Re: בחירות תשפ"ב

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 505 פעמים
קיבל תודה: 2912 פעמים

Re: Re: בחירות תשפ"ב

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מתן כהנא

בואו נדבר רגע על רע"ם ומנסור עבאס. ת'כלס? לא מאמין שיהיה כאן שלום. בטח לא "שלום עכשיו". למה?

כי מושב בית גמליאל בו אני גר, בנוי על אדמה שלפני קום המדינה גרו בה ערבים. בדיוק כמו האדמות של מקום שפעם נקרא שיח' מוניס. תהיו רציניים ותבדקו רגע איפה בית גמליאל ושיח' מוניס נמצאים על המפה (אגב, בניגוד גמור לכל היישובים ביהודה ושומרון שעל אדמתם לא גר ערבי מעולם).

זה שאתם ואני מאמינים שזו הארץ שלנו, שהובטחה לאבותינו ולנו בברית בין הבתרים, זה שאנחנו מאמינים שהתנ"ך זה הקושאן שלנו, זה הכל טוב ויפה וזו בהחלט היתה סיבה מספיק טובה עבור אבותינו לחלום על חזרה לארץ הזו במשך 2000 שנה, ולאבותינו ולנו להמשיך ולהיות מוכנים להקריב את היקר לנו מכל כדי לחיות כאן.

אבל כל זה לא ממש מרשים את בני הדודים שלנו, צאצאיו של ישמעאל, שמבחינת הנרטיב *שלהם* "נפלנו עליהם" פתאום משום מקום וגרשנו אותם מאדמתם (ומי שמתעלם מזה שיש להם נרטיב הוא לא ימני. הוא פשוט טיפש).

עכשיו תראו.., אנחנו חלמנו והתפללנו 2000 שנה עד שהצלחנו לחזור לאדמה שלנו. מבחינתם עברו רק 74 שנים. בואו לא נזלזל בהם עד כדי כך ונחשוב שהם יוותרו כ"כ מהר.

טוב, אז הבנו שאנחנו לא בדרך לשלום. בטח לא "שלום עכשיו".

אולי גם אתם חולמים מידי פעם חלום כזה, שבו ככככלללל הערבים החליטו בוקר אחד להגר לשוויץ והם חיים שם חיים מדהימים וטוב להם שם, וכמו כל בני דודים, מידי פעם הם באים לבקר אותנו, ואנחנו מידי פעם נוסעים לבקר אותם.

ואז אנחנו מתעוררים.

ומבינים שבמציאות אף אחד מאיתנו לא מתכוון ללכת לשום מקום. לא הערבים אזרחי ישראל, לא אלה הגרים ביו"ש ובטח לא אנחנו. וכנראה נגזר עלינו לחיות איך שהוא ביחד על פיסת האדמה הזו שנמצאת בין הירדן לים.

ואז אנחנו מתעוררים,

ומבינים שצריך למצוא דרך להתנהל בתוך הסכסוך הזה, שבכלל לא בטוח שאפשר לפתור אותו. בטח לא עכשיו.

בתוך כל הכאוס הזה, קם לאחרונה מנהיג ערבי-מוסלמי-ישראלי, שכנראה הבין פתאום את אותם הדברים. הוא הבין שלא יהיה שלום, בטח לא עכשיו, והוא הבין שאף אחד לא הולך לשום מקום.

ובתוך כל הכאוס הזה הוא אומר לציבור שלו, לערבים אזרחי ישראל, שאולי כדאי רגע לנסות משהו אחר. והוא אומר להם שלהיות אזרחים של מדינה מערבית ודמוקרטית זו אולי דווקא הזדמנות מצוינת. הזדמנות שאין לאף אחד אחר מהאחים שלהם בעולם הערבי מוסלמי.

ואולי, כשהדברים יראו קצת אחרת, יהיו להם בתי ספר יותר טובים, ותשתיות יותר טובות, ואולי גם הפשיעה תרד והסיכוי להפגע מכדור תועה שנורה במלחמת משפחות פשע יהיה הרבה יותר נמוך.

והמנהיג הזה החליט להיות חלק מהקואליציה ולנסות לעשות את הדברים אחרת. וגם אם נסתכל רק מנקודת המבט של היהודים, זה משהו טוב. זה משהו שאנחנו רוצים. זה משהו שאנחנו צריכים לברך עליו.

כי גם אנחנו יודעים ששינויים באים מבפנים.

