חיים ולדר מספר לכם מה יקרה בעוד עשרים שנה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

אברומי
נתן תודה: 21 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: חיים ולדר מספר לכם מה יקרה בעוד עשרים שנה

נושא שלא נקרא על ידי אברומי »

אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 21:21
אגב אם כבר דיברת על שמואל אליהו הוא לא רק אמר על ולדר שלא מחזיק את הספרים שלו אלא פעם גם אמר על הרב עובדיה שלא מחזיק את הספרים שלו "מאז הסכם אוסלו הארור ומאז שנהרגו כמה מחברי הטובים וילדיהם – אני לא מחזיק בביתי שום סידור שלו ושום ספר מספריו. לא מחרים אותו - אבל פשוט לא מסוגל" ציטוט ויקפדיה
ובכלל אתה רוצה שמי ששירת בצהל כמטרה יטיף לי מוסר, מי כשר ומי לא ובפרט שמתוך הדברים אתה רואה שמדבר ללא בסיס...
לא שחלילה אני מתייחס אליו כמו האתרים דלעיל ואסור לשכוח שהתמודד לירושלים נתמך ע"י הרב שטיינמן ור' חיים [כמובן בבחינת היותר טוב מהמתמודדים ותו לא..] אבל עדין רחוק מאוד מאוד מלהיות מי שילמד אותנו מוסר מי כשר ומי פסול אם כל הכבוד...בפרט שאין שום בסיס [ואגב גם הוא אמר בציטוטים אחרים שרק אמר לגנוז עד בירור...וכבר עבר מאז שבועיים ובנתיים אפס...]

טייטל
נתן תודה: 44 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 21:07
טייטל כתב:
25 נובמבר 2021, 21:03
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 20:05
טייטל כתב:
25 נובמבר 2021, 18:29
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 14:46

לא יודע מי זה שייך ומה הראיות שלו...אולי זה רבינוביץ מי יודע...
סליחה אתם סתם מטרלל פה, אתה יודע מה? עזוב, בשבילך נסכים איתך שחיים ולדר בן אדם צדיק וגמרנו, אין ראיות אין כלום, שיך זה רבינוביץ... הרב שמואל אליהו רוצה לשמוח לאיד של החרדים ועוד ועוד

מי שאיכפת לו באמת מהנושא הבוער הזה מבין כל מילה ומזדהה עם כל תגובה ששיך כותב
טייטל יקירי למי אכפת יותר מעבירות לאתרי המזרחי המטונפים בפריצות ותועבה ואלו שעוברים בשאט נפש על עבירות או אולי לעיתונאי חדשות הארץ :lol:: או לאדם חרדי שמשתדל להיות ירא שמים?????אדם שהוא בטינופת כולו נהיה בנאדם רע שנהנה רק להכפיש את השני ומכל לשון הרע שיש לו על השני זה עושה לו טוב...אדם ירא שמים להיפך כואב לו על בזיון השני והכפשתו בטח במקרה כמו זה. יש כללים בתורה סתם בנאדם בחזקת כשרות בטח בנאדם שמגדיר עצמו חרדי. אם הוכח אחרת והיה עדות נאמנה אחרת הייתי בכל הכוח מוקיע אותו ואת ספריו כמו שצריך לעשות [אף שאולי עשה תשובה...אבל כל זמן שלא ידוע כך..]המציאות כרגע שונה אין שום עדות ברורה הכל נשמע מסריח יותר ממסריח. ולמי אני יאמין לעיתונאי הארץ?????אה????למי לאתרי המזרחי המטונפים שנהנהים מכל רגע של הכפשה?????אה???למי לשמואל אליהו שאמר שיש לו עדויות פסקי דין.. בלה בלה ואיפה הם???כבר עבר שבועיים???[וקודם שיסיר עצמו מהמזרחי ואז נתחיל לבקש שיורה לנו על אדם חרדי אם הוא כשר או פסול אם כל הכבוד].
שיך לא יודע מי הוא [אגב אמר שהוא מזרוחניק אז קודם שיעשה תשובה הוא על עבירות אחרות...] ואם כל הכבוד אין כאן עדות ולא כלום.
אז זהו זה סליחה שאני ישיר מידי בתקיפה של מי שתקפתי פשוט הצמדתי אותי לקיר בענין.
ושוב אם יוכח בצורה ברורה אני יתקוף אותו לא פחות ממך תהיה בטוח כרגע זה ממש ממש לא המצב וכל זמן שזה ככה אנחנו חייבים ואסור לנו להיות בצד השני.
במאמר המוסגר אני כבר כמה ימים מאז שהתוודעתי אומר באו תביאו ראיות, איפה החקירות משטרה ???[שרבינוביץ טען שיש עבירות פלליות ועל זה דיבר], אז רבינוביץ הביא לך איזה שלש חצאי עדויות רעעות לגמרי מראש כמו שכבר כתבו כאן מלפני עשרים שנה [מענין מאוד עשרים שנה הבנאדם עובד ואף אחד לא התלונן, נו ברצינות!!זה לא נשמע טוב] ואומר שיש לו עוד איזה 15-20 מקרים וכולם מפחדים להתלונן[עלאק!!! כולם מפחדים!!!???למה מה הוא ראש מאפיה... :lol:: ]בקיצור כרגע זה נשמע מאוד גרוע ושוב אם יהיה עדויות ברורות, חקירות משטרה אם מסקנות נדון אז [גם זה לא בי"ד ואנשים שדנים לא על פי תורה] אבל אז אולי יש מה להתחיל לדון.
כרגע כלום
חבל על כל ההתפרצות שלך, אני שוכנעתי כבר לפני כמה ימים (במונחי הפורום: עמודים) שאסור לחרוץ את דינו של חיים ולדר, אני חוזר שוב ומקפיץ את נושא הפגיעות בכלליות ודוחק את נושא חיים ולדר לצד.
לדידי, נושא הפוגעים והפגועים הוא הרבה יותר אכזרי הרבה יותר בוער ודחוף לדון בו מאשר הנושא של הכפשת שמו של חיים ולדר.

שאלה מוסרית: איזה סבל הוא יותר עמוק וחותך? סבל של ילד חסר ישע בלי יכולת התנגדות שפגעו בו ונעשה נכה לכל החיים וכל הדורות אחריו נמצאים בסכנה, לעומת סבל של בן אדם או אפילו איש ציבור שהכפישו את שמו ושם משפחתו על לא עוול בכפו?
תמדוד טוב ותמצא (וכמדומני כולם יודו לכך) שהראשון סבלו גדול יותר (בלי לזלזל בסבלו של השני), ואשר על כן צריך להשקיע אנרגיה בזה יותר מאשר בזה.
אז קודם תארגנו עצומה למען שיפור נושא הפגיעות ואח"כ כשתגמור את זה תוכל לארגן עצומה על חיים ולדר היקר
אין קשר אסור בשום אופן להכפיש בנאדם על סמך כלום פשוט אסור..אם אתה כבר מדבר תחשוב שעכשיו אני יכפיש אותך ויציא עליך כתבה בערץ 13 על סמך איזה השערה שלי...איך היית מרגיש..נראה לך נורמאלי :lol::
משהו לא מריח טוב, נראה שאתה כל הזמן מושך את הנושא חזרה לחיים ולדר, יש לך אגנדה?
נא לגלות לכולם מה האגנדה שלך, וחסל, והכל על מקומו יבוא בשלום

