צעקת בעלי התשובה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: צעקת בעלי התשובה

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 10 יולי 2019, 23:20

מתוך ספרו של רביה"ק ספר המידות

הַמְלַגְלֵג עַל דִּבְרֵי חֲכָמִים, הוּא נֶעֱנָשׁ מִיתָה.
מִי שֶׁאוֹהֵב אֶת הַצַּדִּיק, צָרִיךְ לִשְׁמֹר אֶת הַצַּדִּיק, שֶׁלֹּא יֵצֵא עָלָיו שֵׁם רָע.
מִי שֶׁאֵינוֹ מַאֲמִין בְּדִבְרֵי הַצַּדִּיקִים, רָאוּי לְעֹנֶשׁ, כָּל שֶׁכֵּן מְלַגְלֵג.
מִי שֶׁהוּא זַיְפָן, לְסוֹף שֶׁיִּתְחַבֵּר עִם הַמִּתְנַגְּדִים שֶׁחוֹלְקִים עַל הַצַּדִּיק.
מִי שֶׁחוֹלֵק עַל הַצַּדִּיק בְּפָנָיו בַּיָּדוּעַ שֶׁאֵין בּוֹ יִרְאַת שָׁמַיִם.
מִי שֶׁעוֹשֶׂה מְרִיבָה עִם הַצַּדִּיקִים, בְּיָדוּעַ שֶׁמַּחְשְׁבוֹתָיו רָעִים
הַנּוֹאֲפִים לָרב הֵם בַּעֲלֵי מְרִיבָה לַצַּדִּיקִים.
כְּשֶׁמִּתְנַגְּדִים חוֹלְקִים עַל חֲסִידִים וְרוֹצִים לְבַטֵּל אוֹתָם מִמְּלֶאכֶת שָׁמַיִם, עַל יְדֵי זֶה נוֹפְלִים וְנִבְזִים בְּעֵינֵי עַצְמָן.
עַל יְדֵי מַחֲלקֶת שֶׁחוֹלְקִין עַל הַצַּדִּיק, נִתְעוֹרְרִים מִלְחָמוֹת.
בְּכָל בַּעֲלֵי מַחֲלקֶת נִתְגַּלְגְּלִים שָׁם נִיצוֹצִין מִנִּשְמַת דָּתָן וַאֲבִירָם.
הַמַּחֲזִיק בַּמַּחֲלקֶת, עוֹבֵר בְּלָאו וְרָאוּי לְהִצְטָרֵעַ.
עַל יְדֵי שֶׁדּוֹבְרִים עַל הַצַּדִּיק, עַל יְדֵי זֶה נִתְגַּבֵּר הַפִּילוֹסוֹפְיָא בָּעוֹלָם וְכֵן לְהֵפֶךְ.
כְּשֶׁהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא רוֹאֶה אֵיזֶה צַדִּיק, שֶׁיֵּשׁ כּחַ בְּיָדוֹ לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם לַעֲבוֹדָתוֹ, אֲזַי מַעֲמִיד עָלָיו שוֹנְאִים, כְּדֵי שֶׁיּוּכַל לְקָרֵב בְּנֵי אָדָם, כִּי הַצַּדִּיק שֶׁאֵין לוֹ שוֹנְאִים, אֵין יָכוֹל לְקָרֵב, כְּמוֹ בְּעֵת בִּיאַת הַמָּשִׁיחַ יֵשְׁבוּ בְּשַׁלְוָה, וְאָז אֵין מְקַבְּלִים גֵּרִים.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 10 יולי 2019, 23:31

"שמעתי בשמו, שאמר לענין המחלוקת שהיו חולקים עליו. כי אמרו רבותינו, זכרונם לברכה (ברכות ו:): "כרום זלת לבני אדם"- 'אלו דברים העומדים ברומו של עולם,ובני-אדם מזלזלין בהם, ומאי ניהו, תפלה'. על-כן מחמת שכל עסקו תפלה. כי בענין תפלה היה מרבה לדבר עם אנשיו, והזהירם מאד להרבות בתפלה והתבודדות ושיחה בינו לבין קונו, כמבאר בספריו הקדושים ויותר מזה הרבה לדבר עמנו וחזק אותנו בהתחזקות בלי שעור, להרבות בתפלה והתבודדות. על-כן בני-אדם מזלזלין בו ומבזין אותו וחולקין עליו, כי כל עסקו הוא תפלה, שהם דברים העומדים ברומו של עולם, ובני-אדם מזלזלין בהם. והבן".

