הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 353 פעמים
קיבל תודה: 2173 פעמים

Re: הכנסת ה24 הקמת ממשלה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בתקוה חדשה מכחישים את הדיווח בערוץ 20.

עמי עשו
נתן תודה: 299 פעמים
קיבל תודה: 1095 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

מסתבר שההכחשה צודקת.

עמי עשו

הסערה הבאה? בנט ביקר בבית ספר קונסרבטיבי
יו"ר 'הבית היהודי' פרסם סרטון מביקור שערך בבית ספר קונסרבטיבי והרעיף עליו שבחים. גורם במפלגת ש"ס: "עכשיו אנחנו מבינים למה התכוון הרב עובדיה כשאמר בית של גוים"

חדשות סרוגים
01.12.15 20:15 י"ט בכסלו תשעו
הסערה הבאה? בנט ביקר בבית ספר קונסרבטיבי
)
במסגרת ביקור בארצות הברית אותו הוא עורך בימים אלה, ביקר יו"ר מפלגת 'הבית היהודי', שר החינוך נפתלי בנט, בבית ספר קונסרבטיבי‬ בניו יורק.

דבר הביקור נודע לאחר שבנט בעצמו העלה סרטון מהמפגש עם תלמידי בית הספר לחשבון הטוויטר שלו.

בסמוך לסרטון כתב בנט: "מפגש עם תלמידי בית הספר הקונסרבטיבי הנפלא "סולומון שכטר" בניו יורק. כמה אהבת הארץ, כמה אהבת יהדות".

על פי הדיווח באתר החרדי 'כיכר השבת', גורמים במפלגות החרדיות שטרם נרגעו מדברי השבח שהרעיף ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות בארצות הברית, זועמים על ביקורו של בנט בבית הספר הקונסרבטיבי.

גורם במפלגת ש"ס אמר ל'כיכר השבת' כי "מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל אמר עליהם 'בית של גויים', עכשיו אנחנו מבינים שוב למה הוא התכוון".

מלשכתו של השר בנט נמסר ל'סרוגים': ״השר בנט אחראי על הקשר עם התפוצות בעולם ויגיע לכל יהודי מכל זרם לקרבו ולחזקו. וכך ראוי וצריך שיעשו כולם״

כתבה מלפני 5שנים. כל מילה מיותרת.

עמי עשו

לח"כ בן גביר תקרא את הכתבה שהבאתי ותגיד אם אתה עדיין מתווכח

עמי עשו

אני פה כתב:
10 יוני 2021, 15:02
הצעת חוק של תמר זנדברג ממרצ: סל קליטה לחרדים שיצאו בשאלה
משה גפני : שוחד על השולחן בברית החדשה מה שתמר מציע לחברי ימינה שעזבו את הדת

קטונתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטונתי »

משה בצלאל כתב:
10 יוני 2021, 21:00
קטונתי כתב:
10 יוני 2021, 20:10
אני פה כתב:
10 יוני 2021, 19:25
אריה דרעי: גדעון סער הסכים לממשלת ימין, בנט סיכל זאת

אריה דרעי בראיון לארליך ברשת ב' כעת.

אני זה שהגיתי את רעיון הפשרה, שנה וחצי לסער שנתיים לביבי ושנה וחצי אחרונות לבנט.
סער ואלקין הסכימו, בנט סיכל זאת.

עוד הוסיף, כי בנט הוא זה שהבטיח בכל מהלך המו"מ, תנו לי שנה ראשונה בראשות הממשלה ואני אחראי להביא 2 חכי"ם מתקוה חדשה.
אריה דרעי גם היה ערב לגנץ על הרוטציה, למה שבנט יאמין לו עכשיו. הרי אם הייתה רוטציה היינו עדיין באמצע קדנציה.
ערבות בעל פה, או בכתב?
ולבנט איך הוא התחייב, בעל פה או בכתב? :roll:

עמי עשו

דפנה ליאל: ההסכמים הקואליציוניים צריכים להימסר לפני שבת, אבל בינתיים עוד לא נחתמו בגלל כיפופי ידיים של הרגע האחרון. מקווים לסיים עוד הלילה, אבל רוב הסיכויים שזה יימשך עד הרגע האחרון - מחר אחרי הצהריים.