הר ההר
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 21:15
הר ההר כתב:
25 נובמבר 2021, 21:08
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 20:17
הר ההר כתב:
25 נובמבר 2021, 20:09
לא מפחדים מתביישים
זה שהוא מיזרוחניק לא גורע מהנאמנות שלו
לא קובע שום דבר אבל יש מקום לחוש
נו כזה בושה אף אחד לא יכול בסתר ללכת למשטרה בחסיון....עזוב נו???
אתה מדבר ברצינות שמזרוחניק לא גורע מנאמנות, הרי אחד שלא מקפיד על חלקים מהתורה יש לו כללים בהלכה??.הוא פרוץ בעריות, אין לו בעיה לשים תמונות פריצות באתר שלו ולעבור על איסורי תורה בעריות ויעיד לי על עריות :lol:: [אני לא מדבר על חוגים שמקפדים על קלה כבחומרה כמו חוגים בודדים במזרחי שכל היחס שלהם במזרחי זה רק ביחס למדינה..זה ממש לא המצב באתרים אלו כמו שכל רואה יראה...]
אין מקום לחוש כל זמן שאין בכלל התחלה, לפי מה שראיתי כרגע כל ההתחלה כאן היא לא התחלה כלעיל.
מי אמר שלא הלכו למשטרה? אולי זה בתהליך חקירה אול היה פיתוי לא אונס
התכוונתי להרב שמואל אליהו
על סמך אולי כבר להכפיש???באיזה היתר??.
שמואל אליהו אמר שיש כבר פסקי דין :lol:: [מה שפורסם רחוק מלהיות נראה כפסק על ולדר....ואל תדאג כזה דבר עסיסי רבינוביץ לא היה משאיר .מאשר העדויות אפילו לא מקרטעות מלפני עשרים שנה...
לא אמרתי שמותר להכפיש, רק שאין פירכא למה שהרב אליהו אומר, גם יש פה רב חשוב ומפורסם שאומר שידוע לו דברים ושצריך לפרסם להיזהר ממנו ואף רב לא יצא להגנתו

אברומי

טייטל כתב:
25 נובמבר 2021, 21:57
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 21:07
טייטל כתב:
25 נובמבר 2021, 21:03
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 20:05
טייטל כתב:
25 נובמבר 2021, 18:29

סליחה אתם סתם מטרלל פה, אתה יודע מה? עזוב, בשבילך נסכים איתך שחיים ולדר בן אדם צדיק וגמרנו, אין ראיות אין כלום, שיך זה רבינוביץ... הרב שמואל אליהו רוצה לשמוח לאיד של החרדים ועוד ועוד

מי שאיכפת לו באמת מהנושא הבוער הזה מבין כל מילה ומזדהה עם כל תגובה ששיך כותב
טייטל יקירי למי אכפת יותר מעבירות לאתרי המזרחי המטונפים בפריצות ותועבה ואלו שעוברים בשאט נפש על עבירות או אולי לעיתונאי חדשות הארץ :lol:: או לאדם חרדי שמשתדל להיות ירא שמים?????אדם שהוא בטינופת כולו נהיה בנאדם רע שנהנה רק להכפיש את השני ומכל לשון הרע שיש לו על השני זה עושה לו טוב...אדם ירא שמים להיפך כואב לו על בזיון השני והכפשתו בטח במקרה כמו זה. יש כללים בתורה סתם בנאדם בחזקת כשרות בטח בנאדם שמגדיר עצמו חרדי. אם הוכח אחרת והיה עדות נאמנה אחרת הייתי בכל הכוח מוקיע אותו ואת ספריו כמו שצריך לעשות [אף שאולי עשה תשובה...אבל כל זמן שלא ידוע כך..]המציאות כרגע שונה אין שום עדות ברורה הכל נשמע מסריח יותר ממסריח. ולמי אני יאמין לעיתונאי הארץ?????אה????למי לאתרי המזרחי המטונפים שנהנהים מכל רגע של הכפשה?????אה???למי לשמואל אליהו שאמר שיש לו עדויות פסקי דין.. בלה בלה ואיפה הם???כבר עבר שבועיים???[וקודם שיסיר עצמו מהמזרחי ואז נתחיל לבקש שיורה לנו על אדם חרדי אם הוא כשר או פסול אם כל הכבוד].
שיך לא יודע מי הוא [אגב אמר שהוא מזרוחניק אז קודם שיעשה תשובה הוא על עבירות אחרות...] ואם כל הכבוד אין כאן עדות ולא כלום.
אז זהו זה סליחה שאני ישיר מידי בתקיפה של מי שתקפתי פשוט הצמדתי אותי לקיר בענין.
ושוב אם יוכח בצורה ברורה אני יתקוף אותו לא פחות ממך תהיה בטוח כרגע זה ממש ממש לא המצב וכל זמן שזה ככה אנחנו חייבים ואסור לנו להיות בצד השני.
במאמר המוסגר אני כבר כמה ימים מאז שהתוודעתי אומר באו תביאו ראיות, איפה החקירות משטרה ???[שרבינוביץ טען שיש עבירות פלליות ועל זה דיבר], אז רבינוביץ הביא לך איזה שלש חצאי עדויות רעעות לגמרי מראש כמו שכבר כתבו כאן מלפני עשרים שנה [מענין מאוד עשרים שנה הבנאדם עובד ואף אחד לא התלונן, נו ברצינות!!זה לא נשמע טוב] ואומר שיש לו עוד איזה 15-20 מקרים וכולם מפחדים להתלונן[עלאק!!! כולם מפחדים!!!???למה מה הוא ראש מאפיה... :lol:: ]בקיצור כרגע זה נשמע מאוד גרוע ושוב אם יהיה עדויות ברורות, חקירות משטרה אם מסקנות נדון אז [גם זה לא בי"ד ואנשים שדנים לא על פי תורה] אבל אז אולי יש מה להתחיל לדון.
כרגע כלום
חבל על כל ההתפרצות שלך, אני שוכנעתי כבר לפני כמה ימים (במונחי הפורום: עמודים) שאסור לחרוץ את דינו של חיים ולדר, אני חוזר שוב ומקפיץ את נושא הפגיעות בכלליות ודוחק את נושא חיים ולדר לצד.
לדידי, נושא הפוגעים והפגועים הוא הרבה יותר אכזרי הרבה יותר בוער ודחוף לדון בו מאשר הנושא של הכפשת שמו של חיים ולדר.

שאלה מוסרית: איזה סבל הוא יותר עמוק וחותך? סבל של ילד חסר ישע בלי יכולת התנגדות שפגעו בו ונעשה נכה לכל החיים וכל הדורות אחריו נמצאים בסכנה, לעומת סבל של בן אדם או אפילו איש ציבור שהכפישו את שמו ושם משפחתו על לא עוול בכפו?
תמדוד טוב ותמצא (וכמדומני כולם יודו לכך) שהראשון סבלו גדול יותר (בלי לזלזל בסבלו של השני), ואשר על כן צריך להשקיע אנרגיה בזה יותר מאשר בזה.
אז קודם תארגנו עצומה למען שיפור נושא הפגיעות ואח"כ כשתגמור את זה תוכל לארגן עצומה על חיים ולדר היקר
אין קשר אסור בשום אופן להכפיש בנאדם על סמך כלום פשוט אסור..אם אתה כבר מדבר תחשוב שעכשיו אני יכפיש אותך ויציא עליך כתבה בערץ 13 על סמך איזה השערה שלי...איך היית מרגיש..נראה לך נורמאלי :lol::
משהו לא מריח טוב, נראה שאתה כל הזמן מושך את הנושא חזרה לחיים ולדר, יש לך אגנדה?
נא לגלות לכולם מה האגנדה שלך, וחסל, והכל על מקומו יבוא בשלום
עוד לא הבנת אני חיים ולדר :lol:: אבל עכשיו אני שואל אתה מכפיש אותי בו תגיד לי על סמך מה :lol:: סתם נו רק רציתי להמחיש שלא משנה מי אני בו תמודד עם המציאות יש לך הוכחות נגד ולדר שאתה מכשפיש גורנישיט כדלעיל אז על סמך מה ????
נערך לאחרונה על ידי אברומי ב 25 נובמבר 2021, 22:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

