגנת התמיכה בחייל שירה במחבל המנוטרל בחברון אלאור עזריה.

בחשבון הטוויטר שלו הוא התייחס למפגינים ששרו "בוגי זה שם של כלב" וצייץ בטוויטר: "רק לחדד - זה לא בּוּגי, זה בּוֹגי".

"בוגי זה בשבילם שם של כלב", כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "בוגי. האיש שנפצע וסיכן את חייו למען מדינת ישראל פעמים רבות כל כך. האיש שהסתכל למוות בעיניים".

הרצוג הוסיף כי "מעשיהו זה שם של כלא, וכדאי שאלה שצולמו ותועדו מאיימים, מכים, מבזים את צה"ל, מפקדיו ומוסדות המדינה בכתבה הכואבת ששודרה בערוץ 2 יגיעו לשם עכשיו ומיד לפני שבוגי יהפוך לשם של כיכר".
img89649.jpg
שמת לב מה רואים בתמונה???

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:31

חוזר בתשובה כתב:שמת לב מה רואים בתמונה???
האמת שלא... את רוב ההודעות אני לא קורא...

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 00:33

עכביש כתב:
חוזר בתשובה כתב:שמת לב מה רואים בתמונה???
האמת שלא... את רוב ההודעות אני לא קורא...
אז אתה עושה העתבק
בלי לבדוק אפילו??

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:38

אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 00:39

עכביש כתב:אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.
מקווה שמכאן ואילך תנהג יותר באחריות...
למען כולנו!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:40

חוזר בתשובה כתב:
עכביש כתב:אני לא עושה העבק מאתרים חילונים חלילה (בד"כ בח"ח ופורומים שכיוצא בזה) ואף אני עובר מלמעלה על כל ידיעה שאני מביא.

לפעמים יש זליגות. מצטער.
למען כולנו!
אני 'חוזר בתשובה'...
נערך לאחרונה על ידי סבא קשישא ב 21 אפריל 2016, 00:43, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 00:42

עכביש כתב:
חוזר בתשובה כתב:

לפעמים יש זליגות. מצטער.
למען כולנו!
אני 'חוזר בתשובה'...

אני מקווה שאתב מבין שמתוך כ-600 הודעות ייתכן ויהיה טעות.
אני כתבתי לא פחות ממך..
וכמעט ולא היו נפילות
זה רק ענין של שימת לב...

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:43

"כעמט"

גם לי לא היו נפילות "כמעט"...

-----
אפשר לתקשר עמך בפרטי?

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 00:44

עכביש כתב:"כעמט"

גם לי לא היו נפילות "כמעט"...
אכן
ובהזדמנות זו נודה לך בשם כלל הציבור
על הבאת חדשות מרתקות מגוונות ו''כשרות''
יישר כח

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 00:45

חוזר בתשובה כתב:ובהזדמנות זו נודה לך בשם כלל הציבור
על הבאת חדשות מרתקות מגוונות ו''כשרות''
יישר כח
תודה רבה!
וכן למר!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 08:11

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן, יזם עצומה לנשיא המדינה הקוראת להעניק חנינה לחייל היורה, "העם רוצה שהוא יחזור הביתה".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 21 אפריל 2016, 18:21

חייל של כולנו - מאמרו של עמנואל שילה

אינני מסכים עם ההלקאה העצמית של כמה דוברים מהציונות הדתית, אשר יצאו בביקורת נגד הציבור הדתי-לאומי על שלא מילא בהמוניו את כיכר רבין ביום שלישי השבוע.

אינני מסכים לטענה שהציבור לא הטריח את עצמו לעצרת ההזדהות משום שהחייל אלאור אזרייה, המואשם בהריגת המחבל בחברון, הוא מרמלה ולא מעפרה, גלוי ראש ולא "משלנו".