עמי עשו

בעוד ב'ישראל ביתנו' יקבלו ביום ראשון הכרעה מי יעמוד בראשות ועדת הכספים חמד עמאר או עורר פורר, ביהדות התורה יחליטו מי יהיה חבר הועדה, ליצמן (שאמור לבחור תפקיד ראשון) או גפני. ההתלבטות של ליברמן: למנות את פורר כשר לצדו במשרד האוצר, או כיו"ר ועדת הכספים (רבינא).

עמי עשו

קי אדמקר: ‏מתוך ההסכם של יש עתיד עם מרצ: ברית הזוגיות, תחבורה ציבורית בשבת וביטול חוק המרכולים, ולתפארת מדינת ישראל ה-יהודית.

עמי עשו

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד ב-103: "בנט יהיה חסיד שוטה של השמאל. הוא יבחר תמיד בתפקיד ולא באידאולוגיה. הוא גילה שהוא אופורטוניסט, לא ישר ולא אמין... הוא גם רימה את הציבור בזמן המלחמה".

עמי עשו

‏בכירים במפלגת העבודה ובמרצ מתנגדים לרפורמת סער לפיצול תפקיד היועמ"ש. "בלי לתאם איתנו את הפרטים זה לא יעבור". מנגד בתקווה חדשה אומרים רפורמת פיצול תפקיד היועמ"ש תעלה לממשלה ותאושר. (זאב קם).

עמי עשו

הפרשן הכלכלי הבכיר נחמיה שטרסלר ל103: "בהסכמים הקאוליציונים יש מכל טוב - 2 בתי חולים, עזרה לחקלאים, מיליארדים למגזר הערבי ועוד שלל הטבות וסיוע. צריך לדעת שכל ההסכמים האלה כתובים על הקרח, זה לא רציני ולא יבוצע. התוכניות הגדולות של החלוקה יחכו למשיח".

עמי עשו

הליכוד בהודעה חריגה באנגלית: "הונאת הבחירות עליה דיבר נתניהו לא דומה לזו עליה דיבר טראמפ. הליך הספירה היה תקין, אלא שבנט רימה את בוחריו. הליך העברת השלטון מנתניהו לבנט ייעשה בצורה שלווה ושקטה, כפי שהתקיים תמיד"

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר השיכון היוצא יעקב ליצמן הסביר הערב (חמישי) את מה שהוא רואה כסכנה רוחנית הגלומה בממשלה החדשה.

"לא מדובר על תפקידים ותקציבים, יש פה גזירות על בסיסי היהדות", אמר ליצמן בראיון לרדיו 'קול חי'.

"מצחיק שדורשים מאיתנו לסמוך על לפיד לנהל את המדינה. מי הציל אותנו בקורונה? נתניהו, מי צחק ממנו? לפיד".

בדבריו, לא הביע חרטה על האמירות החריפות שהשמיע בישיבת הסיעה. בין היתר כינה את נפתלי בנט רפורמי.

"תקפנו בגלל מה שיקרה פה. עכשיו תוקפים אותנו על זה, אני מזועזע. סה"כ הביטויים היו עדינים. צריך להחרים את החרדים שמתחנפים ללפיד, הם לא מבינים את הבעיה שבדבר", הוסיף.

לדברי ליצמן "הסמכנו את נתניהו לנהל את המו"מ, מה שטוב לו – טוב לנו, לכן לא התערבתי. יש לי טענות על סמוטריץ', אבל זה לא רלוונטי. עכשיו אנחנו צריכים לסמוך על ערבי שיציל את ערכי היהדות. אני מקנא בעבאס, איך לא קיבלנו כמוהו כל השנים".

