''קומזינג'' מאחורי הקלעים של ביטול האירוע

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 132 פעמים
יצירת קשר:

Re: ''קומזינג'' מאחורי הקלעים של ביטול האירוע

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 20 אפריל 2016, 01:24

גאליציינער כתב:כבוד הניק הנכבד: "שש משזר"!
למה אתה מתעקש לא להבין דברים פשוטים וברורים ?!
כולם פה מבינים שאם האירוע הוא לשם בידור ושעשוע הוא אסור - וזהו הטעם לאיסור השמעת כלי זמר.
משא"כ אם הוא לשם דבר אחר וכל מטרת הכינוס הוא לא לשם המוזיקה עצמו אלא לשם מטרה נעלית אחרת - הדבר פשוט וברור ומותר.
בכדי להתיר לא צריך שזה יהיה סעודת מצווה וראה את לשון הרמב"ם שהובא לעיל: שאם הוא התכנסות עם דברי תשבחות או שיר של הודאות לק-ל וכיוצא בזה. אתה סתם מנסה לגרור את זה לכיון של סיבובים אם זה אירוע רוחני או סעודת מצווה או סתם ככה, זה לא הנושא, פשוט הדבר שהוא אסור.

וזה שאתה אומר שאם זה נושא השקפתי, אם נאמר שזהו אכן נושא השקפתי ואתה לא הולך לפי רוב גדו"י שאסרוהו - מיהם ה'רבנים' שלך שהתירוהו? זה שהם לא אסרוהו זה לא אומר שהוא מותר. תראה לי פס"ד של מור"ה אחד [בדרגת האוסרים, ואפילו בדרגה פחותה, אך שיהיה רב ידוע ומוכר] שהוא מתיר זאת לאנשים אשר בשם "חרדים" מכנים את עצמם. (בדקתי את ההיסטוריה שלך בפורום קצת וזה לא נראה לי איי איי איי... מצד אחד הנך כמעט קנאי.. ומצד שני אתה רוצה לראות תמונות של נשים... איך זה הולך ביחד ?)

ומה שהוספת בהודעה האחרונה שלך בנושא הזה והגעת כבר ל"עסקנים". זה כבר קצת איך אומרים, 'אפיקורסות', אם הרב וואזנר ביקש בעצמו להוסיף שורה בקו"ק, זה אומר שזה לא היה ע"ד העסקנים [אכן היה בזה דיון ואכמ"ל].
דפח"ח!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 אפריל 2016, 21:51

מה יצא מה"הקהל" של חב"ד לבסוף, היה משהו ? לא שמעו כלום.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
שש משזר
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 22 אפריל 2016, 02:11

יאיר כתב:
שש משזר כתב:
יאיר כתב:
שש משזר כתב:סליחה, עברתי במהירות ואגב חורפי חשבתי שכתבת מאות.
לא שזה משנה לעצם הדיון כלל וכלל, אבל צריך להיזהר שלא לכתוב מה שאיננו נכון.
נכון. וכתבתי אמת לאמיתה ודברים נכונים.
קשוט עצמך וכו'...
עדיין ממתין לחתימת המאה רבנים.

ושוב, אם בקליפא עסקינן, מה תעשה בכל שאר ערבי שירה. אם כבר, אז כבר - ראי' מכאן שאין להם בעיה אלא עם קליפא.
לצערי הלינקים כאן כבר לא עובדים:
http://shofar.tv/articles/560

את שאלתך השניה שוב לצערי לא הבנתי. כל פסקי ההלכה (קו"ק) עליהם חתומים כל גדולי הדור (כולל הגר"ע יוסף זצ"ל) לא ברורים?!?!

לא מספיקים?!?!
אז אינני רואה חתימת מאה רבנים.

דיברתי אודות רבני ארה"ב.

-------
על דברי הגאליציאנער לא אשיב, כי בעיון בסוגיא רואים שטעה. תחת מלדייק ולדייק ולדייק, תלמוד הדין מכל הצדדים כראוי ותראה שצדקתי. יתר דבריך הם התקפה עלי, ואינו צריך לתשובה. מ"מ אומר רק זאת, גם כאן וגם שם דיברתי אודות האיסור מצד 'הדין', והמערבב השקפה עם הדין עושה חורבנות. גם כאן ציינתי, שאני לא השתתפתי באף ערב שירה אחד. אבל אני יודע, שאני לא משתתף שם מצד ההשקפה, בלבד.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 אפריל 2016, 23:02

דבר אחד שאני רוצה להבין, פס"ד שחתומים עליו גדו"י, הוא לדעתך לא דין רק השקפה ?

להבנתי זה פסק הלכה לכל דבר ולא שייך להשקפה כלל וכלל - אתה הוא זה שדיברת על ההשקפה ולא אני, [תעבור שוב על העמודים האחרונים, אני עשיתי זאת בכדי לראות מה מבולבל ובמה טעיתי, ולא ראיתי שום דבר לא ברור במה שכתבתי, אם הנך רואה נקודה מסויימת שאינו מחוור די צרכו, ציינו לי - במטותא מינייכו].
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

בד ירוק

נושא שלא נקרא על ידי בד ירוק » 24 אפריל 2016, 23:43

מה האירוע מחר בנתניה?
תחליף לאירוע הנ"ל או שלא קשור?

שלח תגובה