כי גם אנחנו יודעים שבכפייה שום דבר לא מצליח, וכשמנסים לכפות על אנשים משהו, הם עושים "דווקא", כי כנראה זה טבע האדם.

כי גם אנחנו יודעים שהסיכוי להקטין את הפשיעה במגזר הערבי גדול בהרבה בשיתוף פעולה איתם מאשר בלעדיהם.

ואנחנו גם יודעים שהסיכוי להסדיר את הכאוס בפזורה הבדואית גדול בהרבה כשזה מגיע מהם, וכך גם לגבי החזרת המשילות בנגב ובגליל.

האם זה יביא שלום? לא. בטח לא "שלום עכשיו". אבל מה יהיה כאן אם יהיו 100 שנים של "שקט מתוח"?

וואללה לא יודע. גם לא מנסה לנחש. סומך על הילדים של הנינים שלי שיעשו הכי טוב שהם יכולים. בדיוק כמו שאנחנו מנסים. האם זה בטוח יצליח? ממש לא. כולנו רואים כמה זה קשה. כולנו רואים איך משני הצדדים יש כאלה שמנסים לעשות הכל כדי לקלקל (גם כאלה שרק לפני שנה אמרו בדיוק את אותם הדברים ויעשו את אותם הדברים ברגע שיצטרכו).

אז גם אני ממש לא מאושר מזה שהקואליציה שלנו תלויה בקולות של מפלגת רע"ם. אבל מה לעשות.., פוליטיקה זו לא תוכנית כבקשתך. ויש כאלה שצועקים על זה מאוד חזק, אבל זה כנראה לא מספיק חשוב להם מכדי להכנס לקואליציה ולשנות את המצב (למרות שחלק מהרבנים שלהם חשבו שזו דווקא אפשרות רלוונטית).

אז כן. יש כאן קול אמיץ וחדש. יש כאן הזדמנות. הזדמנות שאסור לנו להחמיץ בלי לפחות לנסות. נמשיך להלחם בטרור בכל הכוח וניתן הזדמנות לקול החדש הזה להשפיע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נקודת המבחן הבאה: הממשלה נערכת לקראת יום ירושלים.

נקודת המבחן הבאה: הממשלה נערכת לקראת יום ירושלים
בכיר בקואליציה מעריך כי מצעד הדגלים והעלייה להר הבית עלולים להוביל להתנגשות בממשלה • שר החוץ: "לא פוסל שת"פ עם המשותפת"

בקואליציה מסכמים בסיפוק את שני ימי החקיקה המאתגרים שעברו עליה מאז החזרה לכנס הקיץ של הכנסת. ביום שני האחרון, ניצחו חבריה את הצבעת אי־האמון באמצעות חברי הרשימה המשותפת איימן עודה ואחמד טיבי, כמו את המשבר מול רע"מ, שעלול היה להסתיים אתמול בהצבעה על פיזורה של הכנסת – ובמקום זאת הסתיים בהודעה של יו"ר המפלגה, ח"כ מנסור עבאס, כי בכוונתה לתת "הזדמנות שנייה" לקואליציה – ולהמשיך את שיתוף הפעולה עם הממשלה.

לקואליציה אין יותר מדי זמן להתרפק על ההישגים שלה, מכיוון שהמשבר הבא כבר נמצא ממש מעבר לפינה. כידוע, רע"מ היא המפלגה הנפיצה ביותר בקואליציה - וגם הח"כים מימינה יושבים על חבית נפץ. בעוד כשבועיים יצוין יום ירושלים, וכל התרחשות סביב היום הזהעלולה להיות נפיצה. "יש את מצעד הדגלים ואת העלייה להר הבית, ניתן להניח שהדבר יוביל להתנגשות", אומר בכיר בקואליציה.

במצב השברירי שבו הקואליציה נמצאת כרגע, גם שבועיים זה זמן רב - והסכנות עלולות להיות קרובות יותר. "הממשלה עובדת מצוין אבל בכנסת יש בעיה, אנחנו חיים מיום ליום", אומר הבכיר בקואליציה. "אנחנו מפוכחים ויודעים כי לא יהיה שקט בקואליציה, תמיד יש משהו. פעם זה אירוע ביטחוני, פעם אירוע מדיני, פעם ויכוחים בקואליציה, התבטאויות של צד מסוים ועוד. שקט לא יהיה פה. אנחנו מפוכחים, ויודעים כי ההתנהלות שלנו היא יומיומית".