"אני מרגיע את הציבור בדבר אחד.. מהיכרותי עם ליברמן הוא לא מחזיק זמן רב בתפקיד. איפה אלו שהזדעזעו על האמירות שלו כשליברמן קרא "לזרוק החרדים על מריצה"?

"אנחנו נילחם עד הסוף בהסכמים, שעדיין לא ראינו. הם מפחדים להוציא את זה החוצה, הכול עדיין שמועות. ביום ראשון נראה מה נעשה, על פי ההוראות של גדולי התורה".

ליצמן התייחס לשיתוף הפעולה עם בנט בשנים האחרונות. "אחרי שהוא כרת ברית עם לפיד, החרמנו אותו. אני שברתי את החרם, כי הבטיח לי שהוא הבין את הטעות שלו. לכן תקפתי אותו בחריפות, נפגעתי ממנו, הוא שיקר לי באופן אישי. אני לא מצפה שיקשיב ל'מועצת', אבל שיקשיב לרבנים ולמצביעים שלו".

קטונתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטונתי »

אני פה כתב:
11 יוני 2021, 00:02
שר השיכון היוצא יעקב ליצמן הסביר הערב (חמישי) את מה שהוא רואה כסכנה רוחנית הגלומה בממשלה החדשה.

"לא מדובר על תפקידים ותקציבים, יש פה גזירות על בסיסי היהדות", אמר ליצמן בראיון לרדיו 'קול חי'.

"מצחיק שדורשים מאיתנו לסמוך על לפיד לנהל את המדינה. מי הציל אותנו בקורונה? נתניהו, מי צחק ממנו? לפיד".

בדבריו, לא הביע חרטה על האמירות החריפות שהשמיע בישיבת הסיעה. בין היתר כינה את נפתלי בנט רפורמי.

"תקפנו בגלל מה שיקרה פה. עכשיו תוקפים אותנו על זה, אני מזועזע. סה"כ הביטויים היו עדינים. צריך להחרים את החרדים שמתחנפים ללפיד, הם לא מבינים את הבעיה שבדבר", הוסיף.

לדברי ליצמן "הסמכנו את נתניהו לנהל את המו"מ, מה שטוב לו – טוב לנו, לכן לא התערבתי. יש לי טענות על סמוטריץ', אבל זה לא רלוונטי. עכשיו אנחנו צריכים לסמוך על ערבי שיציל את ערכי היהדות. אני מקנא בעבאס, איך לא קיבלנו כמוהו כל השנים".

"אני מרגיע את הציבור בדבר אחד.. מהיכרותי עם ליברמן הוא לא מחזיק זמן רב בתפקיד. איפה אלו שהזדעזעו על האמירות שלו כשליברמן קרא "לזרוק החרדים על מריצה"?

"אנחנו נילחם עד הסוף בהסכמים, שעדיין לא ראינו. הם מפחדים להוציא את זה החוצה, הכול עדיין שמועות. ביום ראשון נראה מה נעשה, על פי ההוראות של גדולי התורה".

ליצמן התייחס לשיתוף הפעולה עם בנט בשנים האחרונות. "אחרי שהוא כרת ברית עם לפיד, החרמנו אותו. אני שברתי את החרם, כי הבטיח לי שהוא הבין את הטעות שלו. לכן תקפתי אותו בחריפות, נפגעתי ממנו, הוא שיקר לי באופן אישי. אני לא מצפה שיקשיב ל'מועצת', אבל שיקשיב לרבנים ולמצביעים שלו".
1. "הסמכנו את נתניהו במו"מ מה שטוב לו טוב לנו" לו טוב להיצמד לכיסא ולנו טוב תקציבים לתלמודי תורה ומדינה יהודית. לא יאומן שח"כ חרדי מדבר ככה. פשוט אין כבר שום ערך מלבד נתניהו.
2. הוא לא שבר אף פעם את החרם על לפיד, כעת שפתאום הוא קולט שהוא דפק רק את עצמו הוא לומד מנתניהו לשכתב היסטוריה.