(ליקוטי תנינא, סימן צג)

ועיין עוד בחיי מוהר"ן סימנים שצ"ב עד ת"ב טעמים למחלוקת שעליו.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

עקיב'לה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 10 יולי 2019, 23:40

חבל על מה שקרה כאן. אימהלה ה' ירחם איך דיון ענייני הפך להיות חדר אוכל של ישיבה טיפולית עם פגיעות וקללות. מסופקני מה גיל האנשים כאן. אני שאלתי שאלות והערתי כמה דברים שצרמו לי בדבריהם השוצפים והקוצפים של אלו שהשתמע מהם בסערת הויכוח שהרביים של דורינו אין בהם ממש וזה מה שרציתי לחדד. כיוון שזה הפך להיות שיח מתלהם ואמציונלי, אני פורש מכאן מיידית ואני רק רוצה להבהיר את דבריי כי מעולם לא עלה על דעתי לומר ואפילו להרהר כלום על צדיקי הדור שלנו וק"ו לא על צדיקים קדושים מדורות עברו, ויהי רצון שכל אחד ימצא את מקומו לטב לחיין ולשלם וזכות כל הצדיקים יגן עלינו. צדיקים וחכמים אנא היזהרו בדבריכם.

נרשמתי...!
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 10 יולי 2019, 23:45

אף אחד לא חושב שזלזלת.
ואף אחד לא זלזל חוץ מאחד כאן. ואחד נוסף שבהתפרנאד (מלשון פרנואיד) ושבטוח שכולם מזלזלים בצדיקים.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 10 יולי 2019, 23:45

עקיב'לה כתב:
10 יולי 2019, 23:40
חבל על מה שקרה כאן. אימהלה ה' ירחם איך דיון ענייני הפך להיות חדר אוכל של ישיבה טיפולית עם פגיעות וקללות. מסופקני מה גיל האנשים כאן. אני שאלתי שאלות והערתי כמה דברים שצרמו לי בדבריהם השוצפים והקוצפים של אלו שהשתמע מהם בסערת הויכוח שהרביים של דורינו אין בהם ממש וזה מה שרציתי לחדד. כיוון שזה הפך להיות שיח מתלהם ואמציונלי, אני פורש מכאן מיידית ואני רק רוצה להבהיר את דבריי כי מעולם לא עלה על דעתי לומר ואפילו להרהר כלום על צדיקי הדור שלנו וק"ו לא על צדיקים קדושים מדורות עברו, ויהי רצון שכל אחד ימצא את מקומו לטב לחיין ולשלם וזכות כל הצדיקים יגן עלינו. צדיקים וחכמים אנא היזהרו בדבריכם.
לייק מצטרף!

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 10 יולי 2019, 23:47

עקיב'לה כתב:
ועכשיו עוד אני אשם בזה...

היה דיון עניני, אבל פתאום התפרץ פה מישהו, ושפך את כל הזוהמה שלו.

עכשיו מה אתם רוצה שנעשה - שנענה לו לעניין? וכי אפשר לדבר עם אחד כזה? ועוד שזה דברים שכבר ענינו עליהם קודם אינספור פעמים?
או מה שנשתוק? שלא נמחה על כבוד רבינו הקדוש?

ומה הקשר "קללות". זה לא קללות. זה עובדות. ומותר וראוי לומר אותן.
וכי אינך מאמין בדברי חז"ל על המלעיג על דברי חכמים?

תפסיקו אתם בעצמכם לכתוב דברי בלע על קדושי עליון, במקום להוכיח את מי שכואב לו והוא מוחה על זה!!

אולי במקום להוכיח את מי שאכפת לו על כבוד הצדיקים, תמחה במי שמבזה אותם???