הישג לאופוזיציה
ברקע החלטת הקואליציה לנסות להימנע מקרבות מיותרים בכנסת, בליכוד ובמפלגות החרדיות העבירו מספר חוקים חברתיים בתמיכתה של הקואליציה. כמו כן, האופוזיציה רשמה הישג לאחר שהעבירה את ועדת החקירה לפרשת הרוגלות על חודו של קול, זאת בניגוד לעמדת הקואליציה ואחרי שח"כ שיאיר גולן (מרצ) פספס את ההצבעה בגלל ראיון שהעניק לתקשורת

בקואליציה אומרים כי הסיכומים עם רע"מ כוללים בעיקר את מימוש התקציבים שהובטחו להם: "זו הפעם הראשונה שרע"מ היא חלק מהשלטון, והם נתקלים עכשיו בכל בעיות הביורוקרטיה המוכרות. אין להם נציג בממשלה שיכול לפקח ולעזור מול משרדי הממשלה. לא הבטחנו דברים חדשים, דיברנו על מנגנונים שאפשר להפעיל כדי לסייע להם".

אך לצד החזרה של רע"מ אל הממשלה, בקואליציה מבינים כי מדובר בפלסטר זמני. כעת החשש העיקרי בה הוא מאירוע מדיני-ביטחוני שיערער שוב את המפלגה – וכאמור, העיניים נשואות ליום ירושלים. בקואליציה חוששים מאפשרות שרע"מ לא תעמוד פעם נוספת בלחצים הפנימיים ממועצת השורא ומהרחוב הערבי.

עבאס נגד המשותפת
עוד לפני שרע"מ נרמלו את היחסים עם הקואליציה, הפעילו שרי השמאל בממשלה לחץ כבד על הרשימה המשותפת כדי שזו תתמוך בהעברת חוקים ותקציב חד־שנתי, שלו נדרש רוב רגיל, בתמורה להישגים בחברה הערבית. זאת, מתוך הנחה שלא כל חברי רע"מ יתמכו בכך.

השרים הסבירו למנהיגי המשותפת, שלא מסתירים שהמטרה החשובה ביותר עבורם כעת היא "חיסול" היריב הגדול ביותר שלה - יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס, כי חבריהם יוכלו להיות הגרוש החסר ללירה, ובכך יגרפו במקומם את מרב ההישגים לחברה הערבים. עם זאת, ככל הנראה, בכוונת המפלגה שלא לסייע לקואליציה בעקבות חזרת רע"מ אליה.

בהצהרה לתקשורת שמסר עבאס, הוא אמר כי רע"מ נכנסה לקואליציה "כדי לקדם את החברה הערבית, את המאבק ביוקר המחיה, את המאבק בפשיעה ובמצוקות של הנגב ולהגביר את פעולות האכיפה".

דברי עבאס נקטעו על ידי ח"כ איתמר בן גביר, שהתעמת עימו לעיני המצלמות. חברי רע"מ קראו למאבטחים ואמרו להם: "הוא לא יכול לעשות את זה, מישהו צריך להזיז אותו. אתה אלים, בושה לדמוקרטיה".

המאבטחים הרחיקו את בן גביר מקרבת מסיבת העיתונאים, ועבאס המשיך לשאת את דבריו - ועקץ את חבר הכנסת מהציונות הדתית: "עכשיו כולם יכולים לראות מי שפוי ומי מסית. רע"מ היא קול מתון בחברה הערבית ובחברה הישראלית".

עוד אמר עבאס: "על רקע האירועים באל־אקצא והשימוש הלא מידתי בכלים, קיבלנו החלטה להקפיא את החברות שלנו בקואליציה וניהלנו מגעים למען החברה הערבית. התוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית תסייע למגזר. החלטנו לחזור לקואליציה בהתאםלהסכמים הקואליציוניים, ואנחנו מצפים שהממשלה תעמוד בהתחייבויות שניתנו לחברי ח"כ ווליד טאהא, שניהל את המגעים".

בהמשך דבריו תקף עבאס את המשותפת באומרו כי זו רוצה לפזר את הכנסת מבלי לדאוג לחברה הערבית - מה שעלול, לדבריו, להחזיר לראשות הממשלה את יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו, דבר ש"יבטל את ההישגים שלנו".

עבאס גם מתח ביקורת חריפה על נתניהו: "הוא חזר להסית, למרות שעשה איתנו מו"מ קואליציוני שכולו מתועד. כנראה לא תהיה לנו ברירה אלא לפרסם אותו. חברי מרכז הליכוד לא מאמינים לנתניהו וכן לנו. הם שולחים לי הודעות שהם רוצים שיתוף פעולה, אף אחד לא מאמין לו. אנחנו רוצים שותפות של סובלנות בחיי היום־יום ולכן אנחנו ממשיכים הלאה. ראש הממשלה בנט עשה צעד אמיץ כדי להקים את הממשלה הזאת יחד עם יאיר לפיד".