האכזבה מכך שהכיכר לא התמלאה ברבבות תומכים, כמו בימי ההפגנות הגדולות נגד אוסלו וההתנתקות, היא תוצאה של ציפיות יתר. מי שמכיר את עבודת ההכנה המרובה שנעשית כדי לכנס הפגנת רבבות, יודע שאי אפשר היה לצפות ליותר מכעשרת אלפים מפגינים בהפגנה שאורגנה בזמן כה קצר, ושלא עמד מאחוריה שום גוף מנוסה ועתיר משאבים. כך למשל, עצרת ההמונים של המחנה הלאומי שנערכה בכיכר רבין ערב הבחירות האחרונות, אורגנה על ידי דניאלה וייס המנוסה ופעילי תנועת 'נחלה' במשך שבועות רבים. הבקשה לכינוס עצרת בכיכר יומיים לפני ההצבעה בקלפי הוגשה מיד לאחר שנקבע התאריך שבו התקיימו הבחירות.

באופן כללי יש לדעת שבעקבות המאבק הכתום חל פיחות משמעותי בנכונות של הציבור הדתי-לאומי לצאת לכיכרות. כישלון המאמצים להצלת גוש קטיף הותיר תחושה שלהפגנות אין השפעה על הפוליטיקאים. הכלבים נובחים והשיירה עוברת. התחושה הזאת אמנם איננה מוצדקת - אין ספק שהפגנות עשויות לשנות מדיניות של מנהיגים פחות חזקים ופחות דורסניים מאריאל שרון, וכשמדובר בנושאים שהם פחות קריטיים מכפי שהיה מהלך ההתנתקות בעיניו של שרון. אבל עם תחושת חוסר התוחלת קשה להתווכח והיא מדביקה אנשים לכורסאות, בין אם מדובר בעצרת למען חייל מרמלה או במאבק נגד הרס מגרון או בתי דריינוף בבית-אל.

זאת ועוד: יציאה להפגנות באה קודם כול מתוך צורך אמוציונלי. בימי המאבק הכתום, הבמות בכיכר היו הזירה היחידה כמעט שבה ניתנה לציבור הלאומי אפשרות לפרוק את רגשותיו ולבטא את דעותיו ואת מחאתו. מאז התקדמנו מעט, וכיום ישנם ערוצי תקשורת שמבטאים השקפה יהודית-לאומית בעיתונות המודפסת, באינטרנט, ברדיו ואפילו בטלוויזיה. שלא לדבר על כך שכיום יכול כל אחד לנסח במילותיו את מחאתו האישית ברשתות החברתיות. את המאבק על דעת הקהל אפשר היום לנהל דרך המחשב הביתי, בלי להיות תלויים בחסדיהם של עיתונאים עוינים שמגמדים את מספר הנוכחים בהפגנה, או מחפשים גילויי אלימות והתלהמות כדי להציג תמונה מעוותת ולא מחמיאה של ההפגנה. כל הסיבות הללו חברו יחדיו והביאו לכך שגם גופים מנוסים ועתירי תקציב כמו מועצת יש"ע ממעטים בניסיונות לארגן עצרות של רבבות מפגינים – בוודאי כשמדובר בערב פסח.

כשמתאימים את הציפיות למציאות, זו הייתה הפגנה מוצלחת. היא לא באה להוכיח את היקף התמיכה בחייל היורה מחברון. היא לא באה להראות עד כמה נרחבת המחאה נגד משפט השדה שנעשה לו בידי פוליטיקאים ואנשי תקשורת, ונגד רדיפתו המשפטית על ידי התביעה הצבאית. כל אלה באו כבר לידי ביטוי במחאה הנרחבת ברשתות החברתיות בימים שלאחר האירוע, ונמדדו בסקרי דעת קהל שהוכיחו את תחושת ההזדהות עם החייל מחברון בקרב רוב מוחלט של הציבור. העצרת נועדה בעיקר לחזק את הוריו ובני משפחתו של החייל. לתת להם להרגיש באופן מוחשי יותר את החיבוק של הציבור הרחב. לשם כך די היה בכמה אלפי מפגינים ובתוכם נציגות של הציבור הדתי בהתאם לחלקו היחסי באוכלוסיית ישראל.