אברומי

הר ההר כתב:
25 נובמבר 2021, 22:04
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 21:15
הר ההר כתב:
25 נובמבר 2021, 21:08
אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 20:17
הר ההר כתב:
25 נובמבר 2021, 20:09
לא מפחדים מתביישים
זה שהוא מיזרוחניק לא גורע מהנאמנות שלו
לא קובע שום דבר אבל יש מקום לחוש
נו כזה בושה אף אחד לא יכול בסתר ללכת למשטרה בחסיון....עזוב נו???
אתה מדבר ברצינות שמזרוחניק לא גורע מנאמנות, הרי אחד שלא מקפיד על חלקים מהתורה יש לו כללים בהלכה??.הוא פרוץ בעריות, אין לו בעיה לשים תמונות פריצות באתר שלו ולעבור על איסורי תורה בעריות ויעיד לי על עריות :lol:: [אני לא מדבר על חוגים שמקפדים על קלה כבחומרה כמו חוגים בודדים במזרחי שכל היחס שלהם במזרחי זה רק ביחס למדינה..זה ממש לא המצב באתרים אלו כמו שכל רואה יראה...]
אין מקום לחוש כל זמן שאין בכלל התחלה, לפי מה שראיתי כרגע כל ההתחלה כאן היא לא התחלה כלעיל.
מי אמר שלא הלכו למשטרה? אולי זה בתהליך חקירה אול היה פיתוי לא אונס
התכוונתי להרב שמואל אליהו
על סמך אולי כבר להכפיש???באיזה היתר??.
שמואל אליהו אמר שיש כבר פסקי דין :lol:: [מה שפורסם רחוק מלהיות נראה כפסק על ולדר....ואל תדאג כזה דבר עסיסי רבינוביץ לא היה משאיר .מאשר העדויות אפילו לא מקרטעות מלפני עשרים שנה...
לא אמרתי שמותר להכפיש, רק שאין פירכא למה שהרב אליהו אומר, גם יש פה רב חשוב ומפורסם שאומר שידוע לו דברים ושצריך לפרסם להיזהר ממנו ואף רב לא יצא להגנתו
ויש כאן אלפי רבנים שפי מליון רבנים שלא מיהרו לשפוך רפש על בנאדם על סמך כתבתה בערוץ 13 של כמה נוכלים [לפי מה שנראה בנתיים..]ולגבי הראיות שלו בנתיים גורנשיט כדלעיל לא צריך לזה שום פירכא..גם לחזקת כשרות של ולדר אין שום פירכא... [ושוב גם הוא אמר שזה רק בנתיים וכו וכו רק שלדעתי בבנתיים קצת הגזים...]
ולגבי אף רב שיצא להגנתו כרגע אני מסכים. אני לא יודע בדיוק מה ההסטרטגיה שולדר עובד בה עכשיו להתמודד עם המכפשים, וטען שיעצו לו בנתיים לחכות [ומי שמתבונן מבין שיש בזה הרבה שכל כמו שכבר כתבתי מאשר ישר לרוץ לתבוע דיבה וכו..]מצד שני גם לא פנה עדין לשום בי"ד או רב ובנתיים שותק פרט לתגובה אחת.
מבטיח לכולם שככה זה לא ישאר בסוף זה ילך לאן שהוא..רק שכרגע אין שום עילה להעליל ולהכפיש בנאדם שבחזקת כשרות והמחשבה שסתם עשו לו כך היא נוראית...בו נחכה ונראה לאן זה הולך...שוב בנתיים שבועיים וגורנשיט...

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2435 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

חרדים10

מדורת האוטו-דה-פה שבערה בכיכרו של הרחוב החרדי משכה אליה רבים מן המקומיים. המוני החרדים והחרדיות, הצעירים הצעירות, הילדים והילדות עמדו בפנים משולהבות, מאושרות סביב האש, והביטו בהוצאה להורג. הידוען התורן, עלה בלהבות ונשם את נשימותיו האחרונות. הילדים הביטו בנשימה עצורה, אצל המבוגרים היא היתה דרוכה. כאשר תם הטקס, ורוחו של החשוד הכריזה כי היא פורשת מהבליו של העולם הזה, נשמעה אנחת רווחה קולקטיבית.

עשינו את זה, אמרו ההמונים המאושרים. הצלחנו, לחשו זה לזה. מי היה מאמין. הם המשיכו להביט בגיצים והתקשו לנטוש את הכיכר המפוייחת.

התיאור הציורי הזה, התרחש השבוע בדיוק, לא פחות ולא יותר בליבה של הכיכר החרדית – כשסופר מוכר נחשד במעשים חמורים. המדורה וההמונים – באופן סימבולי בלבד – קיבלו את צגיהם של רשתות הווטסאפ והפייסבוק החרדיות, והמוות הוכרז עם הודעת פרישתו של הידוען מהחיים הציבוריים. אלא שעם התאדותו של אחרון הגיצים הפיזיים נותרה תהיה סוציולוגית חמורה אחת: מהיכן השמחה לאיד [הוציאו כבר את ספריו מהמדפים]? מה הוא האושר המופלא [התאבד? מה אשתו אומרת]? כיצד הפכו מאות אלפי ההתכתבויות הפנים-חרדיות בשבוע האחרון לעיסוק צבעוני, אובססיבי שלא לומר אכזרי בגורלו של האיש? מה טיבו של האירוע היחידני הזה ששינה את פניו של השיח החרדי?

והתשובה העצובה לתמיהה הזו היא ילדותיותו של המגזר. הקטנוניות, הנקמנות, והחצרנות שכה מאפיינים אותו. ביום בו התכונות הילדותיות-קולקטיביות הללו נוצחו, אפף את הרחוב אושר מסוג בלתי מוכר.

אושר אמיתי אבל גם דביק וסמיך. כזה שגם גובה מחיר. אולי מחיר גבוה מידי.

הרחוב החרדי מורכב כידוע מאין סוף זרמים, דעות, אמונות ותפיסות עולם. את רובם מאפיינת שנאה, תיעוב וביטול לאחר. שורה של רבנים ובתי דין משתייכים לקבוצה אחת, שורה אחרת לקבוצה היריבה. כל אחת מן הקבוצות מוכנה להישבע שהשניה אינה ראויה, אולי אפילו לא אורטודוקסית, ובחסות הקונספציה הזו הופך הרחוב החרדי מטבע הדברים – גם לילדותי וקטנוני, וגם לאחראי ללא מעט פשעים חמורים הנושאים בחובם מפגעים חברתיים ארוכי טווח. ככלות הכל, בסבך החצרות, השנאות והזרמים לאיש אין פנאי לעסוק בדברים החמורים באמת.

המקרה האחרונה הוא דוגמה מובהקת להתנהלות הזו.

על פי החשדות לפחות, רבנים ובתי דין ידעו היטיב על מעשיו החמורים. אלא שהם בחרו שלא לחשוף אותם בשל טעמים שונים. גם לאחר הפרסום ב’הארץ’, דממה המדיה החרדית שלא לומר תלמודי התורה והסמינרים, וכל רב בכיר לא יצא בקריאה לפיטוריו. רק לאחר הטירוף בשטח הוכרחו אלו לאלצו לפרוש. הם, באופן שהפתיע גם אותם, גילו כי הווטסאפ והפייסבוק החרדי חזקים משחשבו, והם אינם יכולים להתעלם מהם. בפעם הראשונה, ניצח השטח ‘הבריא’ את הילדותיות, את החצרנות, את הפחד.

מכאן האושר האמיתי

אלא שהוא כאמור, היה סמיך, דביק ולעתים גם דוחה. הידוען הפך לבובה שהועלתה על המוקד לקול מצהלות ההמונים שלא חדלו לפשפש ברשתות הווטסאפ על מנת לגלות אם הוא כבר התאבד, והאשמים האחרים כמו הרבנים שהסתירו, השיטה הרקובה, ההתעלמות החינוכית ובעיקר הילדותית שנוצחה בקושי על ידי הווטסאפ והפייסבוק, ימשיכו להתקיים.