בעקבות החלטת רע"מ משך ח"כ שלמה קרעי מהליכוד את הצעת החוק לפיזור הכנסת, שאותה העלה. "כפי שצפינו, אך קיווינו אחרת, אחרי שבנט ולפיד מכרו את ביטחון ישראל - הם מכרו גם את ירושלים והר הבית לאחים המוסלמים", מסר, "כדי להמשיך לאחוז בקרנות מזבח ההונאה הם מוכנים לשלם דמים מרובים ולפגוע במדינת ישראל. דבר לא השתנה. סופה של הממשלה הזו קרוב מאוד".

שת"פ מפתיע
בתוך כך, שר החוץ יאיר לפיד אמר אמש בראיון לחדשות 12 כי הוא לא פוסל שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת. במהלך הראיון תהה לפיד "האם היתה ממשלה שלא שיתפה פעולה עם המשותפת?".

בתגובה לדברי לפיד, בציונות הדתית מסרו: "הוא מסמל את השמאל העייף והמבולבל, זה שאיבד את הדרך היהודית והציונית, שמחליף בין אויב לאח, שמוכר את המדינה היהודית היחידה בעולם לאויביה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

העיתונאי שלמה פיוטרקובסקי כתב: "הפוסט הזה של מתן כהנא מאוד משמח אותי. ממש ממש. כי הוא חושף את העובדה הפשוטה שהאילוץ הפוליטי הוביל את מתן כהנא (ונפתלי בנט) לשינוי אידיאולוגי. צריך לומר את האמת שהמיקום הפוליטי של ימינה עבר שינוי, ולהפסיק את השקר הזה על האילוצים, ועל 'אבל ביבי'. בואו ונדבר סוף סוף אידיאולוגיה, ונתווכח את האידיאולוגיה. נפסיק את הלופ הזה של דיון בזוטות שהפוליטיקה הציונית דתית מתבוססת בו כבר שלוש שנים. די".

"מתן כהנא מסיר את המסיכות ובפוסט משתפך בפייסבוק מהלל את מנסור עבאס ויוצא סוף סוף מהפוזה המעייפת של 'לא הייתה לנו ברירה בחירות חמישיות בלה בלה בלה'", כתב יותם זימרי. "זה צעד נפלא, הולכים על מצביעי יש עתיד, מבינים שצריך לפנות שמאלה, וגם רומזים שביום מן הימים רע"מ תהיה כתובת לפתרון מדיני. תודה מתן".

חכ"ל מיכאל בן ארי כתב: "'מתן כהנא' הזה שהצהיר אם בן גביר בפנים אני בחוץ. מלטף ארגון חמאסי. תומכי טרור בגלוי הפועלים במוצהר להשמדת הציונות והמדינה היהודית. בוגד נאלח".

סמל אישי של משתמש
אני פה

מישהו עוד מאמין להם?
עמית סגל: בכירי ימינה יוצאים נגד קביעת שר החוץ על הישענות על המשותפת לרבות האפשרות לתמיכה בתקציב. השרה שקד: האמירה לא מקובלת כלל, מתנגדת וחבל שנאמרה. השר כהנא: הממשלה לא תישען על הרשימה המשותפת למען קיומה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

חב"ד נגד בנט? ראש הממשלה נפתלי בנט נאם אתמול במליאת הכנסת לציון 'יום הרצל' וציטט רבנים חרדים שהתנגדו לפעולותיו אך לטענתו במבחן ההיסטוריה התברר כי הרבנים החרדים טעו ואילו הוא ניצח.

אחד הרבנים החרדים, אותו כינה בנט "רב חרדי משמעותי", הוא הרב שלום דובער שניאורסון, האדמו"ר החמישי בשושלת חב"ד, שאכן התנגד בשעתו באופן כללי לרעיון הציוני.

"אני רוצה רק לקרוא לכם שני ציטוטים מאותה תקופה", אמר בנט. "רב חרדי, משמעותי כתב בשנת 1,900: "אין לנו לשמוע להם לדבר הזה לעשות גאולתנו בכוח עצמנו. לצאת מהגלות בזרוע. אין אנו רשאים. כל ציפיתינו ותקוותינו הוא שיביא הקדוש ברוך ה' לנו את משיח צדקינו במהרה בימינו אמן, ותהיה גאולתנו על ידי הקדוש ברוך ה' בעצמו".