גם אם אפשר היה להביא רבבות דתיים ומתנחלים לכיכר, זה רק היה מעמעם את התחושה הנכונה שהתמיכה בחייל חוצה מגזרים ומקיפה את רוב הציבור בישראל. כדי להעביר את המסר הזה, עדיפה נציגות סמלית של כמה אלפי מפגינים בהרכב מגוון על פני מאות אוטובוסים מיו"ש שהיו מזרימים רבבות לעוד הפגנה של מתנחלים.

כבוד צרפתי להלכה היהודית

אני מתנצל מראש על כך שאני כותב כאן שבועיים ברציפות בשבחו של שר הבריאות יעקב ליצמן. אינני מקורב אליו, מעולם לא הצבעתי למפלגתו, והוא לא נמנה על אגף נאמני מצוות יישוב ארץ ישראל במפלגת יהדות התורה. אבל כשמגיעות לו מחמאות - הוא יקבל אותן.

כמה עיתונאים בצרפת ובישראל ניסו לעשות עניין מהימנעותו של שר הבריאות ללחוץ את ידה של שרת הבריאות של צרפת, בעת ביקורה בישראל לפני כשלושה שבועות. הניסיון התקשורתי להטיל דופי בדבקותו של ליצמן באורחות הצניעות ההלכתיים נגמר בקול דממה דקה, בעקבות הודעה שהוציאה שגרירות צרפת בישראל. "קיבלנו עדכון מראש על עניין לחיצת היד. זה לא חוסר כבוד, אלא ביטוי לאורח חיים שאנו מכבדים", נכתב בדף הפייסבוק של השגרירות. מסתבר שאפילו כשמדובר בגויים (או שמא דווקא כשמדובר בהם?) אפשר לזכות להתחשבות ולכבוד כלפי ההלכה היהודית. כדי למנוע עלבונות ותקריות דיפלומטיות, אין צורך שדווקא התורה וההלכה ייסוגו מפני הנוהג החברתי המערבי או אפילו מפני כללי הטקס הדיפלומטיים.

ובאמת אין שום סיבה שהימנעות מלחיצת יד בין גברים ונשים בגלל עמידה על עיקרון הלכתי תגרום לעלבון. המקום לעלבון הוא כאשר ההימנעות מלחיצת היד מתפרשת כיחס אישי של חוסר כבוד או חוסר ידידות. כדי להימנע מהטעות הזאת, כל מה שצריך זה ליידע מראש את הצד השני בכך שמדובר בנוהג מסיבות הלכתיות. הוא יקבל זאת בכבוד ובהבנה - אלא אם אין לו כבוד כלפי ערכי הדת היהודית והוא סבור שהם צריכים להתכופף בפני הערכים והמנהגים שלו. מי שתפיסה כזאת גורמת לו להיעלב, בין אם הוא יהודי או גוי, אין צורך להתחשב בו.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 22 אפריל 2016, 10:13

יצא לחג: החייל היורה שוחרר לכבוד הפסח.

אלאור אזריה, החייל שירה במחבל מנוטרל והואשם בהריגה, שוחרר ממעצר לביתו ברמלה לרגל חג הפסח.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 26 אפריל 2016, 12:14

תת-אלוף במיל' אביגדור קהלני, בעל עיטור הגבורה והמופת ממלחמת יום הכיפורים וממלחמת ששת הימים, מתייחס בראיון מיוחד לערוץ 7 לפרשת החייל היורה בחברון.

בפתח הראיון מספר קהלני כי השנה חגג את ליל הסדר עם בני משפחתו, לראשונה אחרי שמונה שנים בהן עשה זאת בגבעת אולגה, בליל הסדר לחיילים הבודדים של האגודה למען החייל בראשה הוא עומד.

"הפעם עשינו את זה בבית והייתה פה שמחה גדולה. הרגשתי כמו מפקד שחזר לעמדת פיקוד לנהל את הסדר, היה נחמד ויפה מאוד", תיאר.