zeevi
נתן תודה: 692 פעמים
קיבל תודה: 376 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

הבנתי שהוא מדבר על חרם על בנט

whynot
נתן תודה: 1578 פעמים
קיבל תודה: 303 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

העסקן הרב שמעון שישא מ’העדה החרדית’ שמנהל את ארגון ‘מרכז עזרה וייעוץ’ לעזרה לאברכים ובני ישיבות שהסתבכו עם הצבא, נכנס היום (חמישי) למעונו של האדמו”ר מהר”א מסאטמאר השוהה בימים אלו בישוב מירון, הדברים ששמע היו מפתיעים.

במהלך ביקורו סיפר הרב שישא לרבי מסאטמאר על כך שממשלת בנט ולפיד צפויה לחוקק חוק גיוס חדש כפי שהצבא הציע ויש התנגדות מצד הח”כים החרדים לכך.

האדמו”ר לא הסתפק בכותרות וביקש להבין את סעיפי החוק, ואז התבטא “ההחלטה להוריד את גיל הפטור לגיל 21 היא החלטה מאוד מאוד טובה, ותביא למצב שאי”ה אברכים בני 25 עם ילדים קטנים לא יסתבכו עם הצבא, החלטה מבורכת”.

הרבי שאל את הרב שישא מדוע הם (בנט ולפיד) מעוניינים בהטבה הזו.. והרב שישא הסביר שמטרתם שייצאו כמה שיותר לשוק העבודה בגיל צעיר; האדמו”ר הביע סיפוק מהשינוי הצפוי ואמר לעסקן “עכשיו יהיה לך פחות עבודה” באומרו כי פחות אברכים יסתבכו.

https://hm-news.co.il/169995/

נ. ב. זה מסתדר עם מה שהבאתי לפני כמה ימים שהאדמו"ר בעל הויואל משה מסאטמאר זצ"ל לא סבר מהחידוש הליטאי שאברכים צריכים לשבת בכולל כל ימיהם, אלא צריך להמשיך כהמסורת בכל הדורות.

משה 10
נתן תודה: 175 פעמים
קיבל תודה: 242 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

-בלפור.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שומר החומות
נתן תודה: 295 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שומר החומות »

משה 10 כתב:
11 יוני 2021, 01:28
-בלפור.jpg
גדול...

תיאורטית: אם בנט ירצה הוא יוכל לתבוע את אותו אחד שפרסם את הפוסט הזה? או שזה לא נכלל בדיבה והמסתעף?

יהיה טוב
נתן תודה: 65 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

whynot כתב:
11 יוני 2021, 01:18
העסקן הרב שמעון שישא מ’העדה החרדית’ שמנהל את ארגון ‘מרכז עזרה וייעוץ’ לעזרה לאברכים ובני ישיבות שהסתבכו עם הצבא, נכנס היום (חמישי) למעונו של האדמו”ר מהר”א מסאטמאר השוהה בימים אלו בישוב מירון, הדברים ששמע היו מפתיעים.

במהלך ביקורו סיפר הרב שישא לרבי מסאטמאר על כך שממשלת בנט ולפיד צפויה לחוקק חוק גיוס חדש כפי שהצבא הציע ויש התנגדות מצד הח”כים החרדים לכך.

האדמו”ר לא הסתפק בכותרות וביקש להבין את סעיפי החוק, ואז התבטא “ההחלטה להוריד את גיל הפטור לגיל 21 היא החלטה מאוד מאוד טובה, ותביא למצב שאי”ה אברכים בני 25 עם ילדים קטנים לא יסתבכו עם הצבא, החלטה מבורכת”.

הרבי שאל את הרב שישא מדוע הם (בנט ולפיד) מעוניינים בהטבה הזו.. והרב שישא הסביר שמטרתם שייצאו כמה שיותר לשוק העבודה בגיל צעיר; האדמו”ר הביע סיפוק מהשינוי הצפוי ואמר לעסקן “עכשיו יהיה לך פחות עבודה” באומרו כי פחות אברכים יסתבכו.