בנט יצק פרשנות לדברי הרבי מחב"ד וטען כי היוצא מדבריו ש"אנחנו צריכים לא לפעול אלא רק להתפלל ולהאמין וזה כבר יקרה מעצמו".

בהמשך ציטט גם דברים של רב של העיר לודז', הגאון הרב אליהו חיים מאייזל. בנט סיפר כי הרב מאייזל "הטיל חרם על כל הציונים.

בנט המשיך: "בקונטקסט כזה צריך לראות את גודל ההתערבות ההיסטורית שהרצל הוביל והביא אותנו מפסיביות ליוזמה. בכלל אני מאמין בדרך הזאת, אני מאמין בדרך של פחות קיטורים ויותר פשוט לקום ולעשות ולקחת אחריות גם ברגעים מאוד קשים".

"אני אדם מאמין", אמר על עצמו בנט, "הביטחון שלי בקדוש ברוך ה' הוא אומר שמצד אחד אני מאמין בקדוש ברוך ה', אבל זה לא פותר אותנו כאן, בארץ הזאת, בעולם הזה, לפעול ככל יכולתנו בשביל לעצב את המציאות. זה כן אומר שבסופו של דבר יש לי ביטחון במה שהקדוש ברוך ה' יכריע. אבל אנחנו מכירים שבהבנה האנושית הרגילה שלנו הרב הפעמים הדברים נראים רע, אין איזה תעודת ביטוח שהכול יהיה נחמד. אין כזה תעודת ביטחון, ואני לא מכיר דבר כזה".

לטענת האתר החב"די COL, בנט הציג את הרבי מחב"ד בצורה בוטה ולעגנית תוך זלזול וסילוף דבריו. כותב המאמר אף השתמש במילים 'עפרא לפומיא' - כינוי למי שראוי לסתום את פיו באפר.

בהמשך תקף כותב המאמר כי "ראש הממשלה בנט 'שכח' לציין בנאומו כמה פרטים חשובים, ומי באמת ניצח בראי ההיסטוריה: הרצל ביומנו (13 ביוני 1895) התלבט לגבי בחירת הארץ המיועדת להקמת המדינה היהודית, ארץ ישראל או ארגנטינה, וכן כתב על כך בספרו מדינת היהודים תחת הכותרת "פלשתינה או ארגנטינה?" בשלב מסויים העלה גם רעיון עוועים של "התבוללות המונית" של יהודים כפתרון אפשרי מבחינתו לאנטישמיות, אך בהמשך חזר בו וכינה את הרעיון של עצמו: "מחשבה מוטעית".

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 461 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

איזהו חכם הרואה את הנולד
היו חכמים שכבר ראו זאת לפני שנתיים שהחרדים יסכימו להתעסק עם לפיד, לו היו מקבלים דעתם הרווח היה ענק, אנחנו שילמנו מחיר כבד, עם כל מה שקרה בשנה האחרונה.
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1807 פעמים
קיבל תודה: 480 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

כ"ק אדמו"ר מבעלזא אמר את זה לפני בחירות סבב א'....
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

סערה במפלגת 'ימינה' בעקבות פוסט שכתב השר מתן כהנא על הנרטיב הערבי והשותפות עם רע"מ. בכירים במפלגה תקפו את השר המקורב לראש הממשלה נפתלי בנט, ומי שנשלח על ידו להגיב ולהגן על הממשלה מול מפלגות הימין.

דניאל אביטל, יועצה הבכיר של שרת הפנים שקד, צייץ הבוקר (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו: "מי שמדבר על נרטיב ערבי, נמצא בוורטיגו", זאת בעקבות הפוסט שכתב השר מתן כהנא שהסביר את השותפות הקואליציונית עם מנסור עבאס.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אדמקר: ‏האיומים מצד ימינה נגד הישענות על המשותפת זה הדבר הכי מטומטם שקראתי השבוע. שמישהו יספר להם שהקואליציה שבה הם חברים כבר הסתמכה השבוע על המשותפת

סמל אישי של משתמש
אני פה

רע"ם וטיבי הצליחו בקלות לסחוט מהממשלה השבוע עוד עשרות מליארדים שיזרמו חופשי למשפחות פשע והבדויים ואת המחיר נשלם כולנו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סילמן התייחסה לפוסט מעורר הסערה שכתב חברה למפלגה שר הדתות מתן כהנא שבו הוא משבח את מנסור עבאס, "יש רשימה אחת שאיבדה את דרכה, שינתה את שפתה ויש רשימה שניה שלא עוברת אחוז החסימה המחנה הלאומי לא נמצא שם, מי ילחץ על הבלמים? שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת היא סכנה קיומית".