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 10 יולי 2019, 23:56

נרשמתי...! כתב:
10 יולי 2019, 23:45
אף אחד לא זלזל
שקרן.
נרשמתי...! כתב:
10 יולי 2019, 22:56
ועדיף שתהיה מחלל שבת, ברבר, רשע אבל נוסע לאומן בראש השנה מאשר תלמיד חכם ליטאי או רבה חסידי,
ולא צריך להבין הרבה כדי לדעת שזה שטיות.
כל ילד קטן עם ראש ישר יבין את הלעז שבעניין...
ומה זה?
נרשמתי...! כתב:
10 יולי 2019, 22:34
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.
אז כולם טועים חוץ מהברסלברס. חחחחחחחחח. וכו' וכו' עפ"ל
שלח ידיו בשלומיו חלל בריתו.
נערך לאחרונה על ידי מתלמידיו של אהרון ב 10 יולי 2019, 23:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 10 יולי 2019, 23:57

אני כבר פרשתי מהדיון, אבל כנראה לא הבנת את דבריי אז אסביר יותר ברור, אני מוחה נגד כל השיח הזה שהתפתח כאן, זה בכלל לא נעים לעיניים. מי אנחנו בכלל לדבר מצדיקים קדושי עליון.
ליל מנוחה ושמחה. תבדקו אחורה אם פעם דיברתי משהו שמשתמע ממנו דברי זלזול בקדושי עליון, אבל מכיוון שיש כאן קבוצה שלימה שאני חלק ממנה ומתוך הפורום הזה יצאו דברים כאלו אני חייב להתנער ולהבהיר מה שאמרתי ואני את נפשי הצלתי.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 11 יולי 2019, 00:01

עקיב'לה כתב:
10 יולי 2019, 23:57
אני כבר פרשתי מהדיון, אבל כנראה לא הבנת את דבריי אז אסביר יותר ברור, אני מוחה נגד כל השיח הזה שהתפתח כאן, זה בכלל לא נעים לעיניים. מי אנחנו בכלל לדבר מצדיקים קדושי עליון.
ליל מנוחה ושמחה. תבדקו אחורה אם פעם דיברתי משהו שמשתמע ממנו דברי זלזול בקדושי עליון, אבל מכיוון שיש כאן קבוצה שלימה שאני חלק ממנה ומתוך הפורום הזה יצאו דברים כאלו אני חייב להתנער ולהבהיר מה שאמרתי ואני את נפשי הצלתי.
אז למה אתה מפנה את זה כלפי?
תגיד את זה לאלה ששופכים רפש וזוהמא על הצדיקים ותלמידיהם!

מעניין אם זה היה על הרבי שלך והחסידות שלך גם היית ככה שותק.

(ובאמת אתה דיברת בכבוד, אמנם כתבת דברים שלא תמיד הסכמתי איתם. אבל יש פה אנשים שחושבים שאין דין ואין דיין.)

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 11 יולי 2019, 00:02

לא הפניתי שום דבר נגדך. תמיד נישאר ידידים. ביי

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 11 יולי 2019, 00:12

עקיב'לה כתב:
שהשתמע מהם בסערת הויכוח שהרביים של דורינו אין בהם ממש
חפשו טוב אחורה בדברי ותראו שמעולם לא אמרתי כזה דבר, לא רמזתי, ואף אמרתי כמה וכמה פעמים את ההיפך.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 07:49

מתלמידיו של אהרון כתב:
11 יולי 2019, 00:12
עקיב'לה כתב:
שהשתמע מהם בסערת הויכוח שהרביים של דורינו אין בהם ממש
חפשו טוב אחורה בדברי ותראו שמעולם לא אמרתי כזה דבר, לא רמזתי, ואף אמרתי כמה וכמה פעמים את ההיפך.
כמו כן אני הקטן, אדרבה הזכרתי כמה צדיקים שזכיתי להכיר.
רק אמרתי שמצוות אמונת חכמים הוא לא שצריך להאמין שפלוני חכם וצדיק, (אני יודע שיש כאלו שמנסים לומר כך. אך בכל הש"ס ראשונים ובעלי מוסר לא מצינו דבר כזה.
אלא שהכוונה של מצוות אמונת חכמים, הוא א. לפי הפשט - אפילו אומר לך על ימין שהוא שמאל וכו'. ב. להאמין שכל דברים ותנועותיו של החכם הם רזין עילאין.
איך יודעים אם הוא חכם? או לפי מעשיו, או לפי עדות של צדיקים אחרים עליו.