בנוגע לפרשת החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, קהלני טוען "יש פה שתי זוויות ראייה, מבחינת החייל - מדובר בלוחם שמגן על המדינה מול מחבלים שהורגים לנו כל יום אנשים וזה מרתיח אותנו. אני בתפיסת עולם שצריך להרוג את המחבל כשהוא יוצא מביתו.

"מצד שני צריך להסתכל על המדינה כמדינה ועל הצבא כצבא. לא פעם אחת לחמו נגד אנשיי ופתאום בשנייה אחת הרמנו ידיים, זה קרה עם המצרים ב-67', עם הסורים ב-73' וזה קרה לי בלבנון ב-82', ברגע אחד הרימו ידיים בגלל אמנת ז'נבה וערכי צה''ל, כי נקבעה הפסקת אש, למרות שאחד מהם אולי הולך לירות בך''.

קהלני מיישר קו עם החלטת הרמטכ''ל ושר הביטחון לפתוח בחקירה פלילית נגד החייל ולהעמידו לדין. ''זו החלטה נכונה בראיה ארוכת טווח. היא עוררה המון אמוציות כאילו חוסמים אדם שבא לעשות 'השכם להורגו', אבל אני חושב שצריך לתת לשלטונות החוק לעשות את העבודה והצדק יצא לאור''.

קהלני רומז כי הוא מקווה שהחייל לא יורשע בסופו של דבר באופן חמור. "אני שומע את התגובות של השופטים ואת השינוי בכתב אישום וכך אני חושב שמדינה מתוקנת צריכה להתנהג''.

הוא מדגיש כי ההכרזות של הרמטכ''ל ושר הביטחון מיד לאחר המקרה היו פזיזות מידי. "ההכרזות המהירות האלו היה קצת בעוכרינו אבל בעיקרון הקו הוא קו נכון. היום אין סודות בעולם, לא במוסד ולא בשב"כ, 'האח הגדול' שולט בנו. כשאתה מצלם תמונה כולם יודעים איפה צילמת אותה. אין סודות היום ולכן כולנו צריכים להיות תחת בקרה עצמית ושליטה עצמית.

''התגובות היו מהירות, אני הייתי מגיב 'רבותי - חוקרים את האירוע אז בואו נמתין'. עם זאת לרמטכ''ל יש מספיק ניסיון, שר הביטחון היה אחד הלוחמים הנועזים במדינה ואני מבין את האמוציות אבל חייבים לנהוג כפי שנהגו''.

באשר לתקרית עצמה בחברון, קהלני מוסיף "כאחד שלחץ אולי הכי הרבה פעמים על ההדק במדינה הזאת, אני במקום החייל הייתה עושה עוד כמה פעולות לפני כן".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 30 אפריל 2016, 20:29

"אידאולוגיה מעוותת הניעה את החייל הישראלי לירות בפלסטיני בזמן שהוא שכב על הכביש". כך לטענת אתר החדשות האמריקני "וייס" נכתב בדוח מסווג של צה"ל על אירוע הירי שבו היה מעורב אלאור אזריה.

ערוץ 10 דיווח מתוך אותו אתר אמרקיני, "מספר שניות לפני הירי, אזריה, כפי שעלה גם מהחקירה, אמר כי מדובר בטרוריסט שפצע את חבר שלו ועליו למות. סמל שהיה במקום ניסה להרגיע את אזריה, אבל הוא ירה פעם אחת בראשו של המחבל".

בהמשך אמר אזריה למפקדו כי "הוא היה טרוריסט והיה צריך למות". לטענת האתר, חוקר אחד שבדק את האירוע ציין כי "אזריה שינה את גרסתו מספר פעמים במהלך החקירות". חוקר אחר הוסיף כי "העובדות מדברות בעד עצמן, הוא פעל מתוך אידאולוגיה מעוותת".