נ. ב. זה מסתדר עם מה שהבאתי לפני כמה ימים שהאדמו"ר בעל הויואל משה מסאטמאר זצ"ל לא סבר מהחידוש הליטאי שאברכים צריכים לשבת בכולל כל ימיהם, אלא צריך להמשיך כהמסורת בכל הדורות.

יש שני נקודות בגישה שלגדולי התורה הליטאים, החזו"א וכו'.‏
א. להגדיל את התורה בחיים שלנו ובעולם בכלליותו.‏
ב. להבדל מחיים 'הכלליים'\הגוים\החילונים.‏

לגבי הרה"ק מסאטמר, לגבי סעיף א' אתה צודק. אך לגבי סעיף ב' הוא היה מאוד חזק.‏
רובם ככולם של חסידי סאטמר העובדים - כולל הגבירים שבהם, שמי שיודע שבלע"ר התברכו שם עם הרבה כאלו, לא למדו ‏ליבה.‏
הם עובדים כשכירים ובמסחר. ‏

בגדול זה כמו הרבה חסידים כאן בארץ (עד השנים האחרונות שהתחילו ללמוד כל מיני 'לימודי ליבה\אקדמיה' וכו').‏
אנשים עובדים. חלק ניכר אף במגע עם חילונים לצורך מסחר, (לדוגמה בעל חנות בקשר עם בעלי החברות\רואה ‏חשבון\מיסים וכו'). אך אין חבירות וידידות. ‏
מה שאין כן היום, שרוב העבודות דורשות לימודים, וזה א. על חשבון הלימוד המסורתי, שגם בסאטמר לא עשו. ב. חלק ענק ‏מלימודי המל"ג גובל במינות ממש. ג. זה גורם לידידות וקירוב הדעת לחילונים.‏
קשה לי כרגע להסביר זאת. אך זו עובדה. תסתכלו מביבכם, על חבירכם\שניכם\קרובי משפחתכם, שלמדו מקצועות שונים ‏ממה שהמדינה דוחפת בשנים האחרונות, ותבדקו אם ההסתכלות, ההשקפה שלהם, היראת שמים, התפילות, קיום ושמחת ‏המצוות, התבטלות לגדולי ישראל, מסירות נפש לדבר שבקדושה, רצון שילדיהם יגדלו לתלמידי חכמים גדולים וצדיקים, ‏נשארו כמו אלו שסביבם?‏
זה לא משהו שתמיד ניכר מיד. אך אם מתבוננים, מיד רואים את ההבדלים.‏

נ.ב. יתכן שיש יוצאי מן הכלל, שהיות וקשורים חזק לאיזה רב או משפיע, אזי נשארים חזקים. ‏
אך באופן כללי, זה 'התמונה' ה"י.‏

נ.ב. משום מה, במשך עשר דקות התגובה שלי לא נקלטה במערכת. ולכן כתבתי פעם שניה.‏

whynot
נתן תודה: 1578 פעמים
קיבל תודה: 303 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

כנראה שזה הסינון שלך, אני רואה אותו תגובה שלך כמה פעמים, הן באשכול הזה והן באשכולות הסמוכים.

יהיה טוב

גם עכשיו חלק לא נקלט
אנסה עוד פעם

בגדול זה כמו הרבה חסידים כאן בארץ (עד השנים האחרונות שהתחילו ללמוד כל מיני 'לימודי ליבה\אקדמיה' וכו').‏
אנשים עובדים. חלק ניכר אף במגע עם חילונים לצורך מסחר, (לדוגמה בעל חנות בקשר עם בעלי החברות\רואה ‏חשבון\מיסים וכו'). אך אין חבירות וידידות. ‏
מה שאין כן היום, שרוב העבודות דורשות לימודים, וזה א. על חשבון הלימוד המסורתי, שגם בסאטמר לא עשו. ב. חלק ענק ‏מלימודי המל"ג גובל במינות ממש. ג. זה גורם לידידות וקירוב הדעת לחילונים.‏
קשה לי כרגע להסביר זאת. אך זו עובדה. תסתכלו מסביבכם, על חבירכם\שניכם\קרובי משפחתכם, שלמדו מקצועות שונים ‏ממה שהמדינה דוחפת בשנים האחרונות, ותבדקו אם ההסתכלות, ההשקפה שלהם, היראת שמים, התפילות, קיום ושמחת ‏המצוות, התבטלות לגדולי ישראל, מסירות נפש לדבר שבקדושה, רצון שילדיהם יגדלו לתלמידי חכמים גדולים וצדיקים, ‏נשארו כמו אלו שסביבם?‏