היה שלום לכולם, ושנעשה את רצון הבורא באמת ובשלימות.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 14:08

יהיה טוב כתב:
10 יולי 2019, 18:41
לעקיבלה

א. בספר מסוים זה כתוב, והיום כולם יודעים לצטט ממנו. נוח להם להעלים עין מהציטוטים הללו: http://israel613.com/HA-ZOHAR/ZOHAR_ERE ... HRON_1.htm
ב. א"כ יש להם כוח לפי הקהל. ידוע הלצתו של הב"י מגור: הם - החסידים רוצים רבה כמו פעם, אך להיות חסידים של היום. ודוק.
ג. בלי להזכיר שמות, אך תשאל כל בעלזער מה הוא חושב על ...
וכל חסיד ויזניץ מה הוא חושב על ...
וכל חסיד סטמער מה הוא חושב על...
וחסיד צאנז מה הוא חושב על...
וסלאנים ובאבוב וכו' וכו'.
לפי דבריך, כל אחד מהחסידים הללו ממשיך להאמין שהאדמו"ר המסוים עליו הוא חולק, בכל זאת יש לו גם את הכח השמימי הזה?
בדרך אגב, הרי כתבת לעקיבלה...

ראה מש"כ פה: viewtopic.php?p=506588#p506588
בתחילת דברי באות א'.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 14:24

יהיה טוב כתב:
10 יולי 2019, 17:47
זאת שאלתי
בוודאי שיש צדיקים בכל דור.
אך בגלל שפלוני נולד לאביו הצדיק, זה נותן לו גם את הכח של אביו?
מי גילה לך רז זה? הרי כבר בדורות הראשונים של החסידות, רוב החסידים הלכו אחרי הסתלקות רבם לתלמידים הגדולים.
ואף היכן שהלכו לבנים, בוודאי ראו ובדקו שהבנים ראויים לזה.
אך שבאופן אוטומטי, בן נולד לצדיק, כולם כבר יודעים שהוא הוא יהיה הצדיק של הדור הבא?
זה המושג צדיק שגילה הבעל שם טוב הקדוש?
בתור 'קהילה' זה טוב. אך האם חסידים הראשונים שעזבו את ביתי הוריהם והתחברו לצדיקים, התכוונו לזה?

ואם אתה כבר מדבר על צדיקים של פעם, בטוחני שמי שיהיה קשור אליהם בהתקשרות ממש, הצדיק יתקן אותו. ובכל זאת זה לא רבי נחמן שאמר מפורשות שימשיך לתקן גם לאחר הסתלקותו. ולכן ההתקשרות לצדיק אחר, מסתמא יבוא בקושי יותר.

יש עוד מה להוסיף, אך זה לא הזמן.
אסביר ואבהיר:
זה שהוא נולד לאביו הצדיק - זה לא נותן לו את כל הכוחות, אבל ברור שיש לו זכות אבות המסייעת לו לגדול לאילנא רברבא ולהנהיג את הציבור בבוא היום.
פוק חזי, ב"ה אדמו"רי דורינו לא חסר להם מאומה - לא בצדקות, לא ביר"ש, לא בכוח התורה שלהם ולא בכוח שלהם לפעול ישועות לכלל ישראל.
וגם: לא חסר להם שום דבר בכוחם לתקן את נשמותינו ונשמות דורינו !!!
איני צריך ולא מתאים להראות לכם דוגמאות בעניין - אבל בעניין תיקון הנשמות - שהמגיפה המחוללת שמות בדורינו אצל נשמות ישראל הוא מגיפת האינטרנט, אדמו"רי דורינו הם אלו המנהלים את המלחמה במגיפה... אלו החיים עמנו לאיוש"ט, כמובן עם עזר ממעל של הצדיקים מהדורות הקודמים המעתירים בעד הצלחת המערכה נגד הנגע...