על יו"ר 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר היא אמרה: "איתמר הלב שלו נמצא במקום שמתפלל כל יום למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולשמר אותנו כאן. איימן עודה והחברים שלו זה לא האירוע הזה ובסוף הם רוצים אותך לא בביטחון שלך, של הריבונות היהודית והמשילות היהודית. זה בכלל לא בר השוואה".

zeevi
נתן תודה: 1178 פעמים
קיבל תודה: 696 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

4000 כתב:
12 מאי 2022, 12:45
גם אני
אבל אני חושב שמצד לפיד / ליברמן, ובעיקר ליברמן, לא היתה נכונות, ואני חושב שמצד לפיד יש היום יותר נכונות, כי הוא מבין היום שעם החרדים יהיו לו פחות כאבי ראש ויותר יציבות ממשלתית מאשר רע"ם, אבל מצד ליברמן אין עדיין לגמרי נכונות, כפי שהוא התבטא לפני ימים, והסיבה מאוד פשוטה, הוא מחפש להעביר את כל הרפורמות נגד הדת, והוא זה שעומד מאחורי מתן כהנא, וכשהחרדים בממשלה לא תהיה לו אפשרות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גדעון סער בראיון לדוד בן בסט בתוכנית “הנבחרים” ברדיוס 100FM – קורא לסיעות החרדיות להצטרף לממשלה: “אני מאוד מקווה שזה יקרה”

נ.ב יש תחרות מי ימצמץ ראשון לתקוה וחדשה לא נוח עם הערבים ומאמינים ומקווים שגפני ימצמץ ראשון. גפני רוצה שסער יכנע ויכנס לממשלה תחת ביבי, ובינתיים הערבים גורפים מליארדים, ורק לחרדים לא נשאר..

סמל אישי של משתמש
אני פה

עכשיו מתברר למי שעוד היה לו ספק שרפורמות הכשרות והגיור היו נטו מסע נקם ברבנים החרדים.

אתמול פורסם בדיון בבג"ץ שהרבנות אין לה כלים וסמכויות לממש את הרפורמה. וכן בגיור ערכו סקר לאחרונה ממש שלמרות הרצון הטוב של כהנא רוב רובם של העולים לא רוצים גם לעבור גיור מסורתי.. כנראה שהם יותר מאמינים ממנו בהלכה, ומה להם לחייב את עצמם במיתות בידי שמים וכו'..

אז אולי אחרי שליברמן הוציא את הכעס שלו על החרדים הוא יסכים בשביל להישאר שר האוצר לכמה שינויים. והשאלה שגדולי ישראל יחליטו אם החרדים צריכים להיות עבדים שלו אם יש מצב להחליף את השלטון אולי גם צריך ללמד את לפיד וליברמן מוסר שהחרדים לא חומר סתימה בשבילם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

קובי בורנשטיין: ‏לאחר שראש הממשלה נפתלי בנט ביזה אתמול את האדמו”ר הרש”ב מחב”ד, ראב”ד חב”ד הרב ירוסלבסקי כתב מכתב מחאה חריף נגד דבריו של בנט אותם הוא כינה “הבל ורעות רוח” ובו ציין כי “כל המבזה ת”ח אין רפואה למכתו ולא חרבה ירושלים עד שביזו בה תלמידי חכמים”

סמל אישי של משתמש
אני פה

גדעון סער: ''נשתף פעולה עם המשותפת בכל העניינים הפרלמנטרים, כך היה מאז ומעולם''

עוד הוסיף, כי גם כיו"ר סיעת הליכוד באופוזיציה שיתף מידי פעם פעולה עם הסיעות הערביות.
שיתוף פעולה פרלמנטרי אינו "רשת ביטחון".