רבים תמהו השבוע? מדוע לא יוקם ברחוב החרדי פורום מופת כמו ‘תקנה’ הדתי-לאומי? פורום שהיה עוצר את הטירוף לו היינו עדים לפני שנים? ובכן צריך לומר שוב: אנחנו עדיין ילדותיים, ופורום מן הסוג הזה גדול עלינו: האם מישהו יכול לדמיין, פורום חרדי בוגר שמסוגל להכיל בתוכו שלשה רבנים מזרמים שונים מהרב שרלו ועד הרב שפירא? מהרב אריאל ועד הרב סתיו? שנשים חרדיות חשובות כמו הרבנית פיוטרקובסקי שמבינות ופועלות בתחום תשבנה בו בצוותא – כשוות בין שווים? שתהיה לו זכות קיום פומבית הכוללת קריאה ציבורית לנפגעים לבא ולהופיע בפני הוועדה? שגורם על כל שהוא ינצח את הילדותיות, את החצרנות, את הקנטרנות? בחייכם.

פורום כזה אגב, היה מונע שאלה שגם עלתה השבוע, אם כי בקול חלש מאד: האם מישהו הקשיב בכלל לתגובה של הידוען גופו? האם הוא הוזמן לבית דין כל שהוא? האם בדפוס בו פועל הרחוב החרדי – התעלמות מחד והעלאה על המוקד מאידך היתה לו יכולת כל שהיא להגיב? האם הוצע לו, למשל, לפני שנים – במידה והחשדות מבוססים – לנטוש את תחום החינוך בו הוא הפך לכהן הגדול?

אבל הילדותיות החרדית-קולקטיבית לא היתה מאפשרת זאת. היא העדיפה להותיר את המצב כמות שהוא. כאשר הבועה התפוצצה, חשו כאמור הכל אושר עילאי.

גם אנחנו יכולים. גם לנו יש me too, זהרו עיני ההמונים. אלא שהאושר הזה מסתבר, עולה במחירים יקרים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יש קצת צדק בכמה דברים שאומר, אבל אצל הציבור הכללי אם היה קורה כזה דבר זה היה נמרח בכל בעיתונים והיו מלקקים את האצבעות מהדם של השני כמה שבועות. דוקא בסיפור כאן ככל שזה נכון פעלו אולי מאוחר, אבל הפיטורים השקטים גדול ועוצמתי יותר מכל ההתעסקות ברפש. וזה שהלה מתאונן שהטויטרים מלאים ברפש - מי שמסתכל ברפש מתלכלך.

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

אני פה כתב:
25 נובמבר 2021, 23:04
חרדים10

מדורת האוטו-דה-פה וכו' וכו'.
הרגת את כולם,
את הרחוב החרדי,
את הרבנים,
את המגזר על חצרותיו,
את בתי הדין,
את כו-לם.
גם, לא הסברת אם אתה בעד או נגד.
בירברת, בירברת, בירברת.
השתלחת, נהיית חכם - - - בעיני עצמך ועוד כמה ילדים.

הרחוב של עובדי ה' מורכב ממאות אלפים של אנשים ישרים, לא דביקיים, לא משולהבים ולא משוייכים, פשוט רוצים לקיים מצוות ולחיות בשלום. קומץ של רעשנים ומשועממים עושים רעש כאילו כל הרחוב עלה באש. קח את כל משתתפי הפורומים (שברובם אינם מחובשי ביהמ"ד, גם לא הדף היומי) ואת כל נברני הוואטסאפים, תגיע לאלף, אלפיים משולי החברה. הם לא מייצגים אף אחד, רק את השוליים החרוכים.

בבקשה, אל תערבב אותנו, יראי ה', עם הגועל הזה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מדען צמרת כתב:
25 נובמבר 2021, 23:52
אני פה כתב:
חרדים10

מדורת האוטו-דה-פה וכו' וכו'.
הרגת את כולם,
את הרחוב החרדי,
את הרבנים,
את המגזר על חצרותיו,
את בתי הדין,
את כו-לם.
גם, לא הסברת אם אתה בעד או נגד.
בירברת, בירברת, בירברת.
השתלחת, נהיית חכם - - - בעיני עצמך ועוד כמה ילדים.

הרחוב של עובדי ה' מורכב ממאות אלפים של אנשים ישרים, לא דביקיים, לא משולהבים ולא משוייכים, פשוט רוצים לקיים מצוות ולחיות בשלום. קומץ של רעשנים ומשועממים עושים רעש כאילו כל הרחוב עלה באש. קח את כל משתתפי הפורומים (שברובם אינם מחובשי ביהמ"ד, גם לא הדף היומי) ואת כל נברני הוואטסאפים, תגיע לאלף, אלפיים משולי החברה. הם לא מייצגים אף אחד, רק את השוליים החרוכים.

בבקשה, אל תערבב אותנו, יראי ה', עם הגועל הזה.
אם לא הבנת, עשיתי העתק הדבק מאתר שנקרא חרדים 10, והערתי על זה בערך כמוך. ולגבי בעלי הטויטרים הלואי שהיה מדובר רק ב2000 כאלו.

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 439 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

לא משנה כמה טוויטר יש בציבור ה''חרדי''. מה שברור שרוב הציבור אין לו ולכן כל הרשימה של חרדים 10 מגוחכת ומוזרה

אברומי

אני פה כתב:
חרדים10

מדורת האוטו-דה-פה שבערה בכיכרו של הרחוב החרדי משכה אליה רבים מן המקומיים. המוני החרדים והחרדיות, הצעירים הצעירות, הילדים והילדות עמדו בפנים משולהבות, מאושרות סביב האש, והביטו בהוצאה להורג. הידוען התורן, עלה בלהבות ונשם את נשימותיו האחרונות. הילדים הביטו בנשימה עצורה, אצל המבוגרים היא היתה דרוכה. כאשר תם הטקס, ורוחו של החשוד הכריזה כי היא פורשת מהבליו של העולם הזה, נשמעה אנחת רווחה קולקטיבית.

עשינו את זה, אמרו ההמונים המאושרים. הצלחנו, לחשו זה לזה. מי היה מאמין. הם המשיכו להביט בגיצים והתקשו לנטוש את הכיכר המפוייחת.

התיאור הציורי הזה, התרחש השבוע בדיוק, לא פחות ולא יותר בליבה של הכיכר החרדית – כשסופר מוכר נחשד במעשים חמורים. המדורה וההמונים – באופן סימבולי בלבד – קיבלו את צגיהם של רשתות הווטסאפ והפייסבוק החרדיות, והמוות הוכרז עם הודעת פרישתו של הידוען מהחיים הציבוריים. אלא שעם התאדותו של אחרון הגיצים הפיזיים נותרה תהיה סוציולוגית חמורה אחת: מהיכן השמחה לאיד [הוציאו כבר את ספריו מהמדפים]? מה הוא האושר המופלא [התאבד? מה אשתו אומרת]? כיצד הפכו מאות אלפי ההתכתבויות הפנים-חרדיות בשבוע האחרון לעיסוק צבעוני, אובססיבי שלא לומר אכזרי בגורלו של האיש? מה טיבו של האירוע היחידני הזה ששינה את פניו של השיח החרדי?

והתשובה העצובה לתמיהה הזו היא ילדותיותו של המגזר. הקטנוניות, הנקמנות, והחצרנות שכה מאפיינים אותו. ביום בו התכונות הילדותיות-קולקטיביות הללו נוצחו, אפף את הרחוב אושר מסוג בלתי מוכר.