יהיה טוב

whynot כתב:
11 יוני 2021, 01:18

יש שני נקודות בגישה של גדולי התורה הליטאים, החזו"א וכו'.‏
א. להגדיל את התורה בחיים שלנו ובעולם בכלליותו.‏
ב. להבדל מחיים 'הכלליים'\הגוים\החילונים.‏

לגבי הרה"ק מסאטמר, לגבי סעיף א' אתה צודק. אך לגבי סעיף ב' הוא היה מאוד חזק.‏
רובם ככולם של חסידי סאטמר העובדים - כולל הגבירים שבהם, שמי שיודע שבלע"ר התברכו שם עם הרבה כאלו, לא למדו ‏ליבה.‏
הם עובדים כשכירים ובמסחר. ‏

בגדול זה כמו הרבה חסידים כאן בארץ (עד השנים האחרונות שהתחילו ללמוד כל מ-ינ-י 'לימודי ליבה\אקדמיה' וכו').‏
מה שאין כן היום, שרוב העבודות דורשות לימודים, וזה א. על חשבון הלימוד המסורתי, שגם בסאטמר לא עשו. ב. חלק ענק ‏מלימודי המל"ג גובל במ-ינות ממש. ג. זה גורם לידידות וקירוב הדעת לחילונים.‏
קשה לי כרגע להסביר זאת. אך זו עובדה. תסתכלו מסביבכם, על חבירכם\שניכם\קרובי משפחתכם, שלמדו מקצועות שונים ‏ממה שהמדינה דוחפת בשנים האחרונות, ותבדקו אם ההסתכלות, ההשקפה שלהם, היראת שמים, התפילות, קיום ושמחת ‏המצוות, התבטלות לגדולי ישראל, מסירות נפש לדבר שבקדושה, רצון שילדיהם יגדלו לתלמידי חכמים גדולים וצדיקים, ‏נשארו כמו אלו שסביבם?‏

נ.ב. יתכן שיש יוצאי מן הכלל, שהיות וקשורים חזק לאיזה רב או משפיע, אזי נשארים חזקים. ‏
אך באופן כללי, זה 'התמונה' ה"י.‏

מים רבים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים »

אמנם יש שחוששים מהיציאה לעבודה והחיכוך עם העולם
אבל מה שבטוח שזו לא סיבה לא להיות בעד כך שאברכים יהיו חייבי גיוס עד גיל מבוגר והכל כדי שלא יוכלו לצאת לעבוד
ואם אתה חושב אחרת אז רק תחדד את העניין שאתה בעד חובת גיוס לבני הישיבות כדי שלא יוכלו לצאת לעבוד - לי זה נראה מופרך
אגב מה שהחכי"ם החרדים היו נגד זה בעבר זה משום שעל ידי כך לא יעמדו במכסות ולא משום הטעמים שנכתבו כאן וד"ל

יהיה טוב

אינני נכנס לנושא הזה כלל.
מה שרציתי לומר, שאי אפשר להביא ראיה משיטת סאטמר, כי בסאטמר הולכים לעבוד, אך לא לומדים ליבה ואקדמיה וכו'.
שזה הרבה יותר בעייתי.