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 461 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

zeevi כתב:
12 מאי 2022, 13:23
4000 כתב:
גם אני
אבל אני חושב שמצד לפיד / ליברמן, ובעיקר ליברמן, לא היתה נכונות, ואני חושב שמצד לפיד יש היום יותר נכונות, כי הוא מבין היום שעם החרדים יהיו לו פחות כאבי ראש ויותר יציבות ממשלתית מאשר רע"ם, אבל מצד ליברמן אין עדיין לגמרי נכונות, כפי שהוא התבטא לפני ימים, והסיבה מאוד פשוטה, הוא מחפש להעביר את כל הרפורמות נגד הדת, והוא זה שעומד מאחורי מתן כהנא, וכשהחרדים בממשלה לא תהיה לו אפשרות.
עם גוש חרדי ליברמן היה מיותר
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

zeevi
נתן תודה: 1178 פעמים
קיבל תודה: 696 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

זעיר שם כתב:
12 מאי 2022, 21:10
zeevi כתב:
12 מאי 2022, 13:23
4000 כתב:
גם אני
עם גוש חרדי ליברמן היה מיותר
א. היה דיל של לפיד וליברמן
ב. אתה חושב שיש עתיד העבודה ומרץ היו מוותרים על ליברמן בגלל החרדים???

סמל אישי של משתמש
אני פה

‘ערוץ 7’: דובר “ימינה”, יועץ התקשורת עובד פרל, הודיע לבכירי המפלגה על כוונתו לסיים את תפקידו במפלגה.

שירית אביטן חושפת ב’גלובס’: שרת הפנים איילת שקד הפשירה השבוע 200 מיליון שקלים מתקציבי הרשויות הערביות על פי דרישתו של יו”ר רע”מ מנסור עבאס

סמל אישי של משתמש
אני פה

ליאור קינן: הבטחה נוספת של הקואליציה למנסור עבאס, יועץ מיוחד מטעם רע״ם יקבל תקן במשרדו של לפיד ויהיה אחראי ליישום כל התכניות שהובטחו לחברה הערבית.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנחם קולדצקי

זה עניין של זמן – התרחיש האופטימי

התסריט האופטימי מגיע מדוברו של חבר כנסת מוכר מהימין. “זה יקח קצת זמן -ובסוף העסק מתפורר. אני חושב שכרגע בנט רק משמר את חברי ימינה כדי שלא יפרוש ויתנו לו להיות ראש ממשלת המעבר. ואילו לפיד מתחזק ומשמר את חברי רע”מ כדי שבנט לא יהיה ראש ממשלה.”

בן גביר מדליק את המזרח התיכון – התרחיש הסביר

התרחיש הפחות אופטימי מיוחס לחברי ‘המושב ליצים’ של הליכוד. “רק בן גביר יכול”, אמר אחד הקומיקאים שהסביר ונימק: “עומד מעט יום ירושלים. בן גביר יעלה עם כמה ח”כים להר הבית ויצעד בשער שכם, ואז אולי משם תפתח מלחמה בדרום שתביא לפרישת רע”מ. עד שאחד החברים מתחיל לזרוק לחלל האוויר חששות ‘שגם אם בנט ישטח את כל סעג’יה גם אז עבאס יעמוד מול המצלמות ויודיע למורת רוחנו כי הוא נשאר בממשלה.’

סער נשבר -התרחיש הלא צפוי

תרחיש נוסף אך פחות ריאלי משרטט לנו בכיר ב’דגל התורה’ שיודע דבר או שניים ברזי הפוליטיקה. “אנחנו מנסים להביא את גדעון סער לנקודת הכרעה. אם גידון יבין שהוא ניצב אל מול התהום הפוליטי לא יהיה לו מנוס אלא לחבור לליכוד. אם נעביר בקריאה טרומית וראשונה את הצעת החוק לפיזור הכנסת הוא יהיה חייב לחבור לליכוד. בתרחיש כזה נתניהו יהיה חייב לפנק את סער בתפקיד החליפי- ולהבטיח את שריונו במפלגה.

בנט מזכיר את האברך שלא סוגר את החודש, רץ מגמ”ח לגמ”ח, ובסוף אכישהו שורד. כך למשל התבטא יו”ר הקואליציה בועז טופורובסקי ברשת ב’: “אחרי העזיבה של סילמן כולם התאחדו והבינו שגורל המדינה בידיים שלנו. בשביל להעביר חוקים למען המדינה אשיג רוב, ובשביל זה אני מוכן לדבר עם כל המפלגות – ש”ס, המפלגה של סמוטריץ’, הליכוד או המשותפת”.

“ואף על פי שיתמהמה”- נתניהו בכנסת
לפני סיום, באתי אל לשכתו של חבר הכנסת ישראל אייכלר שם יושבים העוזרים והדוברים ונותנים עבודה. “הממשלה חזקה”, שאלתי את יצו, “כן היא לא תיפול. היא מאוד מאוד חזקה”, הגיב חצי ברציניות – חצי בציניות, דובר הח”כ, הסופר הנודע יצחק פלדמן.