הרחוב החרדי מורכב כידוע מאין סוף זרמים, דעות, אמונות ותפיסות עולם. את רובם מאפיינת שנאה, תיעוב וביטול לאחר. שורה של רבנים ובתי דין משתייכים לקבוצה אחת, שורה אחרת לקבוצה היריבה. כל אחת מן הקבוצות מוכנה להישבע שהשניה אינה ראויה, אולי אפילו לא אורטודוקסית, ובחסות הקונספציה הזו הופך הרחוב החרדי מטבע הדברים – גם לילדותי וקטנוני, וגם לאחראי ללא מעט פשעים חמורים הנושאים בחובם מפגעים חברתיים ארוכי טווח. ככלות הכל, בסבך החצרות, השנאות והזרמים לאיש אין פנאי לעסוק בדברים החמורים באמת.

על פי החשדות לפחות, רבנים ובתי דין ידעו היטיב על מעשיו החמורים. אלא שהם בחרו שלא לחשוף אותם בשל טעמים שונים. גם לאחר הפרסום ב’הארץ’, דממה המדיה החרדית שלא לומר תלמודי התורה והסמינרים, וכל רב בכיר לא יצא בקריאה לפיטוריו. רק לאחר הטירוף בשטח הוכרחו אלו לאלצו לפרוש. הם, באופן שהפתיע גם אותם, גילו כי הווטסאפ והפייסבוק החרדי חזקים משחשבו, והם אינם יכולים להתעלם מהם. בפעם הראשונה, ניצח השטח ‘הבריא’ את הילדותיות, את החצרנות, את הפחד.

מכאן האושר האמיתי

אלא שהוא כאמור, היה סמיך, דביק ולעתים גם דוחה. הידוען הפך לבובה שהועלתה על המוקד לקול מצהלות ההמונים שלא חדלו לפשפש ברשתות הווטסאפ על מנת לגלות אם הוא כבר התאבד, והאשמים האחרים כמו הרבנים שהסתירו, השיטה הרקובה, ההתעלמות החינוכית ובעיקר הילדותית שנוצחה בקושי על ידי הווטסאפ והפייסבוק, ימשיכו להתקיים.

רבים תמהו השבוע? מדוע לא יוקם ברחוב החרדי פורום מופת כמו ‘תקנה’ הדתי-לאומי? פורום שהיה עוצר את הטירוף לו היינו עדים לפני שנים? ובכן צריך לומר שוב: אנחנו עדיין ילדותיים, ופורום מן הסוג הזה גדול עלינו: האם מישהו יכול לדמיין, פורום חרדי בוגר שמסוגל להכיל בתוכו שלשה רבנים מזרמים שונים מהרב שרלו ועד הרב שפירא? מהרב אריאל ועד הרב סתיו? שנשים חרדיות חשובות כמו הרבנית פיוטרקובסקי שמבינות ופועלות בתחום תשבנה בו בצוותא – כשוות בין שווים? שתהיה לו זכות קיום פומבית הכוללת קריאה ציבורית לנפגעים לבא ולהופיע בפני הוועדה? שגורם על כל שהוא ינצח את הילדותיות, את החצרנות, את הקנטרנות? בחייכם.

פורום כזה אגב, היה מונע שאלה שגם עלתה השבוע, אם כי בקול חלש מאד: האם מישהו הקשיב בכלל לתגובה של הידוען גופו? האם הוא הוזמן לבית דין כל שהוא? האם בדפוס בו פועל הרחוב החרדי – התעלמות מחד והעלאה על המוקד מאידך היתה לו יכולת כל שהיא להגיב? האם הוצע לו, למשל, לפני שנים – במידה והחשדות מבוססים – לנטוש את תחום החינוך בו הוא הפך לכהן הגדול?

אבל הילדותיות החרדית-קולקטיבית לא היתה מאפשרת זאת. היא העדיפה להותיר את המצב כמות שהוא. כאשר הבועה התפוצצה, חשו כאמור הכל אושר עילאי.

גם אנחנו יכולים. גם לנו יש me too, זהרו עיני ההמונים. אלא שהאושר הזה מסתבר, עולה במחירים יקרים.
עוד אחד שמנסה לקשקש ולצלצל...עם כלום ושום דבר...אין חדשות וצריך להמשיך ללבות את האש אז מה עושים מנסים לצלצל עם הכלום שיש לך ביד ולהטיף מוסר לציבור החרדי....

סמל אישי של משתמש
אני פה

עקיב'לה כתב:
26 נובמבר 2021, 00:28
לא משנה כמה טוויטר יש בציבור ה''חרדי''. מה שברור שרוב הציבור אין לו ולכן כל הרשימה של חרדים 10 מגוחכת ומוזרה
אותי זה פשוט מפחיד השוליים האלו שמשום מה נראים לי מתרבים בכמויות. וגם יש להם שליטה בתקשורת החרדית ומוברגים היטב בצמרת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
26 נובמבר 2021, 00:44
עקיב'לה כתב:
אותי זה פשוט מפחיד השוליים האלו שמשום מה נראים לי מתרבים בכמויות. וגם יש להם שליטה בתקשורת החרדית ומוברגים היטב בצמרת.
בסקר האחרון שפרסמה בזק לפני כמה חודשים הם טוענים ש58 אחוז מהחרדים שגולשים באינטרנט משתמשים ברשתות חברתיות, גם אם חצי מזה נכון זה מפחיד.

https://www.kikar.co.il/371759.html

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

בלי להכניס את ראשי לכאן או לכאן,
ראיתי באיזה גליון סיפור מהרה"ק רבי ברוך ממעזיבוז זי"ע נכד הבעש"ט זי"ע (אדל בתו של הבעש"ט היתה אמו של רבי ר' ברוך זי"ע), אשר לפני כמה ימים י"ח כסלו היה יומא דהילולא שלו.

מעשה נורא

הרה"ק רבי ברוך ממעזיבוז זי"ע הגיע פעם לעיר זיטאמיר, וכל אנשי העיר יצאו לקבל את פני הצדיק, בתוך הבאים היה שם איזה איש פשוט מאוד, אשר לאחרונה נתעשר בעושר גדול, וניגש לקבל שלום מהרב הנ"ל, וכשהרב ראה אותו שאל אותו הרב אם אפשר להיות אכסניא שלו בביתו, וענה שבוודאי בכל הכבוד, וכן היה, ובעת היותו בביתו שאל אותו הרה"ק אם יש לו ילדים וכמה, ענה שיש לו כעת בת שהגיע לפרקו ומחפש שידוך, אמר לו הרב אם הוא מסכים הוא מוכן להשתדך עמו, כיון שיש לו כעת בחור יר"ש וכל המעלות, האיש לא האמין לשמוע לדבריו של הרב, איך יכול להיות שצדיק גדול כזה ישתדך עם יהודי פשוט כמוני, והרב אמר לו שוב, שהוא רוצה באמת להשתדך עמו, ובתנאי אחד שהוא יסלק את הנדן סכום כך וכך, והשיב שאדרבה הוא מוכן ומזומן לשלם מיד את הנדן, ואדרבה כבוד גדול לו, ואכן שתו לחיים ואחלו מזל טוב.

וכל העיר היתה כמרקחת, את כל החסידים הכתה בהלם, כיצד יתכן הדבר, הלא האיש הזה ידוע על מעשים חמורים מאוד שעשה לפני כשלושים שנה, ואז ראשי הקהילה החליטו לבזותו בפני כל העיר למען ישמעו וייראו, והושיבו על מרכב עגלה, והרכביהו ברחוב העיר, וכל ההמון ליוו אותו וצעקו עליו דברי גנאי: רשע! טמא! פוי! וכו' וכו', ואם שלאחרונה נתעשר אז מה בכך, הלא שייגץ נשאר שייגץ.