חבקוק
נתן תודה: 68 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

קטונתי כתב:
11 יוני 2021, 00:23
אני פה כתב:
11 יוני 2021, 00:02

1. "הסמכנו את נתניהו במו"מ מה שטוב לו טוב לנו" לו טוב להיצמד לכיסא ולנו טוב תקציבים לתלמודי תורה ומדינה יהודית. לא יאומן שח"כ חרדי מדבר ככה. פשוט אין כבר שום ערך מלבד נתניהו.
2. הוא לא שבר אף פעם את החרם על לפיד, כעת שפתאום הוא קולט שהוא דפק רק את עצמו הוא לומד מנתניהו לשכתב היסטוריה.
לגבי 1 אתה צודק.
לגבי 2 הוא התכוון שהוא החרים את בנט ואח"כ שבר את החרם.

יהיה טוב

מפחיד
שימו לב באיזה זמן זה נאמר.

אני הקטן מאחל שיהיה 'יתמו חטאים ולא חוטאים' כפשוטו.

אך ראו מה שקיבלתי.
(ניסיתי לראות את הספר בפנים, ולא מצאתי).

‎"‎שמעתי מפה קדוש כ"ק אאמו"ר הרה"ק רבי שלמה מבאבוב זלה"ה בעת אשר הרשע המפורסם באראן הירש שר"י‎
התחיל לייסד שקאלעס ללמד את ילדי ישראל לימודים זרים וחכמות חיצוניות ר"ל‎,
ונתפרסם אז מכתבו שמגמתו לעקור ג' דברים מעיקרי היהדות, דהיינו : שבת, איסור חיתון, ומאכלות אסורות‎.
וכ"ק אאמו"ר זצ"ל היה לוחם כנגדו בכל עוז ובכל הזדמנות, כמו אצל הסעודות או בהתוועדות, סיבב לדבר בעניין זה‎.
והיה מקלל אותו קללות נמרצות‎.
פעם אחת בשעת סעודת ראש חודש, השמיע קול דברו ואמר‎:
זכות התורה הקדושה וזכות ילדי ישראל העוסקים בתורה יגן עלינו שימות במיתה משונה‎!
וביאר אז בשם צדיק אחד, כוונת הפסוק "אם כמות כל האדם ימותון אלה ופקודת כל האדם יפקד עליהם לא ד' שלחני‎ ".
דקשה, למה אמר אם כמות כל האדם ימותו, הול"ל בזאת תדעון כי ד' שלחני אם בריאה יברא ד' ופצתה וגו' ואם לא יברא לא ‏ד' שלחני‎.
ואמר שראה בספר ישן קדמון , דאם הרשע מת על מיטתו כדרך כל הארץ, אז עדיין לא אבדה רשעתו מן הארץ, ויבואו ‏אחרים ויחזיקו ברישעו. לא כן אם הרשע מת במיתה משונה, אזי במותו יקח הכל וירד אחריו רשעתו, ולא יישאר לה שם ‏ושארית בארץ‎.
וזו כוונת הפסוק אם כמות כל האדם ימותו אלה, אז יבואו אחרים במקומם, ושוב יאמרו שלא ד' שלחני, כי תישאר עדיין ‏הרשעות. לא כן אם בריאה יברא ד' וימות במיתה משונה שלא הייתה כמותה בארץ, אז וידעתם כי נאצו האנשים האלה את ‏ד', רק אלה, ולא יעמדו אחרים במקומם, כי יחד אתם תמות רשעתם ולא תהא לה שארית ואז הכל ידעו נאמנה כי מנאצי ‏השם הם ע"כ‎ .
ואמר שיש להעמיס עניין זה בדברי אדוננו המלך דוד ע"ה שאמר 'יתמו חטאים מן הארץ ורשעים עוד אינם', תהלים קד לה, ‏שייתמו חטאים מן הארץ באופן כזה, שלא יהיה רשעים אחרים מחזיקים ברשעתם. היינו שימותו במיתה משונה שתאבד ‏רשעותם עמם עכדה"ק‎.
כאמור היה זה ביום ראש חודש, וכעבור איזה ימים באה השמועה כי הרשע הנ"ל שתה כוס של סם המוות ומת במיתה ‏משונה ויהי לנס‎.