לגבי ההבדל בין הדורות הראשונים לבין דורותינו אנו, אזי קודם כל עצם השושלות כבר היו מימי קדם - כבר מתלמידי הבעש"ט הק' ותלמידי המגיד הק' כבר היו שושלות, כקארלין, טשערנאביל, ליובאוויטש, לעלוב ועוד. והעיקר - רובם ככולם של השושלות הם כבר מאתיים שנה ויותר - מימי תלמידי החוזה הק' מלובלין, אז השאלה הזאת נשארה משום מה רק בברסלב כבר מעל מאתיים שנה !!! השאלה הזאת כבר לא רלוונטית כיום - לאחר השושלות הם כבר מושג בן כמאתיים שנה.

ואודות ההתקשרות לצדיקים של פעם, ידוע ומפורסם העניין שהצדיק ככל שהוא כבר יותר שנים לא על אדמת העוה"ז המוסאבת - כך התקשרותו למתרחש לעולם הזה פוחתת והולכת, ומשכך - הוא יכול פחות לסייע בעניין והוא שולח את הטעון תיקון לצדיקי דורינו או לאלו הסמוכים לדורינו, בבעלזא יש כמה כאלו סיפורים ושמעתי גם כאלו סיפורים על עוד מקומות.
אזי, הרה"ק מברסלב זי"ע הבטיח שהוא יהיה למליץ והוא יתקן את נשמות המקושרים אליו גם לאחר הסתלקותו לחיי העוה"ב - אם כן, אלו המקושרים אליו יכולים לפעול אצלו עליהם ועל נשמתם. אבל כל מקהלות החסידים המשתייכם למקומות אחרים יודעים שהכתובת שלהם לתיקון נשמתם הוא אצל רבם - האדמו"ר שליט"א.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 14:25

יהיה טוב כתב:
10 יולי 2019, 18:50

משכתם אותנו בלשון (תראו את תחילת האשכול, זאת בכלל לא אשכול על ברסלב).
רוצים תקבלו, לא רוצים, לא.
אך לטובתכם, נא ונא תתפללו בכוונה 'הורני השם דרכך, אהלך באמתך, יחד לבבי ליראה שמך'. ובדרך שאדם רוצה לילך, בו מוליכים אותו.
מסכים - עם התפילה ואצטרף גם אני לזה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 14:35

מתלמידיו של אהרון כתב:
10 יולי 2019, 23:47
עקיב'לה כתב:
ועכשיו עוד אני אשם בזה...

היה דיון עניני, אבל פתאום התפרץ פה מישהו, ושפך את כל הזוהמה שלו.

עכשיו מה אתם רוצה שנעשה - שנענה לו לעניין? וכי אפשר לדבר עם אחד כזה? ועוד שזה דברים שכבר ענינו עליהם קודם אינספור פעמים?
או מה שנשתוק? שלא נמחה על כבוד רבינו הקדוש?

ומה הקשר "קללות". זה לא קללות. זה עובדות. ומותר וראוי לומר אותן.
וכי אינך מאמין בדברי חז"ל על המלעיג על דברי חכמים?

תפסיקו אתם בעצמכם לכתוב דברי בלע על קדושי עליון, במקום להוכיח את מי שכואב לו והוא מוחה על זה!!

אולי במקום להוכיח את מי שאכפת לו על כבוד הצדיקים, תמחה במי שמבזה אותם???
אולי תכין "כתב אישום" מסודר ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 15:07

גאליציאנער כתב:
11 יולי 2019, 14:24
יהיה טוב כתב:
10 יולי 2019, 17:47
זאת שאלתי
בוודאי שיש צדיקים בכל דור.
אך בגלל שפלוני נולד לאביו הצדיק, זה נותן לו גם את הכח של אביו?
מי גילה לך רז זה? הרי כבר בדורות הראשונים של החסידות, רוב החסידים הלכו אחרי הסתלקות רבם לתלמידים הגדולים.
ואף היכן שהלכו לבנים, בוודאי ראו ובדקו שהבנים ראויים לזה.
אך שבאופן אוטומטי, בן נולד לצדיק, כולם כבר יודעים שהוא הוא יהיה הצדיק של הדור הבא?
זה המושג צדיק שגילה הבעל שם טוב הקדוש?
בתור 'קהילה' זה טוב. אך האם חסידים הראשונים שעזבו את ביתי הוריהם והתחברו לצדיקים, התכוונו לזה?