החסידים החליטו שמחובתם לגלות את אוזנו של הצדיק את מעשיו של האיש הזה, בטרם שתהא מאוחר, ונכנסו אליו כמה מהחסידים הזקנים וסיפרו להרב בסתר את כל הנ"ל, הצדיק כששמע את כל הדברים הללו נתחרד מאוד ונתחוור, וענה ואמר שלעת עתה אינו ממשיך כלום עד שירחם ה'.

למחרת כשהרב רצה לעזוב את העיר, אמר למקורביו שהוא רוצה לבקר את הרבנית הזקנה, אלמנת רבי זאב וואלף מזיטאמיר (מתלמידיו הגדולים של המגיד ממעזריטש), והלך הרה"ק רבי ברוך עם כמה מתלמידיו לבקרה, וכשהוא אך נכנס לביתה עמדה ממקומה ואמרה "ברוך הבא, עתה ידעתי כי גדול הדור אתה", לתמיהת הרב אמרה לו אספר לך את כוונתי.

דהנה, לפני כשלושים שנה, יום אחד נשמע קול המולה מכיוון הרחוב. ניגשתי לחלון ומחזה נורא נגלה לנגד עיני, אברך צעיר, מוקף המון רב, המכנה אותו בשמות גנאי ומבזה אותו לעיני כל, וכמה מהנערים אף השליכו עליו בוץ ורפש... גם בעלי הצדיק היה עומד ליד החלון וצופה במתרחש, ואז אמר לי: "הנה האברך הזה אין לו שום חטא ח"ו, והוא נקי לגמרי, הלוואי שהייתי אני זך וטהור כאברך יקר זה, ואין בידו להוכיח את צדקתו לבני אדם, ובגלל הבזיון הנורא שסבל היום יזכה לעשירות גדול, ועוד יזכה לשכר גדול מן השמים שהוא ישתדך עם אחד מגדולי הדור". והרבנית סיימה, וכעת ששמעתי שהרב השתדך עמו, יודע אני שאתם גדול הדור.

ענה הרה"ק רבי ברוך, לא ידעתי מכל זה, אמנם כשבאתי לעיר וראיתי אותו, הרגשתי שאני מוכרח להשתדך עמו, וברוך השם אשר הנחני בדרך אמת.

עד כאן הסיפור.

שבחו אהובים
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 104 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

יש כאן טיעונים לכאן ולכאן מצד אחד שזה לשון הרע ומצד שני שהמצב היא נורא נוראות וברצוני לעשות קצת סדר בדברים האלו.
הנקודה בענין לשון הרע היא שכל עוד דליכא ב' עדים בב"ד שמעידים על דבר שיודעים עליו בידיעה ברורה אסור לבן אדם לספר לשון הרע (אמת) על חבירו אם לא באופנים מסוימים כמו דבר הידוע לכולם. וכן אסור לאדם לקבל הלשון הרע ולהאמין אותו. ולכן מכיון שאסור לי להאמין הלה"ר א"כ אין אני יודע שזה אמת, ולא שייך לחלק בין דין ומוסר וערכים, אם אסור לי להאמין ואני מקיים מצות התורה א"כ אני לא מאמין את זה ומבחינתי הוא עדיין כשר לגמרי. עדיין לא הייתי משתדך איתו כי יש דין חשדהו ובפרט באדם דסני שמועתי' דהיינו שיצא קול רע עליו.
כשאשה אומרת שזינתה עם פלוני וליכא ב עדים על הדבר הרי היא אסורה לבעלה ולנואף מדין שויא אנפשה חתיכה דאיסורא אבל אין לה שום נאמנות לגבי הנואף ומבחינתינו הרי זה לשון הרע ואין אנו מאמינים כלל שזה אמת כי ליכא עדים על זה. (רק כנ"ל חשדיהו)
ולכן לגבי המדובר הספיציפי כל עוד שלאדם מן השוק ליכא ראיות על מעשיו אין שום היתר להאמין והרי זה כאילו לא חטא.
[ובכל זאת במקום שיש חששות על האדם יש צד לפרסמו כדי שלא יכשלו בו בני אדם וזה מענין חשדיהו, אבל על זה איתא בחפץ חיים שזהו רק פתח מילוט אחרון ומקודם יעשהו באופנים אחרים ובצנעה וכו', אבל יתכן מאד שהגענו כאן למצב שהוא באמת האופן היחיד להציל אנשים ומדין חחשדהו אינו לשון הרע.]
מצד שני יש כאן בעיה כי יש אנשים חוטאים באופן שלא נוכל לתפוס אותם והרי כתיב 'ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו ויראו ולא יזידון עוד' דהיינו שהדרך שנגיע למצב של ולא יזידון עוד הוא ע"י ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו ויראו, ולכן יש דין של ב"ד מכין ועונשין שלא מן התורה כשנראה להם הדבר נכון ומבינים שיש כאן דברי עול רק שאי אפשר לתפוס אותם לעונשם ע"פ תורה, ויש מושג של הוראת שעה ושמעון בן שטח הרג 80 נשים מכשפות בלי עדים והתראה משום הוראת שעה.
אבל והנה האבל הגדול שדבר זה כיון שאינו ע"פ תורה אין לשום אדם זכות לזה רק בית דין או מלך ולכן אי אפשר לנו להשתמש בדין זה ולפרסם ולהוקיע ובכלל להאמין לדברים כאלו על דעת עצמינו, ואם יש אנשים יראי אלוקים ועסקנים הדואגים על מצב הדור צריכים הם לאסוף הראיות וללכת לב"ד ולהוכיח להם שיש כאן צורך של מכין ועונשין וכו' והב"ד יחליטו מה לעשות ורק אז יהיה אפשר לפרסמו, וכל עוד שלא הצליחו או שנאמר לדוגמא שגם הב"ד מלא חנף ואין לנו עצה, אז יהי מציאות של אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים וצריך להתפלל אליו שיתקיים ומלאה הארץ דיעה את השם כמים לים מכסים בב"א.
ולימדונו רבותינו שאין שום זכות לעשות למען השם שלא ע"פ דברי השם שלימד אותנו בתורתו הקדושה.
אקוה שדברי מבוארים היטיב

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

אני פה כתב:
26 נובמבר 2021, 00:49
אני פה כתב:
26 נובמבר 2021, 00:44
עקיב'לה כתב:
בסקר האחרון שפרסמה בזק לפני כמה חודשים הם טוענים ש58 אחוז מהחרדים שגולשים באינטרנט משתמשים ברשתות חברתיות, גם אם חצי מזה נכון זה מפחיד.

https://www.kikar.co.il/371759.html
החרדים של בזק, זה אותם "חרדים" של המכסות של חוק הגיוס.