חוקרי האירוע אף העבירו ביקורת על המחסור בטיפול רפואי, שאותו קיבל המחבל שנורה. "הטיפול בו היה גרוע ואנחנו צריכים לתת את הדעת באופן מידי על נושא הטיפול במחבלים לאחר שהם כבר לא מהווים איום. עלינו להבהיר את הכללים במקרים דומים".

חוקר אף הביע דאגה מהשפעת האירועים על חוסנו של צה"ל, "אנחנו חייבים לגנות את המקרה המדובר. מקרים מסוג זה פוגעים בחוזק של צה"ל ומשאירים כתם על הפעילות שלנו". חוקר אחר הוסיף כי "מדובר באירוע שפוגע משמעותית בצה"ל ובתדמית של ישראל".

באתר אף דווח כי החוקר הבכיר ביותר, שהתייחס לתקרית, העביר ביקורת על התנהלותו של אזריה, "מדובר במעשה לא מוסרי ואין דרך להסביר אותו. הירי מהווה תמיכה בטענות הפלסטינים לגבי הוצאות להורג ופוגע בלגיטימיות של מה שאנחנו עושים".

לסיום כתב כי "אני מצפה שכוחות צה"ל בגדה המערבית יעשו את הטוב ביותר בשביל להבטיח טיפול רפואי לכל פלסטיני, כולל טרוריסטים, שהפסיקו להוות איום".

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 09:32

הח"כ לשעבר בן ארי: צה"ל מגייס "תותח" כדי להרשיע את החייל היורה.

חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי הגיב הבוקר לדיווח לפיו צה"ל שכר עורך דין פרטי, איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן, אשר ישמש תובע במשפט החייל שירה במחבל בחברון.

"בוגי והרמטכ"ל כבר הרשיעו את אלאור אזריה, עכשיו רק צריך לגייס עו״ד תותח שיוכיח זאת.לא יאומן", אמר בן ארי.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 10:24

יש מידע חדש אודות עתיד משפטו?

שיך
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 מאי 2016, 12:44

הימים אלה עובדים על בקשת חנינה מהנשיא
וסמוך על האדיוט רבלין שיתנגד

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 12:48

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שלח הבוקר (שלישי) מכתב לרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעקבות הפרסום לפיו צה"ל שכר עורך דין למילואים ממשרד עורכי דין גדול כדי שישמש כתובע במשפט.

סמוטריץ' מבקש לדעת את הסיבה ואת עלותו של איש המילואים.

"ידיעות אחרונות" דיווח כי בתביעה הצבאית החליטו לחזק את השורות ולהסתייע בעורך דין פרטי מהשורה הראשונה וגייסו איש מילואים של הפרקליטות הצבאית, עו"ד נדב וייסמן, שותף בכיר במשרד עורכי הדין הגדול בארץ אשר ישמש תובע במשפט.

עו"ד וייסמן הוא סא"ל במילואים אשר שירת בפרקליטות הצבאית ושימש תובע במילואים בכמה תיקי דגל, בהם פרשת סמ"ר אסף וקסמן ז"ל שנהרג בהתהפכות נגמ"ש ופרשת לוחם דובדבן סמל רועי דרור ז"ל שמת מהתייבשות במהלך אימון.

בדיווח נאמר כי התביעה הצבאית זקוקה לתגבור כוחות משמעותי מול סוללת עורכי הדין המייצגים את החייל היורה - הכוללת בין היתר את סגן הפצ"ר לשעבר, אל"מ במיל' אילן כץ, עו"ד איל בסרגליק ועו"ד בני מלכה.

גורמים צבאיים צוטטו בדיווח כי משמעות המהלך היא שהפרקליטות הצבאית לא מתכוונת למצמץ מול ההגנה ולא חוששת לנהל את התיק הטעון בבית־הדין - גם במחיר העלאת קצינים וחיילים לדוכן העדים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 16:16

חברת הכנסת נאוה בוקר מתחה היום (שלישי) ביקורת על החלטת הפרקליטות הצבאית להשתמש בשירותו של עו"ד ויסמן כתובע במשפטו של החייל אלאור אזריה.