חשוב להבהיר, קל זה לא יהיה. לפיד, ליברמן, ובנט לא מטומטמים ולא נולדו אתמול. הם יודעים היטב את המלאכה הפוליטית. הקומבינה עם חברי המשותפת הייתה מתוכננת מראש לכל מקרה שלא יבוא, השאלה שנותרה פתוחה האם גל הטרור ימשך ואם כן, זה עלול להקשות על המשך השותפות בעתיד.

בדרכי הביתה שמעתי את הראיון של המצוין של עמית סגל עם יאיר לפיד. עמית לא עשה הנחות והציב ליאיר שאלות קשות, כמו “למה למה ניחם את משפחת סעיד אלחרומי ולא בא למשפחות השכולות”? לפיד השיב בזחיחות שסעיד הוא “אדם שעבד איתי פה בבניין”. ואין לך לב עבור המשפחות השכולות, מר לפיד?.

לפיד נשאל שוב על ההתבטאויות הסותרות מהעבר. ואם לסכם בשני משפטים: “העבר אין העתיד עדיין וההווה כהרף עין, דאגה מניין?”. לפיד סוחר ושועל פוליטי ממולח; אך בכל הקשור לטקסטים המביכים שלו הוא חלול וחסר הגיון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

דרמה:
שר לשירותי דת מתן כהנא, הודיע כעת לראש הממשלה נפתלי בנט, על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת

השר לשירותי דת מתן כהנא, הודיע כעת לראש הממשלה נפתלי בנט, על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת על מנת לחזור להיות חבר כנסת ולסייע בחיזוק הקואליציה.
כהנא יהיה חבר כנסת החל מיום ראשון 15.5.

ההתפטרות נכנסת לתוקף מיידית.
כדי למנוע עריקה נוספת: מתן כהנא מתפטר מהכנסת. יום טוב כלפון הודח

סמל אישי של משתמש
אני פה

המשמעות: אין רוב למינוי כהנא לשר. יוכל להתמנות לכל היותר לסגן שר אלא אם יימצא רוב באורח פלא

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרשנות כנראה הגיע מידע שביום שני מתכוון כלפון להצביע על 61 להפלת הממשלה, (רק ביום שני יש אי אימון) כך ההתפטרות תכנס לתוקף כבר ביום ראשון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: אחת משתיים: או שבימינה ידעו שכלפון עומד לערוק, שלישי מתוך שבעה. או שבלי ייסורי מצפון זרקו מהכנסת רגע לפני שבת חבר נאמן. כך או כך, עגום מבחינתם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הפורש הבא יהיה ניר אורבך

הוא לא יוכל לאורך זמן להסתמך על המשותפת

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ אורי מקלב הגיב "מי שבוגד בתורת ישראל, בעם ישראל, בערכים עליהם וגדל ו'עקרונותיו' בוגד כעת גם בחבריו ומדיח אותם מהכנסת".

לכתבה המלאה

סמל אישי של משתמש
אני פה

עדות מאחד הכתבים: ביום רביעי שמעתי את כלפון אומר לרוטמן שהוא מתכוון להתפטר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, הגיב "ההתפוררות של מפלגת ימינה ושל הממשלה הפכה היום לנטישה המונית. אל התפטרותה של שמרית מאיר מצטרפת עכשיו חזרתו הבהולה של מתן כהנא לכנסת, מחשש לעזיבה של חבר כנסת נוסף.הממשלה סיימה את דרכה. ישראל לא יכולה להיות מוחזקת בידיים של ווליד טאהא שמכנה את צה"ל 'כובש אכזרי'. אני שב וקורא לחברי הכנסת שנבחרו בקולות הימין - הפסיקו להתבזות ושימו סוף לביזיון הזה. צאו מהממשלה ונקים ממשלת ימין שתעצור את הטרור ואת ההשתוללות הלאומנית הערבית בלוד ובנגב".

סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: ראש הממשלה נפתלי בנט ינסה להביא את מינוי חה''כ מתן כהנא מחדש לשר הדתות לאישור הכנסת

ערוץ12
בנט מתכנן להביא בשבועיים הקרובים לכנסת את מינוי כהנא מחדש לשר הדתות. באופוזיציה מתכוונים ללחוץ על סילמן להצביע נגד, לדעתם הסיכון להפרשה מזערי והמבוכה לקואליציה תהיה גדולה

שלח תגובה