קדושת ציון פרשת קורח‎.‎

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרשן כאן חדשות ישראל רוזנר כותב בטורו השבועי כי הממשלה הנכנסת בשבוע הבא היא ממשלת טירונים, כלשונו.

"נפתלי בנט בן 50. צעיר כמו ילד, תוסס כמו ילד, רענן כמו ילד, פה ושם גם מתנהג כמו ילד. הוא לוקח בחשבון שיעמוד למבחן מהיר ואכזרי. שותפיו יבחנו אותו, יריביו הפוליטיים יבחנו אותו, גם ידידים ואויבים במדינות אחרות יבחנו אותו.

אולמרט, שנכנס לתפקידו כאשר שרון התמוטט בפעם השנייה, בקושי הספיק לחמם את הכיסא וכבר פינה באגרסיביות את המאחז בעמונה, בקושי הספיק להיבחר וכבר יצא למלחמה בלבנון. מצד שני, כל מי שעבד בממשל הישראלי באותם ימים זוכר לטובה את הניהול המסודר של ענייני המדינה תחתיו. הוא הקיף את עצמו באנשי ביצוע מעולים, והקפיד על ארגון ומשמעת", כתב רוזנר.

ביום ראשון, הוא כותב, יחלו גם בנט ולפיד לאייש את ממשלתם. "הם יצטרכו לזנוח נאמנויות ישנות, ולעלות קומה. אם ירצו להצליח בתפקיד, לא יוכלו להסתפק בעסקנים מפלגתיים ובחנפנים. חוסר הניסיון היחסי של שניהם, המבנה הפוליטי המסובך שהרכיבו, הפערים האידיאולוגיים בין כלל מרכיבי הממשלה, כל אלה מחייבים הצבת פקידים ממושמעים, מנוסים ויציבים לצדם.

אמנם, יש בממשלתם כמה איים של ניסיון ויציבות. בני גנץ ינהל את משרד הביטחון, בדרכו המעט אנמית אך מאוד סולידית. אביגדור ליברמן הוא המנוסה והערמומי שבכל השרים. שליטתו באוצר תהיה נכס לבנט ולפיד, אבל גם נטל עליהם. לכולם יהיה ברור מי מנהל את הביטחון. לכולם יהיה ברור מי מנהל את הכלכלה. אבל מה נשאר לראשי הממשלה?".

סמל אישי של משתמש
אני פה

חברי בית דין רבני חב"ד התכנסו לדיון מיוחד בו הוציאו פסק הלכה חתום כי ממשלה שלא תשמור על שלושת השלמויות: שלמות התורה, שלמות העם ושלמות הארץ, "תיפול במהרה".

פסק הדין, בהתאם להנחיית הרבי מליובאוויטש כי במקרים אקטואליים מסויימים יש להתכנס ולפסוק הלכה למעשה. כעת, לאור הסכנה המסתמנת מהממשלה שייתכן ותקום ביום ראשון הקרוב, פסקו כי אם הם לא ישמרו על שלושת השלמויות – היא תיפול במהרה.

את פסק הדין הקריאו על ציונו של הרבי מליובאוויטש, שביום ראשון הקרוב, ג' תמוז, יציינו את יום ההילולה שלו ברחבי העולם החסידי.

לפי ההסכמים הקואליציוניים עליהם חתמו ראשי המפלגות המרכיבות את ממשלת השמאל בראשות בנט ולפיד, הם עומדים לפגוע בצורה חמורה ביותר בקודשי ישראל, לפגוע בקדושת מוסד הנישואין, לצד חילולי שבת, הפקרת ביטחון העם היהודי בארה"ק ופגיעה בשלמות התורה על ידי הכרחת ילדי ישראל בלימודי חול.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט ושקד הגיעו להסכמה עם השותפים לממשלה: תקציב התחבורה והתשתיות ביהודה ושומרון לא ייפגע

שלח תגובה