אברומי

שבחו אהובים כתב:
26 נובמבר 2021, 01:10
יש כאן טיעונים לכאן ולכאן מצד אחד שזה לשון הרע ומצד שני שהמצב היא נורא נוראות וברצוני לעשות קצת סדר בדברים האלו.
הנקודה בענין לשון הרע היא שכל עוד דליכא ב' עדים בב"ד שמעידים על דבר שיודעים עליו בידיעה ברורה אסור לבן אדם לספר לשון הרע (אמת) על חבירו אם לא באופנים מסוימים כמו דבר הידוע לכולם. וכן אסור לאדם לקבל הלשון הרע ולהאמין אותו. ולכן מכיון שאסור לי להאמין הלה"ר א"כ אין אני יודע שזה אמת, ולא שייך לחלק בין דין ומוסר וערכים, אם אסור לי להאמין ואני מקיים מצות התורה א"כ אני לא מאמין את זה ומבחינתי הוא עדיין כשר לגמרי. עדיין לא הייתי משתדך איתו כי יש דין חשדהו ובפרט באדם דסני שמועתי' דהיינו שיצא קול רע עליו.
כשאשה אומרת שזינתה עם פלוני וליכא ב עדים על הדבר הרי היא אסורה לבעלה ולנואף מדין שויא אנפשה חתיכה דאיסורא אבל אין לה שום נאמנות לגבי הנואף ומבחינתינו הרי זה לשון הרע ואין אנו מאמינים כלל שזה אמת כי ליכא עדים על זה. (רק כנ"ל חשדיהו)
ולכן לגבי המדובר הספיציפי כל עוד שלאדם מן השוק ליכא ראיות על מעשיו אין שום היתר להאמין והרי זה כאילו לא חטא.
[ובכל זאת במקום שיש חששות על האדם יש צד לפרסמו כדי שלא יכשלו בו בני אדם וזה מענין חשדיהו, אבל על זה איתא בחפץ חיים שזהו רק פתח מילוט אחרון ומקודם יעשהו באופנים אחרים ובצנעה וכו', אבל יתכן מאד שהגענו כאן למצב שהוא באמת האופן היחיד להציל אנשים ומדין חחשדהו אינו לשון הרע.]
מצד שני יש כאן בעיה כי יש אנשים חוטאים באופן שלא נוכל לתפוס אותם והרי כתיב 'ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו ויראו ולא יזידון עוד' דהיינו שהדרך שנגיע למצב של ולא יזידון עוד הוא ע"י ובערת הרע מקרבך וכל ישראל ישמעו ויראו, ולכן יש דין של ב"ד מכין ועונשין שלא מן התורה כשנראה להם הדבר נכון ומבינים שיש כאן דברי עול רק שאי אפשר לתפוס אותם לעונשם ע"פ תורה, ויש מושג של הוראת שעה ושמעון בן שטח הרג 80 נשים מכשפות בלי עדים והתראה משום הוראת שעה.
אבל והנה האבל הגדול שדבר זה כיון שאינו ע"פ תורה אין לשום אדם זכות לזה רק בית דין או מלך ולכן אי אפשר לנו להשתמש בדין זה ולפרסם ולהוקיע ובכלל להאמין לדברים כאלו על דעת עצמינו, ואם יש אנשים יראי אלוקים ועסקנים הדואגים על מצב הדור צריכים הם לאסוף הראיות וללכת לב"ד ולהוכיח להם שיש כאן צורך של מכין ועונשין וכו' והב"ד יחליטו מה לעשות ורק אז יהיה אפשר לפרסמו, וכל עוד שלא הצליחו או שנאמר לדוגמא שגם הב"ד מלא חנף ואין לנו עצה, אז יהי מציאות של אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים וצריך להתפלל אליו שיתקיים ומלאה הארץ דיעה את השם כמים לים מכסים בב"א.
ולימדונו רבותינו שאין שום זכות לעשות למען השם שלא ע"פ דברי השם שלימד אותנו בתורתו הקדושה.
אקוה שדברי מבוארים היטיב
יישר כח
לכאורה מצד לשון הרע יתכן שאין כאן להרבה פוסקים בגלל אפי תלתא [החפץ חיים נשאר בצ"ע אם יש לסמוך על זה, אבל צידד סמך לזה].וגם עצם החשש כאן הוא לתועלת כי מדובר באיש ציבור [צריך לכוון לתועלת וכל התנאים] אף שנאמנות אין כאן [אלא א"כ כמובן נחליט שכבר הכל פקע לגמרי ולא התחיל כאן אפילו משהו..]
אבל לעצם הענין אם על פי התורה יש כאן נאמנות או לא הדברים שכתבת נכונים
אני חוזר בעצם על מה שכבודו כתב בין המילים...
אני צודק ?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 753 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

אפי תלתא? מי אמר באפי תלתא? הכתבה בעיתון אין בה חומר בכלל. כל מה שמתפרסם בפורומים זה הוספות סודיות שאנשים מספרים מהידוע "רק להם". איזה היתר יש לזה?

לתועלת כי איש ציבור? אתה קשור אליו? אני קשור אליו? אנחנו הציבור שלו שצריך להזהר ממנו?? במה הוא משרת אותי ואותך? איזה היתר זה בגלל שהוא מחבר רבי מכר או משדר ברדיו פעם בשבוע, להוציא אותו מכלל כל אדם בהלכות לשוה"ר, ולהתיר את האיסורים בגלל שהוא "איש ציבור"??
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

אברומי

פעמון זהב ורימון כתב:
26 נובמבר 2021, 02:00
אפי תלתא? מי אמר באפי תלתא? הכתבה בעיתון אין בה חומר בכלל. כל מה שמתפרסם בפורומים זה הוספות סודיות שאנשים מספרים מהידוע "רק להם". איזה היתר יש לזה?

לתועלת כי איש ציבור? אתה קשור אליו? אני קשור אליו? אנחנו הציבור שלו שצריך להזהר ממנו?? במה הוא משרת אותי ואותך? איזה היתר זה בגלל שהוא מחבר רבי מכר או משדר ברדיו פעם בשבוע, להוציא אותו מכלל כל אדם בהלכות לשוה"ר, ולהתיר את האיסורים בגלל שהוא "איש ציבור"??
אפי תלתא זה כל דבר שיודעים אותו שלשה אנשים...
יש אחד שיכול להגיד שיש לו תועלת לדעת את טיב האיש ולפ"ז להחליט האם חושב שספריו טובים שילדיו יקראו בהם, כמוני אולי..וכן כמובן אם יחזור לשדר ברדיו אם להקשיב לו [כרגע זה לא המצב אז זה יורד] לא אמרתי להוציא מכלל כל אדם אלא שכל אדם שיש תועלת מותר [עם כל התנאים המבוארים בח"ח כמובן]

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 753 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

איך ידעו שלושה? אם אחד אמר לשני והשני אמר לשלישי הכל הותר? חס ושלום.
הגמרא אומרת שאפי תלתא - אמירה בפני שלושה יחדיו בפועל, זה לא לשוה"ר כי בפני האדם עצמו זה לא איסור לשוה"ר, [אולי אונאת דברים כן] ואופן של שלושה זה נחשב בפניו כי באופן זה אומרים חברך חברא אית ליה ובוודאי ישמע מזה.
אבל הראשון שאומר בפני שני וכו' אפילו שמתפרסם, לראשון ודאי אין את ההיתר.
ומי שמגלה סוד בפורום הוא לא אפי תלתא, ובפרט שלא מגלה מה שקרה איתו בגוף ראשון אלא מה ששמע. איך שמע והאמין? מה ההיתר שלו?

לתועלת אני מסכים עם הסברך, אבל המילה איש ציבור היתה מיותרת.
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

יהיה טוב
נתן תודה: 67 פעמים
קיבל תודה: 94 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

אני פה כתב:
חרדים10

מכאן האושר האמיתי

חרדים10?
חרדקים10!
כלל ידוע, שכשמישהו מדבר לחרדים על החרדים באופן שלילי, בגוף שלישי - הם\החרדים, סימן שהוא עצמו לא חרדי.
אך זה באמת מפחיד, שיש להם כזה כח גדול בתקשורת.
אחד הסיבות זה שאנחנו נותנים להם ליגטימציה.
האם היינו קוראים או מכניסים עיתון דל"י הביתה? לא
האם היינו מתראינים או עובדים שם? לא
אז למה איננו מתנזרים לגמרי מעיתונים ואתרים 'חרדים', שאין רוח חכמים נוחה מהם?

כמובן שישנם אלפי חרדים שלא יכניסו אותם הביתה.
אך עדיין הם נמצאים בחנויות שלנו.
אנשי ציבור מתראיינים שם.
ארגונים מהמיין סטרים מפרסמים אצלם!