ואם אתה כבר מדבר על צדיקים של פעם, בטוחני שמי שיהיה קשור אליהם בהתקשרות ממש, הצדיק יתקן אותו. ובכל זאת זה לא רבי נחמן שאמר מפורשות שימשיך לתקן גם לאחר הסתלקותו. ולכן ההתקשרות לצדיק אחר, מסתמא יבוא בקושי יותר.

יש עוד מה להוסיף, אך זה לא הזמן.
אסביר ואבהיר:
זה שהוא נולד לאביו הצדיק - זה לא נותן לו את כל הכוחות, אבל ברור שיש לו זכות אבות המסייעת לו לגדול לאילנא רברבא ולהנהיג את הציבור בבוא היום.
פוק חזי, ב"ה אדמו"רי דורינו לא חסר להם מאומה - לא בצדקות, לא ביר"ש, לא בכוח התורה שלהם ולא בכוח שלהם לפעול ישועות לכלל ישראל.
וגם: לא חסר להם שום דבר בכוחם לתקן את נשמותינו ונשמות דורינו !!!
איני צריך ולא מתאים להראות לכם דוגמאות בעניין - אבל בעניין תיקון הנשמות - שהמגיפה המחוללת שמות בדורינו אצל נשמות ישראל הוא מגיפת האינטרנט, אדמו"רי דורינו הם אלו המנהלים את המלחמה במגיפה... אלו החיים עמנו לאיוש"ט, כמובן עם עזר ממעל של הצדיקים מהדורות הקודמים המעתירים בעד הצלחת המערכה נגד הנגע...

לגבי ההבדל בין הדורות הראשונים לבין דורותינו אנו, אזי קודם כל עצם השושלות כבר היו מימי קדם - כבר מתלמידי הבעש"ט הק' ותלמידי המגיד הק' כבר היו שושלות, כקארלין, טשערנאביל, ליובאוויטש, לעלוב ועוד. והעיקר - רובם ככולם של השושלות הם כבר מאתיים שנה ויותר - מימי תלמידי החוזה הק' מלובלין, אז השאלה הזאת נשארה משום מה רק בברסלב כבר מעל מאתיים שנה !!! השאלה הזאת כבר לא רלוונטית כיום - לאחר השושלות הם כבר מושג בן כמאתיים שנה.

ואודות ההתקשרות לצדיקים של פעם, ידוע ומפורסם העניין שהצדיק ככל שהוא כבר יותר שנים לא על אדמת העוה"ז המוסאבת - כך התקשרותו למתרחש לעולם הזה פוחתת והולכת, ומשכך - הוא יכול פחות לסייע בעניין והוא שולח את הטעון תיקון לצדיקי דורינו או לאלו הסמוכים לדורינו, בבעלזא יש כמה כאלו סיפורים ושמעתי גם כאלו סיפורים על עוד מקומות.
אזי, הרה"ק מברסלב זי"ע הבטיח שהוא יהיה למליץ והוא יתקן את נשמות המקושרים אליו גם לאחר הסתלקותו לחיי העוה"ב - אם כן, אלו המקושרים אליו יכולים לפעול אצלו עליהם ועל נשמתם. אבל כל מקהלות החסידים המשתייכם למקומות אחרים יודעים שהכתובת שלהם לתיקון נשמתם הוא אצל רבם - האדמו"ר שליט"א.
אם אתה מתעקש להקפיץ עוד פעם את האשכול, אשחק איתך את המשחק...
זה שיש לו כוחות אם הוא מתאמץ בעבודת השם, זה ברור.
אך ברור גם כן שהרבה בנשקי"ם לא כ"כ מתאמצים. צא וראה מה אומרים כל מיני חסידיות על היריבות שלהם.
על אלו דיברתי.
להם יש חסידים שמאמינים בהם, אך בלי שום כיסוי.