"קשה להשתחרר מהתחושה שמתנהל כאן מסע רדיפה חסר תקדים נגד לוחם מצטיין בצה"ל. הציבור רוצה לקבל תשובות: כיצד ייתכן שמערכת שלמה מתגייסת כדי להביע גינויים חריפים ולהוציא הדלפות מחומרי החקירה? מה מנסים לשדר לנו בפרקליטות, מה מנסים לשדר לחיילי צה"ל? שדינם נחרץ מראש? אני קוראת לראשי המערכת הצבאית לקחת פסק זמן, לעצור רגע ולחשוב", אמרה ח"כ בוקר.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 03 מאי 2016, 20:45

עוזר הרמטכ"ל, אל"מ רונן מנליס, הגיב לפנייה ששיגר היום (שלישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, בעניין גיוסו של פרקליט אזרחי לניהול התביעה נגד אלאור אזרייה, החייל שירה למוות במחבל.

מנליס טען במכתב כי עורך הדין שגוייס לסייע בתיק, סא"ל נדב ויסמן, הוא איש מילואים ותיק של הפרקליטות הצבאית אשר ניהל תיקים רבים וחשובים בעבר במסגרת שירות מילואים בפרקליטות הצבאית, וגם במקרה זה יופעל רק במסגרת ימי מילואים.

עוד הוסיף מנליס כי קציני מילואים מגויסים דרך שגרה על ידי הפרקליטות הצבאית, הן לצורך ניהול תביעות והן במסגרת הסנגוריה לצורך הגנה על חיילים נאשמים.

מנליס הוסיף למכתבו עקיצה, לפיה ראה את המכתב במרשתת לפני שהגיע אליו באופן רשמי.

בתגובה לדברים כתב סמוטריץ' בטוויטר, "קשה ממש לברוח מהתחושה שבתביעה הצבאית הפכו את הסיפור לקרב אגו יצרי שבו חייבים לנצח ולהרשיע בכל מחיר ולכך לא קיבלנו תשובה".

סמוטריץ' הוסיף, "כשהצבא מגייס סנגורים טובים כדי להגן על חיילי צה"ל ומפקדיו זה נהדר. כשהוא מגייס תובעים כדי להילחם בהם זה עצוב מאוד".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 03 מאי 2016, 21:45

סבא קשישא כתב:עוזר הרמטכ"ל, אל"מ רונן מנליס, הגיב לפנייה ששיגר היום (שלישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ' לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, בעניין גיוסו של פרקליט אזרחי לניהול התביעה נגד אלאור אזרייה, החייל שירה למוות במחבל.

מנליס טען במכתב כי עורך הדין שגוייס לסייע בתיק, סא"ל נדב ויסמן, הוא איש מילואים ותיק של הפרקליטות הצבאית אשר ניהל תיקים רבים וחשובים בעבר במסגרת שירות מילואים בפרקליטות הצבאית, וגם במקרה זה יופעל רק במסגרת ימי מילואים.

עוד הוסיף מנליס כי קציני מילואים מגויסים דרך שגרה על ידי הפרקליטות הצבאית, הן לצורך ניהול תביעות והן במסגרת הסנגוריה לצורך הגנה על חיילים נאשמים.

מנליס הוסיף למכתבו עקיצה, לפיה ראה את המכתב במרשתת לפני שהגיע אליו באופן רשמי.

בתגובה לדברים כתב סמוטריץ' בטוויטר, "קשה ממש לברוח מהתחושה שבתביעה הצבאית הפכו את הסיפור לקרב אגו יצרי שבו חייבים לנצח ולהרשיע בכל מחיר ולכך לא קיבלנו תשובה".

סמוטריץ' הוסיף, "כשהצבא מגייס סנגורים טובים כדי להגן על חיילי צה"ל ומפקדיו זה נהדר. כשהוא מגייס תובעים כדי להילחם בהם זה עצוב מאוד".
מה הר"ת בלמ"ס?
א.
ב.

שלח תגובה