שבחו אהובים

אברומי כתב:
26 נובמבר 2021, 01:51
שבחו אהובים כתב:
26 נובמבר 2021, 01:10
אקוה שדברי מבוארים היטיב
יישר כח
לכאורה מצד לשון הרע יתכן שאין כאן להרבה פוסקים בגלל אפי תלתא [החפץ חיים נשאר בצ"ע אם יש לסמוך על זה, אבל צידד סמך לזה].וגם עצם החשש כאן הוא לתועלת כי מדובר באיש ציבור [צריך לכוון לתועלת וכל התנאים] אף שנאמנות אין כאן [אלא א"כ כמובן נחליט שכבר הכל פקע לגמרי ולא התחיל כאן אפילו משהו..]
אבל לעצם הענין אם על פי התורה יש כאן נאמנות או לא הדברים שכתבת נכונים
אני חוזר בעצם על מה שכבודו כתב בין המילים...
אני צודק ?
נכון כתבתי הכל בפנים בקיצור.
ענין אפי תלתא יש בחפץ חיים הרבה הסתייגויות ולכן לא ברור אם יש את ההיתר. אמנם ההסתייגות הכי גדול הוא שגם אם מותר לספרו אסור לקבלו ולהאמינו כמפורש בכלל ז א (וגם שם בכלל ב). יש כאן ודאי ענין של תועלת אבל לא לכולם וכמו שאמר הרב פעז"ר, וכמי לי אישי אין שום תועלת מהענין הזה כי לא נראה לי שום סיכוי שהייתי משתמש עמו גם אם היה לי ח"ו צורך באיזשהו טיפול השם ישמור.
והנני מצטט דברים מספר חפץ חיים כלל ז המאד רלונתיים כאן.
א. איסור קבלת לשון הרע הוא, אפילו אם המספר מספר את הדברים בפרסום לפני כמה אנשים, אף - על - פי - כן אין להחליט מחמת זה שהדבר אמת, רק יש להשומעים לחוש לזה ולחקור את הדבר, ואם יתברר להם שהדבר אמת יוכיחוהו על זה.
ב. אין שום היתר להאמין בלשון הרע אפילו אם המספר סיפר עליו הלשון הרע בפניו, כיון שלא שמענו הודאה על זה מפי הנידון, וכל שכן אם אין מספר עתה בפניו, רק אומר שהיה אומר את הדברים אלו בפניו דאסור להאמינו מטעם זה, ובעוונותינו הרבים העולם נכשלין בזה מאוד. ואפילו אם הוא שותק עתה בשעה שאומרים עליו הדברי גנות בפניו אפילו הכי אין ליקח מזה שום ראיה להחליט שהדבר אמת, ואפילו אם טבעו תמיד שלא לשתוק כשאומרים לו דבר שלא כרצונו ובזו הפעם הוא שותק, כי אולי נתגבר עתה על טבעו וגמר בדעתו שלא לענות על ריב או מפני שראה שבודאי יאמינו יותר לדברי המספר מלדבריו כמנהג הרע של העולם שמוסכם אצלם שאם רק יספר את הדברים בפניו אפילו אם השכנגדו יכחישנו מאה פעמים לא יאמינו לו שוב ולכך הסכים אז בנפשו שטוב יותר לשתוק על זה ולהיות מהנעלבים על - כן אסור ליקח ראיה מזה להחליט שהדבר אמת.
ג. כשם שאסור לקבל לשון הרע אם שמע מאחד כן הדין אפילו אם שמע משנים או יותר, ולא מיבעי בדבר שנעשו רשעים על ידי סיפורם בוודאי אין להאמינם אם סיפרו לו, כיון דאפילו לפי דבריהן שפלוני עשה שלא כהוגן עברו על לאו דלא תלך רכיל שהוא אפילו על אמת, אם כן רשעים הם, איך נאמינם על ישראל זה שהוא בחזקת כשר גמור לעת עתה, דהחשוד על לאו דלשון הרע חשוד לשקר ולהחליף ולהוסיף ומה בכך שהם תרי אפילו הרבה יותר קשר רשעים אין מן המנין, אלא אפילו אם הוא דבר שאין נעשין רשעים על ידי סיפורם אם האמת אתם אפילו הכי אסור לקבל דבריהם ולהאמינם בהחלטה, דאין חל שם עדות אפילו על שנים ויותר אלא בבית - דין אבל חוץ לבית - דין לא דאפילו אם יאמרו שקר אינם נקראים עידי שקר כי אם מוציא שם רע בעלמא (וכדאיתא בסמ"ק ל"ת רל"ה), וכל זה להחליט, אבל לחוש מותר אפילו אם לא שמע רק מאחר וכנ"ל.
ד. והוא הדין אם יצא קול על אחד שעשה מעשה או שדיבר דבר שלא כראוי על - פי התורה בין שהוא איסור חמור ובין שהוא איסור קל אפילו הכי אסור לקבלו להאמינו בהחלטה רק לחוש עד שיתברר הדבר, ועל אחת כמה וכמה שיזהר מאוד אם רוצה לספר את הדבר לאחרים שלא יכוין להעביר הקול ולגלותו יותר וכמו שביארנו לעיל בכלל ב' סעיף ג' עיין שם היטב.

zeevi
נתן תודה: 932 פעמים
קיבל תודה: 485 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אה
איזו זכות יש לו לחיים ולדר! כולם התחילו לשנן הלכות לשה"ר בזכותו.
או שאולי זו הזכות של הא"א? או של הכתב בהארץ?

סמל אישי של משתמש
בר יוכני
נתן תודה: 190 פעמים
קיבל תודה: 211 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר יוכני »

zeevi כתב:
26 נובמבר 2021, 09:34
אה
פעם חבר אמר לי כי התועלת מלימוד ח''ח, הוא שעכ''פ בזמן הלימוד בעצמו בספר לא מדברים לשה''ר...
הסיגריה אינה מקצרת חיים, היא מתמצתת אותם :!:

טוב ומטיב
נתן תודה: 399 פעמים
קיבל תודה: 381 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

אברומי כתב:
25 נובמבר 2021, 20:18
כמעט אלפיים חתימות!!!! כל מי שאכפת לו מהכפשה ברגע של אדם שמוחזק כשר ללא שום דין וחשבון
שיחתום https://www.atzuma.co.il/noalimutnaw
בדיוק זה מה שכתבתי לעיל שצריכים לפרסם שמם של הפוגעים,
ופה אני רואה שהפוגעים בעצמם מתחילים לפרסם את שמם.

שבחו אהובים

zeevi כתב:
26 נובמבר 2021, 09:34
אה
מנהג ישן היה אצל הרבה גדולי ישראל שכשבא מעשה לידם למדו לפי הזה ההלכות של אותו ענין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

Mishpacha.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

whynot
נתן תודה: 1903 פעמים
קיבל תודה: 374 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מאוד לא ברור.

אם אפשר בבקשה להכניס תמונה יותר ברורה.

תודה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

Mishpacha (2).jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מיעוט המצוי
נתן תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיעוט המצוי »

אני פה כתב:
על פי החשדות לפחות, רבנים ובתי דין ידעו היטיב על מעשיו החמורים. אלא שהם בחרו שלא לחשוף אותם בשל טעמים שונים. גם לאחר הפרסום ב’הארץ’, דממה המדיה החרדית שלא לומר תלמודי התורה והסמינרים, וכל רב בכיר לא יצא בקריאה לפיטוריו. רק לאחר הטירוף בשטח הוכרחו אלו לאלצו לפרוש. הם, באופן שהפתיע גם אותם, גילו כי הווטסאפ והפייסבוק החרדי חזקים משחשבו, והם אינם יכולים להתעלם מהם. בפעם הראשונה, ניצח השטח ‘הבריא’ את הילדותיות, את החצרנות, את הפחד
הנאשמים העיקריים בסיפור (נכון או לא) הם בתי הדין.
ש ידעתם??? שתקתם??
יתכן שאין המדובר בקטינות ואין כאן פלילים. אבל איפה אתם?
איך נאמין בכם?

שלח תגובה