לגבי השושלות, א. הבאת ארבע שושלות לעומת מאות אחרים. איפה השושלות של כל תלמידי הבעל שם טוב, המגיד ותלמידיהם?
ב. גם אלו שהתחילו שלשלת, פשוט וברור שהבן היה ראוי לכך, וזה לא הלך אוטומטי כמו היום, שגם אם הוא ראוי וגם אם לא, אז הוא 'הרה"צ' (ואני לא מתכווין למישהו מסוים).

לגבי 'המגיפה המחוללת שמות בדורינו אצל נשמות ישראל הוא מגיפת האינטרנט' וכו', ברוך השם אשר העמיד שומרים לעולם. ופשוט שהם מחזיקים את היידישקייט - בדיוק כמו בציבור הליטאי שיש להם את הגדולים שלהם. יאריך השם את ימיהם ושנותם בנעימים מתוך בריאות מעליא וכו' וכו'.
אך אין לזה כל קשר לתיקון הנשמה של האנשים. כמו שלא תדמה שראש ישיבה פלוני - שממש עומד על הדת וכו' וכו', שהוא יתקן את נשמתם של בחורי הישיבה שלו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 15:10

מחילה, אבל רובם ככולם של השושלות הם כבר בני מאתיים שנה.
הבאתי ארבע שהתחילו כבר ממש בימי המגיד, אבל כל שאר האחרים כבר גם הם בני מאתיים שנה !!
לא קראת את מש"כ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 15:14

גאליציאנער כתב:
11 יולי 2019, 14:08
יהיה טוב כתב:
10 יולי 2019, 18:41
לעקיבלה

א. בספר מסוים זה כתוב, והיום כולם יודעים לצטט ממנו. נוח להם להעלים עין מהציטוטים הללו: http://israel613.com/HA-ZOHAR/ZOHAR_ERE ... HRON_1.htm
ב. א"כ יש להם כוח לפי הקהל. ידוע הלצתו של הב"י מגור: הם - החסידים רוצים רבה כמו פעם, אך להיות חסידים של היום. ודוק.
ג. בלי להזכיר שמות, אך תשאל כל בעלזער מה הוא חושב על ...
וכל חסיד ויזניץ מה הוא חושב על ...
וכל חסיד סטמער מה הוא חושב על...
וחסיד צאנז מה הוא חושב על...
וסלאנים ובאבוב וכו' וכו'.
לפי דבריך, כל אחד מהחסידים הללו ממשיך להאמין שהאדמו"ר המסוים עליו הוא חולק, בכל זאת יש לו גם את הכח השמימי הזה?
בדרך אגב, הרי כתבת לעקיבלה...

ראה מש"כ פה: viewtopic.php?p=506588#p506588
בתחילת דברי באות א'.
לא הבנתי מה למה אתה מתכווין.

זה שכתבתי 'לעקיבלה', היות ונסיתי לעשות ציטוט וזה לא הלך. והזמן לעריכה הוא מאוד קצר. לכן כדי שיבינו על מה אני מגיב, מיהרתי לכתוב 'לעקיבלה'.

היות ואתה מציין לעיל אות א', ברצוני רק למחות על ההבנה שלך 'אבל בברסלב יש עניין רווח האומר: רבינו ותו לא !! כל השאר הם כעפרא דארעא'.
טעות ממש!!!
אלא שלא כל בן של צדיק הוא אוטומטי ג"כ צדיק. וכ"ש שיכול לתקן את נשמותיהם של אנשיו.

נקודה מעניינת: אחד האנשים בדור הזה שהכי כיבד ומכבד אדמורים, הוא חסיד ברסלב - הרה"ח ר' ישראל מאיר גבאי, ששיקם את ציונם של מאות צדיקים ואדמורים.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 15:17

גאליציאנער כתב:
11 יולי 2019, 15:10
הבאתי ארבע שהתחילו כבר ממש בימי המגיד, אבל כל שאר האחרים כבר גם הם בני מאתיים שנה !!
לא קראת את מש"כ.
אכן רוב השושלות של היום הם כבר בני מאתיים שנה.
אך תקח לך רשימה של שלשה דורות הראשונים של החסידות. הבעש"ט היו לו ששים גיבורים, המגיד היו לו עוד עשרות תלמידים, לתלמידיו הגדולים היה גם כן תלמידים.
כמה מתוך כל אלו הקימו שולשלת?
רובם לא. אחרי הסתלקותם החסידים הלכו לתלמיד שהרגישו הכי טוב עבורם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2019, 15:33

יהיה טוב כתב:
11 יולי 2019, 15:17
גאליציאנער כתב:
לא קראת את מש"כ.
אך תקח לך רשימה של שלשה דורות הראשונים של החסידות. הבעש"ט היו לו ששים גיבורים, המגיד היו לו עוד עשרות תלמידים, לתלמידיו הגדולים היה גם כן תלמידים.
מילא ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 15:40

תעלה למעלה קצת באשכול תזכר במה התחיל הדיון :D

יעקב עקיבא
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 11 יולי 2019, 21:18

יהיה טוב כתב:
11 יולי 2019, 15:17
גאליציאנער כתב:
לא קראת את מש"כ.
ממש לא נכנס לעניין של ברסלב, אבל הצורה שאתה מסתכל על עניין השושלות היא טעות, ואני יסביר לגבי השישים גיבורים ממש לא כולם הנהיגו אפי' שהיו קדושי עליון
למשל ה'מאיר נתיבים' ועוד, עיקר התפשטות החסידות התחילה מתקופת המגיד, אחרי המגיד כמה מתלמידיו כבר התחילו שושלות שהמשיכו וחלקם עד ימינו אנו למשל
המגיד מזלטשוב, האהבת שלום[ואולי אפילו מאביו ], המאור עיניים, קארלין, בעל התניא, רוזין, ועוד. ואח"כ יש קוזניץ, רימנוב, אפטא, זידיטשוב, סלונים, בעלז, ראפשיץ, צאנז ועוד.
בחסידות הפולנית התחלה ממש היתה ע"י תלמידים [וגם זה לא ממש כלל] אמנם אח"כ כן עבר לשושלות כדוגמת גור וורקא אלכסנדר קאצק סאכטשוב וכו'.
כמובן שאין לי דרך ותועלת להתווכח כמה אחוזים זה היה, אבל הנקודה היא שזה היה מהלך מקובל בהרבה מקומות וזה לא התחיל לאחרונהת [כבר היה בזמן מוהר"ן].

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 22:26

אין לי ענין להתווכח על זה.
אך תשים לב למילים שלך, 'אחרי המגיד כמה מתלמידיו כבר התחילו שושלות שהמשיכו'.
למה לא המשיכו כולם אבל הבן של המגיד?
לא אתחיל למנות כאן אחד אחד. אם אתה רוצה, אדרבה. תפתח אנציקלופדיה של חסידות, תראה כמה מהתלמידים של הבעש"ט והמגיד כן הנהיגו. אך הבנים שלהם ובטח נכדיהם כבר לא הנהיגו.
כמה דוגמאות, רבי ברוכ'ל, הדגל, רבי פנחס קוריצר, הברדיטשובר, הרבי ר' מיילך. רבי מנדלי מויטספק. (אל תתפוס אותי שבדיוק טעיתי בפרטים של אחד מהם. אך בעיקרון לא היה מהלך אוטומטי של שולשלות.
וגם אלו שכן, ברור שהלכו לבן רק בגלל שהוא היה באמת ראוי.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 11 יולי 2019, 22:32

שומו שמים
בפורום שלנו, באשכול סמוך viewtopic.php?f=1&t=9184&start=270
תראו מה שכותבים על הבנש"ק - הצדיק הגדול!!!

והצביעות הגדולה ששם אף אחד לא מוחה, לא כותב על כותב שהוא אפיקורוס. להיפך, נהנים מזה.
(בדיוק כמו החילונים, שכשמהו קורה אצל החרדים אז זה נמצא בראש הכותרות. אבל אם זה קרה אצלם, אז זה מדווח בכמה מילים בתוך העיתון, אם בכלל).

שלח תגובה